Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
24 lipca 2017
Klimatyzacja solarna – nowość czy standard ?
27 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Posadzka epoksydowa do garażu

Posadzka epoksydowa do garażu

Podłoże pod posadzkę z żywicy epoksydowej – jak je przygotować ?

W garażu bardzo dobrze sprawdza się barwna, bezspoinowa posadzka z żywicy epoksydowej, istotne jest jednak to, aby właściwie przygotować podłoże, na której ma zostać ona umieszczona, zapobiegnie to pęknięciom i łuszczeniu jej powierzchni.

Powłoki żywiczne są wodno- i paroprzepuszczalne, bardzo ważne jest właściwe wysuszenie podkładu oraz zabezpieczenie go przed wnikaniem wilgoci, w przeciwnym razie para wodna zawarta w podkładzie spowoduje łuszczenie się powłoki – zwłaszcza malarskiej.

Betonowe podłoże pod posadzki żywiczne wykonuje się z betonu klasy przynajmniej C 16/20 (B20) z dodatkiem preparatów zapobiegających skurczowi lub z zatopioną siatką przeciwprężną, należy taką powierzchnie zatrzeć na gładko, dlatego wykorzystywane są do tego zacieraczki mechaniczne, natomiast jeżeli uzyskana powierzchnia nie jest idealna gładka, należy zastosować dodatkową warstwę wyrównującą z samorozlewnych podkładów podłogowych o grubości 3–10 mm.

Do nakładania powłokowych pokryć podłogowych można przystąpić, gdy wilgotność podłoża nie przekracza 4% i po dokładnym odkurzeniu powierzchni, na małych powierzchniach powłokę podłogową nanosi się pędzlem lub natryskiem hydrodynamicznym bezpośrednio na podłoże, z reguły wymagane jest nałożenie 3 warstw żywicy, w zależności od grubości powłoki, uzyskuje się różną odporność na ścieranie, powłoki można modyfikować, w zależności od tego, czy bardziej zależy nam na powierzchni antypoślizgowej czy antyelektrostatycznej.


Polecany przez nas grunt epoksydowy

Sikafloor®‐156 Uniwersalna żywica epoksydowa do gruntowania podłoży

Sikafloor®‐156 Uniwersalna żywica epoksydowa do gruntowania podłoży

Sika Sikafloor 156 jest to żywica epoksydowa, która jest materiałem dwuskładnikowym, w którego składzie nie znajdują się rozpuszczalniki. Jest bezbarwna

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/posadzki/15669-sika-sikafloor-156.html

 


Zobacz również – posadzkę żywiczną do garażu bądź kotłowni w naszym sklepie

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – Zestaw – Remont

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – Zestaw – Remont

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż to uszczelniająca wodoodporna powłoka posadzkowa kryjąca rysy i wykazująca właściwości dekoracyjne Nadaje się na podłoża betonowe, płytki i na stare powłoki. Proponowana żywica sika jest odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne. Jej największymi zaletami są elastyczność, szybkie schnięcie oraz paroprzepuszczalność Ostatnia 1 szt.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/posadzki/29352-sika-posadzka-zywiczna-sikafloor-balkon-i-garaz-zestaw-5906489881404.html

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx