Wpływ temperatury w domu na zdrowie i samopoczucie
8 czerwca 2017
Materiał hydroizolacyjny folia w płynie – do czego służy
Materiał hydroizolacyjny: folia w płynie – do czego służy ?
12 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Dachówka ceramiczna i blachodachówka – którą wybrać ?

Dachówka ceramiczna i blachodachówka – którą wybrać ?

Dachówka ceramiczna i blachodachówka – którą wybrać ?

Wybór pokrycia dachowego jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć na etapie budowy domu. Dach w końcu musi nie tylko ładnie wyglądać, ale również dobrze funkcjonować przez bardzo długi czas. Warto zastanowić się, które pokrycie dachowe jest lepsze: ceramiczne czy blachodachówka.

Dachówka ceramiczna

Wypalana jest ze specjalnej gliny ceramicznej. Odznacza się wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne. Trzeba jednak pamiętać, że taka dachówka jest ciężka. Aby ją położyć, wymagane jest odpowiednie rusztowanie. Dachówki ceramiczne sprawdzają się świetnie wszędzie tam, gdzie występują silne wiatry i mocne opady deszczu. Najczęściej stosowane są one w górach. Zaletą dachówek ceramicznych jest to, że są bardzo odporne na duże obciążenia wywoływane na przykład zalegającym śniegiem. Są również świetnym materiałem wygłuszającym. Ich zaletą jest również format występowania, ponieważ mogą one być produkowane w formacie małych pakietów, które z powodzeniem można byłoby stosować na dachach, które posiadają skomplikowaną budowę.

Blachodachówki

Blachodachówki zyskują popularność ze względu na atrakcyjne ceny oraz brak problemów przy ich montażu. Jest to materiał lekki, z którego transportem nie będzie żadnych problemów. Nie trzeba wzmacniać konstrukcji dachu, aby móc takie pokrycie zastosować. Często materiał ten określany jest uniwersalnym rozwiązaniem. Głównie dlatego, że to pokrycie dachowe można zastosować przy różnych konstrukcjach dachu. Nadaje się zarówno na dachy proste, jak i skomplikowane. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych oraz w wielu kształtach.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Ostateczną decyzję o wyborze pokrycia dachowego warto skonsultować ze specjalistą. Wybierze on dla nas właściwą ofertę, która sprawi, że dach będzie solidny i przez wiele lat będzie nam służył.

 Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx