Wentylacja w garderobie
Wentylacja w garderobie
15 kwietnia 2017
Cichy klimatyzator
Cichy klimatyzator – czy to możliwe ?
19 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Dobieramy pompę ciepła – jak zrobić to poprawnie ?

Dobieramy pompę ciepła – jak zrobić to poprawnie ?

Dobieramy pompę ciepła – jak zrobić to poprawnie?

Wybierając ogrzewanie do domu należy wziąć pod uwagę własne potrzeby, oczekiwania, a także uwarunkowania budynku. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła, która sprawdza się świetnie w nowopowstałych i modernizowanych domach.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo urządzeń grzewczych. Wybierając najlepsze należy kierować się następującymi kryteriami:

  • wysoka sprawność systemu,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • aspekty ekologiczne,
  • częstość przeglądów,
  • sposób obsługi.

Pompy ciepła w najlepszy sposób spełniają powyższe wymogi. Nie są absorbujące pod względem obsługi, ponieważ same dostosowują się do potrzeb użytkownika. Mogą zagwarantować domownikom odpowiedni komfort termiczny.

Największą popularnością w Polsce cieszą się kotły na paliwo stałe oraz gaz. Jednak, jeżeli decydujemy się na kocioł węglowy, trzeba będzie go ciągle obsługiwać – konieczne będzie dokładanie do pieca. Alternatywą dla takich pieców są pompy ciepła, które w znakomity sposób poradzą sobie z ogrzaniem nowo powstałego domu. Jednak nie samo ogrzewanie jest ich zaletą. Powalają pozyskać także ciepłą wodę użytkową, a także chłodzą dom w ciepłe dni. Wszystkie te działania odbywają się niskim kosztem.Pompy ciepła w nowych domach

Osoby, które dopiero planują budowę domu powinny zastanowić się nad zainstalowaniem takiej właśnie pompy. W zależności od swoich potrzeb lub uwarunkowania terenu można zdecydować się na pompy gruntowe lub powietrzne. Można będzie w ten sposób zapewnić sobie niskie rachunki i komfort w domu. Niezależnie od wybranego górnego źródła ciepła, użytkownicy mają możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniach oraz dostosowywania jej do własnych potrzeb.

Pompy ciepła w modernizowanych domach

Zainstalowanie pompy ciepła w domu, w którym jest już ogrzewanie jest skomplikowane, ale nie niemożliwe do zrobienia. Trzeba wziąć tu pod uwagę rodzaj już posiadanego ogrzewania i czy możliwe jest podłączenie do niego pompy ciepła. Jeżeli posiadamy duży budżet, możemy od razu zdecydować się na wymianę całego systemu grzewczego. Pompy ciepła są zdecydowanie opłacalną inwestycją. Pozwalają w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania. Mogą one działać efektywnie, ale tylko wtedy, gdy dom przejdzie odpowiednią termomodernizację. Duże straty ciepła wynikają z niedocieplonych ścian oraz nieszczelnych okien.

Punktem wyjścia do modernizacji ogrzewania może być istniejąca instalacja w budynku. Jeśli dom jest wyposażony w kocioł kondensacyjny, który dodatkowo współpracował z ogrzewaniem podłogowym, prace związane z montażem wybranej pompy ciepła nie będą zbyt absorbujące. Jeżeli jednak posiadamy kocioł niekondensacyjny, koszty modernizacji będą znacznie wyższe. Czasem zdarza się, że konieczne jest zdemontowanie całej instalacji.

Uniwersalne rozwiązanie

Coraz więcej osób w swoich domach posiada pompy ciepła korzystające z odnawialnych źródeł energii. Ma na to wpływ wzrastająca świadomość ekologiczna Polaków. Pompy ciepła posiadają wiele zalet: są wydajne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska.


Dedykowany dobór pompy ciepła

Zobacz naszą ofertę pomp ciepła

Pompy Ciepła – Remont

Pompy Ciepła – Remont

Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/763-pompy-cieplaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx