Przykładowy zestawienie do projektu wentylacji mechanicznej z rekuperacją
Przykładowe zestawienie do projektu wentylacji mechanicznej z rekuperacją
2 stycznia 2018
Daikin - Agregaty chłodnicze
Agregaty chłodnicze od Daikin
4 stycznia 2018
Rekuperator Vasco seria X

Rekuperator Vasco seria X

Rekuperator Vasco seria X

Lepszy odzysk ciepła, mniejszy pobór prądu, cichsza praca – to wszystko potrafią rekuperatory z serii X. Nowość 2017 od marki Vasco zachwyca funkcjonalnością i dopasowaniem do użytkownika.

Vasco przygotowało dwa rekuperatory:

  • X350,
  • X500.

Rekuperatory zostały wyposażone w ultra ciche i oszczędne wentylatory, które pozwalają zwiększyć wydajność urządzenia i uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Rekuperatory pracują bardzo cicho i nie generują hałasu w pomieszczeniach.

Propozycje od Vasco najlepiej sprawdzą się w średnich i dużych domach jednorodzinnych. Są niezwykle wydajne, a przy tym zużywają bardzo mało energii elektrycznej. Pozwalają na automatyczną kontrolę ilości przepływanego powietrza. Nie sprawiają żadnych problemów ani podczas montażu, ani podczas obsługi. Urządzenia można zamontować na prawo lub na lewo.

Rekuperacja X nawiązuje do najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku

W nowych rekuperatorach z serii X zastosowano wszystkie najlepsze rozwiązania stosowane do tej pory przez Vasco w innych modelach, m.in. w D300. Zastosowano identyczny układ przyłączy, z możliwością podłączenia przyłączy wewnętrznych od góry lub dołu. Każdy rekuperator można zamontować na prawo lub na lewo.

Konstrukcja wewnętrzna z EPP

Zastosowana wewnętrzna konstrukcja z EPP zwiększa efektywność odzysku ciepła, zmniejsza zużycie energii elektrycznej, zwiększa wewnętrzną szczelność, a także zmniejsza głośność urządzenia.

Przełącznik biegów

W serii X zastosowano przełącznik biegów, który pozwala na sprawne obsługiwanie rekuperatora. Użytkownik może sterować urządzeniem przy użyciu komunikacji bezprzewodowej. O tym, czy urządzenie działa prawidłowo informują lampki LED.

Sterowanie opcjonalne systemem czujników

Sterowanie urządzenia można rozszerzyć o czujniki reagujące na aktualne potrzeby wentylacyjne. Dzięki temu system w pełni można dostosować do potrzeb użytkownika. Sterować będzie można wilgotnością i zawartością dwutlenku węgla. W jednym systemie sterowania można zastosować aż do 20 czujników. Wszystkie czujniki komunikują się z jednostką radiową.

Rekuperator Vasco seria X rysunek techniczny

Rekuperator Vasco seria X rysunek techniczny


 

Katalog / cennik  – Rekuperator Vasco seria X

Katalog / cennik  - Rekuperator Vasco seria X

Katalog / cennik  – Rekuperator Vasco seria X


Certyfikat autoryzowanego wykonawcy rekuperacji i wentylacji Vasco

Wycena urządzeń

Cennik Vasco

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
6 lat temu

Jestem ciekaw opinii osób które maja ten model

Karol
Karol
6 lat temu
Reply to  Damian

Ja korzystam z rekuperatora X350. Kupiłem go zaraz, gdy pojawił się na rynku. Akurat budowałem dom i firma, z której usług korzystałem przy dobieraniu instalacji poleciła mi tę nowość. Jak do tej pory nie mam z nim żadnych problemów. Faktycznie pracuje bardzo cichutko. Praktycznie jest niezauważalny. A komfort, jaki zapewnia jest po prostu nieoceniony.

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Rekuperatory od Vasco zawsze wyróżniały się niezawodnością i wysokim parametrami pracy

3
0
Podziel się swoją opiniąx