Klimatyzacja do domu – jaką wybrać
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać ?
21 sierpnia 2017
Rozplanowanie ścieżek ogrodowych – jak to zrobić ?
Rozplanowanie ścieżek ogrodowych – jak to zrobić ?
24 sierpnia 2017

Zastosowanie posadzek Sikafloor w magazynach, sklepach i składach

Posadzki w magazynach, sklepach i składach muszą zostać zaprojektowane tak, aby były w stanie sprostać specyficznym warunkom eksploatacji. Przede wszystkim muszą one zostać dostosowane do obciążeń, jakie w danym pomieszczeniu będą codziennością. Najważniejsze jest pełne uwzględnienie przyszłych warunków eksploatacji i ich dopasowanie do właściwości posadzki. Propozycja Sikafloor spełnia większość wymagań.

Produkcja i sprzedaż musi być ciągła. Nie może być w niej żadnych przestojów. Dlatego tak ważne jest, aby posadzki w magazynach, sklepach i składach były od początku dostosowane do potrzeb i w miarę możliwości jak najwyższej jakości. Sprawdzały się będą wtedy świetnie przez wiele lat, bez konieczności nanoszenia poprawek czy wykonywania remontu. Muszą spełniać wiele kryteriów, aby mogły uzyskać taki właśnie efekt. Warto zapoznać się z różnymi rodzajami posadzek Sikafloor. Można będzie dobrać właściwy produkt do swoich potrzeb.

Podkład pod posadzkę

Warto wykonać betonowy podkład pod posadzkę, który będzie trwały. Można do tego wykorzystać Sikament lub technologię Sika VicoCrete SCC. Na to należy nałożyć posypki utwardzające Sikafloor typu Dry Shake. Nakłada się je na świeżo wylany beton, a następnie zaciera mechanicznie. Specjalne składniki wiążą nadmiar wody z betonu, co prowadzi do jego szybszego twardnienia. Zastosowanie tych wszystkich substancji pozwala na stworzenie posadzki integralnie związanej z podłożem.

Jeżeli istniejący podkład jest źle wykonany lub niewystraczający, można wykonać nowy przy użyciu produktów Sikafloor o grubości warstwy 5-25 mm. W tych przypadkach najczęściej stosuje się Sika EpoCem, szczególnie jeżeli podkład jest wilgotny lub podciąga wilgoć.

Bariera przeciwwilgociowa

Popularne jest tworzenie na jeszcze wilgotnym betonie bariery przeciwwilgociowej przy użyciu technologii Sika EpoCem. Jest to szczególnie ważne, jeżeli posadzka jest kładziona na podłożu narażonym na dostęp do dużej ilości wilgoci.

Barwne posadzki Sikafloor

Dostępny jest szeroki wybór posadzek Sikafloor. Mogą one być wykonywane w różnych grubościach i wariantach wykończenia powierzchni. Są bezspoinowe, nieporowate, niepylące i mają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Ponadto, posadzki można w łatwy sposób utrzymać w czystości. Są przy tym trwałe i twarde.

Sikafloor do pomieszczeń intensywnie chłodzonych

Posadzki Sikafloor świetnie sprawdzają się także w pomieszczeniach chłodzonych, nawet w przypadku ekstremalnych obciążeń mechanicznych, chemicznych i termicznych.

Potrzebujesz pomocy przy doborze posadzki - skontaktuj się z namiRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx