Wymiana starego kotła gazowego na nowy
Jaki kocioł wybrać – jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny?
26 września 2018
Czy jesień to dobry moment na rozpoczęcie budowy domu ?
29 września 2018
Pokaż wszystkie
Efekt 3D na podłodze - Ciekawy pomysł na posadzkę z żywicy

Efekt 3D na podłodze - Ciekawy pomysł na posadzkę z żywicy

Efekt 3D na podłodze? Ciekawy pomysł na posadzkę z żywicy

Podłogi 3D z żywicy coraz częściej znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, przede wszystkim w garażach, kotłowniach, ale także w salonach.

Pierwotnym przeznaczeniem posadzek żywicznych były pomieszczenia przemysłowe, hale produkcyjne, a także biurowce. Z czasem to jednak uległo zmianie i obecnie posadzki żywiczne chętnie wprowadzane są do prywatnych wnętrz. Przy użyciu kruszyw, folii lub kolorowych lakierów można stworzyć dekoracyjną posadzkę 3D, która będzie świetnie wyglądała w każdym salonie.

Posadzki w różnych kolorach

Dzięki temu, że żywica dostępna jest w różnych kolorach, nie ma żadnego problemu z jej właściwym dopasowanie do danego wnętrza. Na pewno każdy znajdzie wersję posadzki idealnie dopasowaną do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

Składniki podłóg 3D, czyli baza i utwardzacz

Preparaty żywiczne są lakierami dwuskładnikowymi składającymi się z bazy oraz utwardzacza. Istotne jest, aby te dwa składniki zostały połączone w odpowiednich proporcjach, a uda się wtedy stworzyć niezawodną kompozycję. Składniki należy bardzo dokładnie wymieszać przy użyciu niskoobrotowej wiertarki z mieszadłem. Jeżeli składniki zostaną w niewłaściwy sposób wymieszane, posadzka będzie nierównomiernie wysychała lub będzie miała niejednorodne właściwości.

Podczas wykonywania posadki 3D z żywicy, temperatura panująca w pomieszczeniu powinna oscylować w granicach 10-23 stopni Celsjusza, a wilgotność nie powinna przekraczać 80-90%. Trzeba jednak pamiętać, że im niższa temperatura w pomieszczeniu, tym wolniej przebiegają procesy chemiczne, dlatego jeżeli chcemy na spokojnie stworzyć posadzkę, lepiej, aby było chłodniej.

Czas i koszty wykonania posadzki żywicznej 3D

Ze względu na czas schnięcia i utwardzania się kolejnych warstw, realizowanie posadzek żywicznych trwa 5-6 dób. Poszczególne warstwy układa się w kolejne dni. Wpływa to także na koszt wykonania posadzki, który wynosi co najmniej 50 zł/m2. Przy małej powierzchni stawka ta może wzrosnąć nawet kilkakrotnie. Im większa powierzchnia do wykonania, tym taniej.

Posadzki-parkingowe-NK

Posadzki żywiczne

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego warto zdecydować się na to właśnie rozwiązanie.

Zobacz
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx