Dachówka ceramiczna i blachodachówka – którą wybrać ?
Dachówka ceramiczna i blachodachówka – którą wybrać ?
9 czerwca 2017
Klimatyzator LG Standard P09EN
Test: Klimatyzator LG Standard P09EN
13 czerwca 2017

Materiał hydroizolacyjny: folia w płynie – do czego służy

Folia w płynie tworzy trwałą barierę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głębokie warstwy ściany. Znajduje ona zastosowanie w kuchni i łazience.

Materiał hydroizolacyjny folia w płynie – do czego służy

Zastosowanie foli w płynie

Folię w płynie można stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Najczęściej stosowana jest na ścianach w łazienkach oraz w kuchni. Może być także stosowana na innych powierzchniach wewnątrz budynku o ograniczonej odporności na działanie wilgoci.

Folia w płynie służy na przykład do zabezpieczania powierzchni wykonanej z betonu komórkowego, bloczków gipsowych czy tynków gipsowych. Izolacja w płynie może być też nałożona na wszelkiego typu powierzchnie betonowe, wylewkę cementową, tynk cementowy, wylewkę cementowo-wapienną oraz tynk cementowo-wapienny.

Czym jest folia w płynie

Gotowy do użycia produkt hydroizolacyjny powstał na bazie żywic syntetycznych. Nakładana jest na powierzchnie w dwóch równomiernych warstwach. Podczas jej nakładania stosuje się specjalne taśmy uszczelniające w połączeniach z podłogą, sufitem lub z sąsiednimi ścianami. Pozwoli to na wzmocnienie tworzonej izolacji. Jeżeli tylko płynna folia zostanie założona właściwie, stworzy idealną hydroizolację.

Koszt izolacji ( foli ) w płynie

Nie należy oszczędzać na izolacji w płynie. Najczęściej producenci proponujący tanie folie oszczędzają na ich jakości. Otrzymujemy wtedy folię wodnistą i tak naprawdę na stwarzającą odpowiednich warunków do izolacji. Warto postawić na produkty znanych marek, a folia stworzy odpowiednią hydroizolację w naszym budynku. Dobrej jakości płynna folia kosztuje ok. 10-20 zł/kg.

Materiał hydroizolacyjny: folia w płynie – do czego służy

Folia w płynie tworzy trwałą barierę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głębokie warstwy ściany. Znajduje ona zastosowanie w kuchni i łazience.

Wymagania montażowe

Folię w płynie można nałożyć jedynie na powierzchnie wcześniej odpowiednio przygotowane. W nowych domach nie ma z tym problemu, ponieważ ściany są zazwyczaj dobrze wyrównane. Problem pojawia się natomiast w starym budownictwie. Po zdemontowaniu starej okładziny ściennej, należy wszystko dokładnie wyrównać i oczyścić podłoże. Konieczne jest także usunięcie wszystkich wybrzuszeń.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx