Zastosowanie posadzek Sikafloor w magazynach, sklepach i składach
22 sierpnia 2017
Klasa energetyczna – nowe etykiety dla generatorów ciepła i podgrzewaczy wody
Klasa energetyczna – nowe etykiety dla generatorów ciepła i podgrzewaczy wody
25 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie
Rozplanowanie ścieżek ogrodowych – jak to zrobić ?

Rozplanowanie ścieżek ogrodowych – jak to zrobić ?

Rozplanowanie ścieżek ogrodowych – jak to zrobić ?

Odpowiednie rozplanowanie ścieżek pomaga sprawnie przemieszczać się po przestrzeni ogrodowej znajdującej się wokół domu lub innego budynku. Warto stworzyć szlaki komunikacyjne pomiędzy najważniejszymi miejscami na terenie posesji. Istotne jest, aby zdecydować się na materiały wysokiej jakości, wyglądające w niepowtarzalny sposób. Dzięki temu przestrzeń wokół domu będzie prezentowała się znakomicie.

Posesja powinna zostać wyposażona w przynajmniej dwie twarde nawierzchnie. Pierwszym powinien być chodnik prowadzący od bramy do głównego wejścia, a drugim podjazd dla samochodów. Stworzenie estetycznego ciągu komunikacyjnego nie jest jednak łatwe. Korzystając z usług profesjonalnych firm, uda się uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Ścieżki w przedniej części domu

Istotne jest, aby rozplanować ciągi komunikacyjne przed domem już w momencie tworzenia jego projektu. Pozwoli to na odpowiednie rozplanowanie ścieżek tak, aby zostały umieszczone dokładnie w tych miejscach, z których będziemy najczęściej korzystali.

Dużo uwagi należy przyłożyć do stworzenia wyglądu frontowej części posesji. Ma ona w końcu charakter reprezentatywny. W związku z tym, musi zarówno świetnie wyglądać, jak i spełniać funkcję użytkową. Warto zadbać o to, aby połączenie komunikacyjne między furtką, wejściem do domu oraz garażem było jak najbardziej funkcjonalne. Istotne jest, aby zastosować tu rozwiązania pozwalające na skrócenie czasu przejścia od jednego punktu do drugiego. Należy stworzyć takie przejścia, które będą bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i poruszających się samochodem.

Choć zastosowane przed domem ścieżki są ze sobą połączone, mogą pełnić różne funkcje. Można to wyróżnić poprzez zastosowanie różnych nawierzchni.Mniej formalne ścieżki ogrodowe

Decydując się na ścieżki ogrodowe, możemy puścić nieco wodzę fantazji. Głównie dlatego, że te rozwiązania są mniej formalne. Dzięki temu, że różnego rodzaju firmy proponują zróżnicowane kolory, wzory i materiały do ich stworzenia, można tutaj trochę poszaleć. Pozwoli to na stworzenie bardzo oryginalnych aranżacji.

To jaki zostanie stworzony układ ścieżek, w dużej mierze zależy od wielkości ogrodu, a także indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli masz przydomowy warzywniak, zdecyduj się na małe chodniki, które będą prowadziły właśnie do tego miejsca. Można stworzyć je z pojedynczych płytek.

Warto zadbać, aby ścieżki ogrodowe łączyły taras lub tylne wyjście z domu z altanką czy innym miejscem do grillowania. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest tworzenie chodnika okalającego elewację domu. Wygląda to bardzo dobrze.

Ścieżki z kostki brukowej i cegieł

Bardzo często do stworzenia ścieżek ogrodowych wykorzystuje się kostkę brukową lub cegłę klinkierową. Pozwoli to na stworzenie przestrzeni uporządkowanej i zadbanej. Całość prezentowała się będzie znakomicie. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie cegły rozbiórkowej, z której również uda się stworzyć wyjątkowe ścieżki ogrodowe. Będzie to rozwiązanie tanie i estetyczne. Wystarczy ułożyć takie kostki w jodełkę lub na zakładkę, a na pewno będą prezentowały się znakomicie.

Żwirowe ścieżki ogrodowe

W niektórych ogrodach tworzone są ścieżki żwirowe. Trzeba jednak taką przestrzeń dobrze zabezpieczyć, aby kamyczki nie przesuwały się i nie wysypywały na trawnik. Najlepiej obłożyć brzegi ścieżki krawężnikami.

Przed wykonaniem wszelkich czynności, należy dokładnie utwardzić powierzchnię. Następnie należy wsypać tam mieszankę piasku i żwiru, a dopiero potem właściwy kamień. Pozwoli to na stworzenie estetycznej ścieżki ogrodowej.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx