Jak najlepiej zintegrować obiekty sportowe podczas remontu w 2022 roku
Jak najlepiej zintegrować obiekty sportowe podczas remontu w 2022 roku?
28 maja 2022
Ekologiczna budowa - naturalne materiały budowlane
Ekologiczna budowa – naturalne materiały budowlane
5 czerwca 2022
Pokaż wszystkie
Innowacje i ich wpływ na kreację opieki społecznej

Innowacje i ich wpływ na kreację opieki społecznej

Innowacje i ich wpływ na kreację opieki społecznej.

Europejskie służby socjalne stoją w obliczu wyzwań. Były kanclerz Niemiec Angela Merkel lubi powtarzać, że Europa ma 7% ludności świata, 25% bogactwa i 50% wydatków na opiekę społeczną. Jeśli kontynent ma uniknąć dalszego okresu stagnacji i oszczędności, będzie musiał rozważyć bardziej radykalne rozwiązania.

emergency - K1

Stagnacja jest problemem w wielu branżach, natomiast odpowiednie zachowania wykonywane zdecydowanie przed powstaniem tego kłopotu pozwalają uniknąć niepotrzebnego zastoju. Jedną z branż, która świetnie sobie radzi z implementowaniem nowych technologii jest hazard online.

Kiedy tylko pojawiają się nowe możliwości, operatorzy od razu stosują najnowsze rozwiązania, ponieważ bycie ofiarą innowacji zdarza się stosunkowo rzadko. Hazard został zdominowany przez kasyna online, które jeszcze kilka lat temu musiały uznać wyższość punktów naziemnych, gdzie znajdowały się gry takie jak automaty barowe czy ruletka. Aktualnie zainteresowanie uczestnictwem w stacjonarnym hazardzie jest na bardzo niskim poziomie, ponieważ w sieci jest o wiele więcej możliwości i gier, w które można zagrać.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

TytułDeweloper
Nitropolis 3ELK Studios
Rainbow GoldPragmatic Play
Raging Rex 2Play’n Go
Misery MiningNolimit City
Genie NightsRed Tiger Gaming
Sweet BonanzaPragmatic Play
Fat FrankiesPlay’n Go
The Trolls TreasureReel Play

Zbiorowa inteligencja.

Pierwszym wyzwaniem jest wykorzystanie naszej zbiorowej inteligencji. Istnieje wiele narzędzi pozwalających zaangażować większą liczbę osób w projektowanie i wdrażanie polityki opieki społecznej, takich jak platformy internetowe, przykładem może być challenges.org. W swoich najlepszych rozwiązaniach wykorzystują one doświadczenia i wiedzę użytkowników usług i pracowników pierwszej linii, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów. Dzięki nim ludzie znajdują się w centrum procesu projektowania usług socjalnych.

Eksperymenty.

Drugim wyzwaniem jest zaangażowanie się w eksperymentowanie. Nikt nie wie, jakie modele opieki społecznej będą najlepiej funkcjonować za 10 czy 20 lat — jedynym sposobem, by się tego dowiedzieć, jest eksperymentowanie. Niektóre rządy, z Finlandią i Kanadą na czele, badają alternatywy dla odgórnej polityki krajowej. Wraz ze Szkocją i Holandią testują one innowacyjne programy, takie jak powszechny dochód podstawowy, w nadziei, że znajdą prostszy, bardziej sprawiedliwy sposób wspierania obywateli bez zniechęcania ich do płatnego zatrudnienia lub wolontariatu.

Trzeba odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących tych eksperymentów — od skalowalności po wpływ na zachowania — ale eksperymenty są najlepszym sprawdzianem.

Wykorzystanie technologii

Rządy muszą jak najlepiej wykorzystywać technologie cyfrowe. Jesteśmy przyzwyczajeni do integracji technologii z codziennymi czynnościami, takimi jak zakupy, podróże i transport, ale podobne platformy można wykorzystać także w usługach publicznych.

Na przykład fundusz ShareLab firmy Nesta wsparł szereg obiecujących pomysłów, takich jak TrustonTap, platforma łącząca samozatrudnionych pracowników opieki ze starszymi osobami w Oxfordshire, które chcą pozostać w domu w sposób niezależny, umożliwiając im i ich rodzinom podejmowanie decyzji dotyczących opieki nad nimi. Innym dobrym przykładem jest aplikacja GoodSam, która wykorzystuje smartfony do powiadamiania lekarzy i pielęgniarek będących wolontariuszami o zdarzeniach medycznych w pobliżu, w tym samym czasie, gdy wzywana jest karetka pogotowia.

Przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w kilka sekund po zatrzymaniu krążenia może znacznie zwiększyć szanse przeżycia. Z kolei Fundusz Innowacji Centrum Działań Społecznych z powodzeniem wsparł dziesiątki organizacji, które mobilizują lokalną ludność do uzupełniania pracy profesjonalistów w szkołach, wymiarze sprawiedliwości i służbie zdrowia, wskazując na przyszłość, w której usługi publiczne są znacznie ściślej powiązane z samymi obywatelami.

Dane

Rządy muszą mądrze podchodzić do danych. Dane są podstawą modeli biznesowych w sektorze prywatnym, ale rządy i organizacje pozarządowe znacznie wolniej zdają sobie sprawę z tego, jak dane mogą im pomóc. Niektóre władze lokalne pokazują, co można zrobić. Na przykład rada miasta Hackney współpracuje z firmą Xanthura nad stworzeniem modelu sztucznej inteligencji, który może zidentyfikować dzieci o podwyższonym ryzyku trafienia do ustawowej opieki społecznej, dzięki czemu mogą one otrzymać lepszą pomoc — co poprawia jakość życia i oszczędza pieniądze.

Połączenie wszystkich punktów w całość

Każdy z tych punktów łączy się z jedną, istotną ideą — znalezieniem bardziej kreatywnych sposobów wydawania i oszczędzania pieniędzy. Obecnie dostępnych jest wiele narzędzi — takich jak obligacje społeczne — które pozwalają przesunąć wydatki w kierunku priorytetowego traktowania wyników. W Walii program Innovate to Save wspiera nowe pomysły zgłaszane przez urzędników państwowych, które mają potencjał generowania oszczędności — głównie poprzez zapobieganie niepotrzebnym interwencjom i pomaganie rządowi w szybszym i sprawniejszym działaniu.

Na całym świecie istnieje wiele przykładów jeszcze bardziej radykalnych zmian, które dowodzą, że sektor publiczny może wprowadzać innowacje, jeśli tylko jest taka wola. Biometryczny dowód tożsamości Aadhaar w Indiach ułatwił dostęp do usług finansowych dla biedniejszych społeczności, ale umożliwił też rządowi oferowanie obywatelom bezpośrednich pożyczek, które można spłacać poprzez system podatkowy.

Dania oferuje taką wersję systemu, ale ogólnie rzecz biorąc, kraje europejskie były wyjątkowo powolne w tworzeniu radykalnych infrastruktur płatniczych, które są obecnie możliwe dzięki technologii. Wszystkie te innowacje łączy wspólny etos: duch uczenia się poprzez działanie, testowanie pomysłów na małą skalę, a następnie ich udoskonalanie. Każdy pomysł niesie ze sobą własne wyzwania, ale są to przynajmniej ambitniejsze, bardziej konstruktywne i kreatywne odpowiedzi na trudne czasy.

Podsumowanie

Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tych celów będzie miało także znalezienie innowacyjnych sposobów wykorzystania korzyści zdrowotnych, jakie niosą ze sobą urządzenia techniczne i medyczne codziennego użytku. Niedawny wzrost popularności urządzeń noszonych na nadgarstku, które pozwalają użytkownikom śledzić wszystko, od liczby kroków po puls, ma wyraźny wpływ na zachęcanie do indywidualnej aktywności i ciągłej poprawy stanu zdrowia.

Aby jednak osiągnąć maksymalne korzyści, należy poświęcić dodatkową uwagę technologiom, które pomagają budować aktywne społeczności. Strava wyprzedza w tym zakresie konkurencję, oferując aplikację, która pozwala użytkownikom porównywać i zestawiać poziomy dziennej aktywności z innymi użytkownikami.

Zachęcanie mas do odblokowania pełnego potencjału ich telefonów komórkowych do celów zdrowotnych pozostaje priorytetem. Już w kieszeniach większości młodszych osób korzystanie ze smartfonów wśród osób powyżej 75. roku życia stale rosło w ostatnich latach, z 8% w 2015 r. do 18% w 2019 r. Dobrze byłoby w branży wykorzystać tę falę cyfrowej transformacji w stosunku do tych, którzy czują, że technologie i aplikacje są niedostępne lub niedostosowane do ich potrzeb.

Opieka społeczna to bez wątpienia jeden z filarów każdego europejskiego państwa natomiast już widać, że ma ona sporo wad, zastosowanie odpowiednich technologii pomogłoby je skutecznie wyeliminować.

Innowacje i ich wpływ na kreację opieki społecznej.

Europejskie służby socjalne stoją w obliczu wyzwań. Były kanclerz Niemiec Angela Merkel lubi powtarzać, że Europa ma 7% ludności świata, 25% bogactwa i 50% wydatków na opiekę społeczną. Jeśli kontynent ma uniknąć dalszego okresu stagnacji i oszczędności, będzie musiał rozważyć bardziej radykalne rozwiązania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx