Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
Wady i zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej
24 lipca 2017
Klimatyzacja solarna – nowość czy standard ?
27 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Posadzka epoksydowa do garażu

Posadzka epoksydowa do garażu

Podłoże pod posadzkę z żywicy epoksydowej – jak je przygotować ?

W garażu bardzo dobrze sprawdza się barwna, bezspoinowa posadzka z żywicy epoksydowej, istotne jest jednak to, aby właściwie przygotować podłoże, na której ma zostać ona umieszczona, zapobiegnie to pęknięciom i łuszczeniu jej powierzchni.

Powłoki żywiczne są wodno- i paroprzepuszczalne, bardzo ważne jest właściwe wysuszenie podkładu oraz zabezpieczenie go przed wnikaniem wilgoci, w przeciwnym razie para wodna zawarta w podkładzie spowoduje łuszczenie się powłoki – zwłaszcza malarskiej.

Betonowe podłoże pod posadzki żywiczne wykonuje się z betonu klasy przynajmniej C 16/20 (B20) z dodatkiem preparatów zapobiegających skurczowi lub z zatopioną siatką przeciwprężną, należy taką powierzchnie zatrzeć na gładko, dlatego wykorzystywane są do tego zacieraczki mechaniczne, natomiast jeżeli uzyskana powierzchnia nie jest idealna gładka, należy zastosować dodatkową warstwę wyrównującą z samorozlewnych podkładów podłogowych o grubości 3–10 mm.

Do nakładania powłokowych pokryć podłogowych można przystąpić, gdy wilgotność podłoża nie przekracza 4% i po dokładnym odkurzeniu powierzchni, na małych powierzchniach powłokę podłogową nanosi się pędzlem lub natryskiem hydrodynamicznym bezpośrednio na podłoże, z reguły wymagane jest nałożenie 3 warstw żywicy, w zależności od grubości powłoki, uzyskuje się różną odporność na ścieranie, powłoki można modyfikować, w zależności od tego, czy bardziej zależy nam na powierzchni antypoślizgowej czy antyelektrostatycznej.


Polecany przez nas grunt epoksydowy

Sikafloor®‐156 Uniwersalna żywica epoksydowa do gruntowania podłoży

Sikafloor®‐156 Uniwersalna żywica epoksydowa do gruntowania podłoży

Sika Sikafloor 156 jest to żywica epoksydowa, która jest materiałem dwuskładnikowym, w którego składzie nie znajdują się rozpuszczalniki. Jest bezbarwna

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/posadzki/15669-sika-sikafloor-156.html

 


Zobacz również – posadzkę żywiczną do garażu bądź kotłowni w naszym sklepie

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – Zestaw – Remont

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – Zestaw – Remont

Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż to uszczelniająca wodoodporna powłoka posadzkowa kryjąca rysy i wykazująca właściwości dekoracyjne Nadaje się na podłoża betonowe, płytki i na stare powłoki. Proponowana żywica sika jest odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne. Jej największymi zaletami są elastyczność, szybkie schnięcie oraz paroprzepuszczalność Ostatnia 1 szt.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/posadzki/29352-sika-posadzka-zywiczna-sikafloor-balkon-i-garaz-zestaw-5906489881404.html

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx