Zasilanie jednofazowe czy trójfazowe do pompy ciepła
Zasilanie jednofazowe czy trójfazowe do pompy ciepła?
21 maja 2022
Innowacje i ich wpływ na kreację opieki społecznej
Innowacje i ich wpływ na kreację opieki społecznej
3 czerwca 2022
Pokaż wszystkie
Jak najlepiej zintegrować obiekty sportowe podczas remontu w 2022 roku

Jak najlepiej zintegrować obiekty sportowe podczas remontu w 2022 roku

Jak najlepiej zintegrować obiekty sportowe podczas remontu w 2022 roku?

Rolą obiektów sportowych, poza umożliwieniem odbycia zawodów, jest stworzenie miejsca na zaspokojenie potrzeb kibiców. To przecież dla nich odbywają się wszelkie sportowe i pozasportowe imprezy. To dla ich zadowolenia, emocji i zaspokojenia potrzeby wzięcia udziału w widowisku rozgrywane są wszelkie sportowe spektakle. Wraz z remontem obiektów sportowych odbywającym się w 2022 roku nie można zapomnieć o potrzebach sportowych fanów, ale i zawodników, którzy są głównymi twórcami tych sportowych przedstawień.

obiekt sportowy, stadion - K1

Pasjonaci sportu mają swoje potrzeby. Zawsze poszukują dodatkowych możliwości na ich zaspokojenie. Poza oczywistym zainteresowaniem we wzięciu udziału we wspólnej sportowej zabawie, obejrzeniu swoich ulubieńców i największych gwiazd, i podniesieniu sobie poziomu emocji do maksimum, mają także inne potrzeby. Stworzenie przestrzeni łazienkowej i cateringu, kawiarni i innej przestrzeni zakupowej nie tylko pomoże zaspokoić ich potrzeby, ale i da dodatkowy zarobek obiektowi, na którym odbywają się wydarzenia.

Trendy

Zabierając się na remont obiektu sportowego, w zależności od jego głównego przeznaczenia, powinniśmy zastanowić się nad stworzeniem wielowymiarowej przestrzeni, w której będą odbywać się zawody różnych dyscyplin i kategorii sportowych.

Przykładowo, remontując obiekt z głównym przeznaczeniem dla klubu koszykarskiego, dobrze jest przemyśleć możliwość dostosowania go również do innych dyscyplin sportowych. Wśród nich wymienimy choćby siatkówkę i inne sporty, również wydarzenia poza sportowe, które mogą gromadzić sporą widownię. Im większa uniwersalność, im szersze możliwości przystosowania obiektu do rozgrywek sportowych różnych kategorii, tym częściej będzie można wykorzystać obiekt, a co za tym idzie zmaksymalizować zyski z jego działalności. Im szersze przeznaczenie obiektu sportowego, tym większe będzie on generować dochody.

Taki wielozadaniowy obiekt z pewnością przyciągnie nie tylko kibiców, ale i sponsorów. Wśród jednych z najlepszych wymienimy choćby zakłady bukmacherskie online. To przecież bukmacherzy często stają na wysokości zadania i sponsorują rodzimy sport, wspomagając tym samym kluby i indywidualnych zawodników. Są to też miejsca, gdzie prawdziwi fani sportu mogą dodatkowo zabawić się, typując wyniki wydarzeń sportowych. Grają tam oczywiście z głową na karku i pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę. Bawią się, często jednocześnie biorąc osobisty udział w wydarzeniu, które typują, czy to za pośrednictwem telewizyjnej audycji, czy bezpośrednio, pojawiając się na trybunach sportowych obiektów.

Tworzenie małych przestrzeni handlowych, rekreacyjnych i użytkowych przeznaczonych dla kibiców sportowych pomaga zwiększyć zyski z obiektu i przyciągnąć większą liczbę sponsorów. To przestrzenie, gdzie kibice chętnie kupują sportowe gadżety, przedmioty związane ściśle z klubem czy pożywienie i napoje, chętnie konsumowane podczas sportowych wydarzeń. Przygotowanie miejsca pod sprzedaż detaliczną z pewnością jest doskonałym pomysłem podczas dokonywania remontów i renowacji obiektów sportowych.

Trzymając się kosztorysu.

Istotną rolę podczas planowania dokonania remontu nowego czy starego obiektu sportowego odgrywa kosztorys. Czasem na renowację należy przeznaczyć dość duże pieniądze, a nie trzymanie się planowanych wydatków może być groźne dla inwestora. Trzymając się kosztorysu, mamy pewność, że nie przeinwestujemy i nie wpadniemy w sieć długów, która może doprowadzić do upadłości obiektu sportowego. Zatrudnienie specjalistów od wyceny remontu jest więc koniecznością. Koszt ich pracy z całą pewnością wielokrotnie się zwróci, gdy podczas wykonywania prac remontowych wydatki będziemy mieć pod ścisłą kontrolą.

Nieraz w długoletniej historii wielkich inwestycji okazywało się, że inwestor w pewnym momencie utracił płynność finansową. Należy więc dokonać wszelkich starań, by nie dopuścić do takiej sytuacji. Brak kontroli nad wydatkami jest największym i najbardziej groźnym błędem, jaki możemy popełnić podczas planowania takiej, czy każdej innej inwestycji. Doprowadzenie obiektu i siebie samego do bankructwa nie jest przecież marzeniem inwestora. Wsparcie wykwalifikowanych doradców, specjalistów, fachowców zajmujących się od lat budownictwem i remontami okazuje się konieczne, gdy pragniemy uniknąć tego błędu. Ponadto zatrudnienie fachowej ekipy remontowej o sporym doświadczeniu pomoże w trzymaniu się terminów.

Jak najlepiej zintegrować obiekty sportowe podczas remontu w 2022 roku?

Rolą obiektów sportowych, poza umożliwieniem odbycia zawodów, jest stworzenie miejsca na zaspokojenie potrzeb kibiców. To przecież dla nich odbywają się wszelkie sportowe i pozasportowe imprezy. To dla ich zadowolenia, emocji i zaspokojenia potrzeby wzięcia udziału w widowisku rozgrywane są wszelkie sportowe spektakle. Wraz z remontem obiektów sportowych odbywającym się w 2022 roku nie można zapomnieć o potrzebach sportowych fanów, ale i zawodników, którzy są głównymi twórcami tych sportowych przedstawień.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx