Czy podłogówkę trzeba wygrzewać
Czy podłogówkę trzeba wygrzewać
28 września 2019
De Dietrich MCR3 evo
De Dietrich MCR3 evo
3 października 2019

Jak często wymieniać filtr w rekuperacji ?

Często pytacie nas

Jak często wymieniać filtr w rekuperacji ?

Pamiętaj !!!

Zabrudzony filtr, może spowodować spadek wydajności urządzenia nawet o 30 % a co za tym idzie zwiększyć jego zapotrzebowanie energetyczne podwyższając tym samym koszt funkcjonowania wentylacji mechanicznej ( większe rachunki za prąd)
rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest w tym momencie montowany obowiązkowo w każdym nowym budynku.

Zobacz

Jak często wymieniać filtr lub filtry w rekuperacji ? Wszystko zależy od lokalnych warunków w których zainstalowany jest rekuperator. W przypadku instalacji rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) w dużym mieście pobliżu dużej ruchliwej ulicy ( duże zanieczyszczenie powietrza, smog, spaliny samochodowe, kurz itp ) może to być nawet co miesiąc, w drugim przypadku gdy rekuperator jest zainstalowany w domu na terenie spokojnej wsi może to być nawet co 6 miesięcy. Z tą sama częstotliwością kontrolujemy stan filtrów w klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jowita
Jowita
2 lat temu

My wymieniamy co 6 miesięcy

Balbina
Balbina
2 lat temu
Reply to  Jowita

Również wymieniamy dwa razy w roku

Ola
Ola
2 lat temu

Raz w roku ( mamy rekuperator Peflexa )

Romek
Romek
2 lat temu

Wymieniam jak rekuperator poprosi 🙂 Mamy na wyświetlaczu wtedy informację o konieczności wymiany filtrów

Grażyna
Grażyna
2 lat temu

U nas co 3 miesiące 🙁

Igor Kulesza
Igor Kulesza
2 lat temu
Reply to  Grażyna

Nie za często wymieniacie te filtry ?

Grażyna
Grażyna
2 lat temu
Reply to  Igor Kulesza

Rekuperator woła o wymianę :D, parafrazując klasyka: takie tutaj mamy powietrze

Danuta
Danuta
1 rok temu

U nas raz do roku mąż wymienia filtry

Jarosław
Jarosław
1 rok temu

Wymienia się jak się pobrudzą i tyle

Karol
Karol
1 rok temu

Ja swoje filtry jak się ubrudzą, myję ciepłą wodą z mydłem potem suszę i instaluje z powrotem

Bogumił
Bogumił
1 rok temu
Reply to  Karol

Jakiego producenta są to filtry ?

Daniel
Daniel
1 rok temu

Filtry jeżeli nie są papierowe to można myć i wykorzystać ponownie

12
0
Podziel się swoją opiniąx