Czarna łazienka
29 lipca 2013
Listwy sufitowe
2 września 2013
Pokaż wszystkie
papa wierzchniego krycia

papa wierzchniego krycia

Naprawa tarasu

Bardzo duży wpływ na uszkodzenie tarasu posiadają przede wszystkim niezbyt sprzyjające czynniki atmosferyczne – latem jego powierzchnia czasami zdecydowanie za szybko nagrzewa się, podczas gdy zimą wynosi często kilkanaście stopni na minusie. Tak duże wahania temperatur pomiędzy poszczególnymi porami roku bardzo często powodują pęknięcia, a czasami nawet zmiany wymiarów materiałów. Bardzo ważna jest więc ogromna precyzja, kontrolowanie oraz czuwanie nad prawidłowym przeprowadzaniem wszystkich procesów. Nawet najmniejszy błąd może sprawić, że usługi budowlane będą nadawały się tylko i wyłącznie do poprawienia, a to z kolei wiąże się z podwójnymi nakładami finansowymi. Warto uniknąć ich już o wiele wcześniej. Jak to zrobić?

Zachęcamy przy naprawie tarasu do wykorzystywania materiałów droższych. Oczywiście, wiążą się one ze zdecydowanie większymi wydatkami, jednak właśnie w ten sposób w przyszłości można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Tańsze materiały bardzo często mają to do siebie, że nie są za bardzo odporne na intensywne działanie czynników zewnętrznych.

Naprawę tarasu zdecydowanie lepiej przeprowadzać wiosną lub latem – podczas dni suchych, aby zapewnić sobie maksymalne poczucie komfortu oraz uniknięcie jakichkolwiek komplikacji, gdyż nawet najmniejsze mogą mieć ogromny wpływ na całokształt budowy.

Nasza firma remontowa zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług z zakresu budowy tarasu oraz jego naprawy. Wykorzystujemy w tym celu profesjonalne materiały, pozwalające cieszyć się znakomitymi efektami przez wiele lat bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek poprawek.

Fotorelacja z przeprowadzonej naprawy Tarasu.

Przedstawiamy Państwu nasze usługi remontowe związane z naprawą tarasu i jego zamianą na stropodach. Wcześniej jego powierzchnia została pokryta gumą, która, jak mogłoby wydawać się, miała służyć przez wiele lat bez jakichkolwiek skaz. Niestety, rzeczywistość okazała się całkowicie inna.

Czynniki zewnętrzne spowodowały, że taras zaczął przeciekać, powodując niezbyt atrakcyjne zmiany w obrębie całego budynku.

 

ETAP 1: Prace przygotowawcze

 Przygotowujemy powierzchnię tarasu do remontu poprzez skucie wcześniejszej wylewki betonu oraz zerwanie papy termozgrzewalnej, znajdującej się pod nią.

Papa w tym przypadku nie znalazła swojego zastosowania, przez niezespolenie się trwale z podłożem a co więcej, przyczyniła się do zalania powierzchni – posiadała żłobienia, przez które podczas większego deszczu woda mogła swobodnie przepływać, pokonując nawet dziesiątki centymetrów



dscn2873.

dscn2877

Przystępujemy do frezowania. Poniżej mogą Państwo zobaczyć zdjęcie tarasu podczas przeprowadzania tego procesu jak widać, na skutek obróbki frezem, papa została całkowicie usunięta.



ETAP 2: Uszczelnienie boku tarasu

Do uszczelnienia boku tarasu stosujemy wysokiej jakości materiały firmy Ceresit. Wśród nich znajdowała się wodoszczelna zaprawa montażowa Wypełniamy nimi wolną przestrzeń w bardzo dokładny sposób, nie pozostawiając wodzie możliwości przedostawania się w głąb tarasu.

Przed uszczelnieniem boku tarasu

taras przed naprawą

Po uszczelnieniu tarasu

ETAP 3: Warstwa dociskowa trwale szczepiona z podłożem

Do wykonania warstwy dociskowej, która następnie została na stale sczepiona z podłożem, wykorzystano emulsję kontaktową oraz szybkoschnący podkład cementowy. Dzięki temu już po krótkim czasie można przystąpić do realizacji kolejnego kroku. Dodatkową zaletą posadzki szybkosprawnej Postar 20 jest to iż jest ona wodo i mrozo odporna.Atlas Postar 20


ETAP 4: Doszczelnienie boku tarasu

Jest to jeden z ostatecznych etapów związanych z hydroizolacją, na jaki decyduje się nasza firma budowlana, mający ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o prawidłowy stan tarasu. Doszczelnienie ostateczne jest bardzo ważne, gdyż tylko i wyłącznie ono pozwala po raz ostatni dokładnie zbadać niedoskonałości, które na tym etapie są jeszcze do wyeliminowania. Później mogłoby być z tym już zdecydowanie trudniej. Aby perfekcyjnie doszczelnić bok tarasu, wykorzystujemy sznur delatacyjny, który umieszczamy w warstwie delatacyjnej oraz uszczelniacz poliuteranowy, znany ze swojej trwałości i elastyczności to właśnie on idealnie dostosowuje się do boku tarasu.

doszczelnienie tarasu

ETAP 5: Wygrzewanie papy podkładowej

Zastosowanie papy podkładowej termozgrzewalnej na stropodachu ma na celu przede wszystkim odizolowanie wybudowanego elementu od zbyt intensywnego działania czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim temperatury. Aby jednak papa mogła być odpowiednio wygrzana, wcześniej przeprowadzamy proces zagruntowania podkładu. W ten sposób uzyskujemy powierzchnię idealnie płaską, pozbawioną jakichkolwiek żłobień czy wypukłości.

papa termozgrzewalna podkladowa

ETAP 6: Warstwa wierzchnia – papa termozgrzewalna

Aby stropodach wyglądał atrakcyjnie, wykonujemy warstwę wierzchnią. W tym celu decydujemy się na użycie papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia o kolorze ceglastym. Powierzchnia stropodachu jest już gotowa, a przeprowadzone przez nas usługi budowlane pozwolą cieszyć się brakiem zauważalnego oddziaływania czynników atmosferycznych przez bardzo długi czas.

papa wierzchniego krycia

 

Zobacz również naprawę tarasu w systemach bezpłytkowych Sika

Balkon



Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olga@wp.pl
olga@wp.pl
10 lat temu

Super wpis

roman67
roman67
10 lat temu

Profesjonalne podejście do tematu – gratuluję

igor33
igor33
10 lat temu

Rewelacja

Tomasz#ek
Tomasz#ek
10 lat temu

Ekstra wpis

anulka75
anulka75
10 lat temu

Kiedy jest dobry moment by naprawić taras ??

renoma
renoma
9 lat temu

Czy papa na tym tarasie jest zgrzewana ?

7
0
Podziel się swoją opiniąx