Czy podłogówkę trzeba wygrzewać
Czy podłogówkę trzeba wygrzewać
28 września 2019
De Dietrich MCR3 evo
De Dietrich MCR3 evo
3 października 2019
Pokaż wszystkie
Jak często wymieniać filtr w rekuperacji

Jak często wymieniać filtr w rekuperacji

Jak często wymieniać filtr w rekuperacji ?

Często pytacie nas

Jak często wymieniać filtr w rekuperacji ?

Pamiętaj !!!

Zabrudzony filtr, może spowodować spadek wydajności urządzenia nawet o 30 % a co za tym idzie zwiększyć jego zapotrzebowanie energetyczne podwyższając tym samym koszt funkcjonowania wentylacji mechanicznej ( większe rachunki za prąd)
rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest w tym momencie montowany obowiązkowo w każdym nowym budynku.

Zobacz

Jak często wymieniać filtr lub filtry w rekuperacji ? Wszystko zależy od lokalnych warunków w których zainstalowany jest rekuperator. W przypadku instalacji rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) w dużym mieście pobliżu dużej ruchliwej ulicy ( duże zanieczyszczenie powietrza, smog, spaliny samochodowe, kurz itp ) może to być nawet co miesiąc, w drugim przypadku gdy rekuperator jest zainstalowany w domu na terenie spokojnej wsi może to być nawet co 6 miesięcy. Z tą sama częstotliwością kontrolujemy stan filtrów w klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

3 Komentarze

  1. Jowita pisze:

    My wymieniamy co 6 miesięcy

  2. Ola pisze:

    Raz w roku ( mamy rekuperator Peflexa )

  3. Romek pisze:

    Wymieniam jak rekuperator poprosi 🙂 Mamy na wyświetlaczu wtedy informację o konieczności wymiany filtrów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *