Efekt 3D na podłodze - Ciekawy pomysł na posadzkę z żywicy
Efekt 3D na podłodze? Ciekawy pomysł na posadzkę z żywicy
28 września 2018
Ogrzewanie olejowe w domu jednorodzinnym. Jaki kocioł olejowy wybrać?
1 października 2018

Czy jesień to dobry moment na rozpoczęcie budowy domu ?

Czy jesień to dobry moment na rozpoczęcie budowy domu? Jeżeli się nad tym zastanawiasz, przeczytaj ten artykuł.
Najczęściej, inwestorzy decydują się na rozpoczęcie budowy wiosną lub jesienią. Obie pory roku mają swoje wady i zalety.

Rozpoczęcie budowy domu wiosną

- Dużo czasu na wykonanie prac ziemnych, wylewanie fundamentów, wznoszenie ścian, robienia zadaszenia i wstawiania stolarki okiennej.
- Możliwość zamknięcia stanu surowego i rozpoczęcie prac wewnątrz budynku.
- Przed zimą można wprowadzić się do domu.
- Konieczność zakupu wszystkich materiałów budowlanych od razu i dostarczenia ich na budowę. Trzeba zrobić kosztorys i przygotować odpowiedni plan działania.

Rozpoczęcie budowy domu jesienią

- Wyścig z czasem – szybkie wykonywanie pilnych prac ziemnych, bez dotrzymywania odpowiednich przerw technologicznych. ( Może to wpłynąć na trwałość budynku, może dojść do zawilgocenia przegród.)
- Jeżeli jesień jest piękna, a zima łagodna nie ma żadnych przeciwwskazań, aby rozpocząć budowę domu.
- Dostęp do tanich materiałów budowlanych, a także brak problemu ze znalezieniem odpowiedniej ekipy budowlanej – większość firm nie ma wtedy dużej ilości zleceń.
- Konieczne jest właściwe zabezpieczenie murów i stropu budynku. Należy odeskować otwory okienne, zabezpieczyć dach papą lub folią. Warto także zabezpieczyć stropy przed przemarzaniem matami ze słomy lub styropianem.

Podział prac budowlanych na dwa sezony.

Każda budowa wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji, a także z dużymi wydatkami finansowymi. Warto mieć dobrego kierownika budowy, a budowa domu jesienią czy wiosną przebiegnie we właściwy sposób, bez najmniejszych trudności.

Pamiętaj by podpisać umowę z firmą budującą Twój dom

Nasza budowa wystartowała

  • Wiosna51%
  • Jesień26%
  • Lato18%
  • Zima5%
Na podstawie 1000 ankiet

Zobacz również na naszym blogu

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx