Junkers Bosch Cerapur Acu
Junkers Bosch Cerapur Acu
26 września 2019
Jak często wymieniać filtr w rekuperacji
Jak często wymieniać filtr w rekuperacji
29 września 2019

Czy podłogówkę trzeba wygrzewać ?

Nasze odpowiedzi

Czy podłogówkę trzeba wygrzewać ?

Tak, gdyż musimy pozbyć się wody technologicznej użytej podczas wykonania wylewki ( należy pamiętać że w każdym 100 m2 wylewki zostało zużytych około 1000 litrów wody, co przeliczając na 1 m2 posadzki daje nam aż 10 litrów wody ). Wygrzanie posadzki pozwala na pozbycie się tej wody to po pierwsze natomiast po drugie pozwala na usunięcie naprężeń które mogą powodować pękanie lub co gorsza podnoszenia się rogów posadzki przy ścianach.

Jak to robić ?

Czas i sposób wygrzewania podłogówki jest uzależniona od użytego materiału:

- W przypadku jastrychów anhydrytowych wygrzewanie rozpoczynamy od temperatury 5 stopni celsjusza wyższej niż temperatura otoczenia, następnie codziennie podnosimy temperaturę o 5 stopni każdego dnia aż do osiągnięcia 55 stopni celsjusza. Po dojściu do temperatury zadanej ( 55 °C ) utrzymujemy ja przez kolejne 2 do 5 dni a następnie codziennie obniżamy o 5 stopni celsjusza.

- W przypadku jastrychu cementowego również rozpoczynamy od temperatury większej o 5 stopni celsjusza od temeratury otoczenia następnie podnosimy codziennie o 5 °C każdego dnia do uzyskania 45 – 50 °C. Po uzyskaniu temperatury 45 – 50 °C utrzymujemy ja przez 5 dni, następnie co 3 dni obniżamy temperaturę zasilania wody grzewczej o 5 stopni aż do 25 stopni celsjusza.

ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Wygrzewać podłogę po wykonaniu ogrzewania podłogowego i zalaniu podłogi wylewka betonową lub anhydrytową ? Na co zwrócić uwagę podczas tego etapu prac budowlanych, tak by nie popełnić błędu w sztuce budowlanej ? Jak przeprowadzić wygrzewanie podłogówki  ? Te i inne zagadnienia dotyczące wygrzewania podłogi lub posadzki postaramy się zbliżyć w tym wpisie. Szukaliście min. czy wylewkę należy wygrzać, jak wygrzać wylewkę na podłodze lub podłogówce, jak wygrzać podłogówkę.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Instalator
Instalator
1 rok temu

Zawsze wygrzewam u swoich klientów podłogówkę

1
0
Podziel się swoją opiniąx