Junkers Bosch Cerapur Acu
Junkers Bosch Cerapur Acu
26 września 2019
Jak często wymieniać filtr w rekuperacji
Jak często wymieniać filtr w rekuperacji
29 września 2019

Czy podłogówkę trzeba wygrzewać ?

Nasze odpowiedzi

Czy podłogówkę trzeba wygrzewać ?

Tak, gdyż musimy pozbyć się wody technologicznej użytej podczas wykonania wylewki ( należy pamiętać że w każdym 100 m2 wylewki zostało zużytych około 1000 litrów wody, co przeliczając na 1 m2 posadzki daje nam aż 10 litrów wody ). Wygrzanie posadzki pozwala na pozbycie się tej wody to po pierwsze natomiast po drugie pozwala na usunięcie naprężeń które mogą powodować pękanie lub co gorsza podnoszenia się rogów posadzki przy ścianach.

Jak to robić ?

Czas i sposób wygrzewania podłogówki jest uzależniona od użytego materiału:

- W przypadku jastrychów anhydrytowych wygrzewanie rozpoczynamy od temperatury 5 stopni celsjusza wyższej niż temperatura otoczenia, następnie codziennie podnosimy temperaturę o 5 stopni każdego dnia aż do osiągnięcia 55 stopni celsjusza. Po dojściu do temperatury zadanej ( 55 °C ) utrzymujemy ja przez kolejne 2 do 5 dni a następnie codziennie obniżamy o 5 stopni celsjusza.

- W przypadku jastrychu cementowego również rozpoczynamy od temperatury większej o 5 stopni celsjusza od temeratury otoczenia następnie podnosimy codziennie o 5 °C każdego dnia do uzyskania 45 – 50 °C. Po uzyskaniu temperatury 45 – 50 °C utrzymujemy ja przez 5 dni, następnie co 3 dni obniżamy temperaturę zasilania wody grzewczej o 5 stopni aż do 25 stopni celsjusza.

ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Wygrzewać podłogę po wykonaniu ogrzewania podłogowego i zalaniu podłogi wylewka betonową lub anhydrytową ? Na co zwrócić uwagę podczas tego etapu prac budowlanych, tak by nie popełnić błędu w sztuce budowlanej ? Jak przeprowadzić wygrzewanie podłogówki  ? Te i inne zagadnienia dotyczące wygrzewania podłogi lub posadzki postaramy się zbliżyć w tym wpisie. Szukaliście min. czy wylewkę należy wygrzać, jak wygrzać wylewkę na podłodze lub podłogówce, jak wygrzać podłogówkę.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Instalator
Instalator
2 lat temu

Zawsze wygrzewam u swoich klientów podłogówkę

1
0
Podziel się swoją opiniąx