Ile rury na m2 ogrzewania podłogowego
Ile rury na m2 ogrzewania podłogowego
2 marca 2020
Rekuperator z montażem
Rekuperator z montażem
5 marca 2020

Pompa ciepła do domu w górach

Posiadając dom w górach prawdopodobnie nie będziemy dysponować przyłączem do sieci gazowej który pozwalałby na montaż ogrzewania gazowego za pomocą kotła. Zmuszeni będziemy wobec tego do wyboru ogrzewania za pomocą pieca węglowego, kotła na pellet lub za pomocą pompy ciepła. Sprawdźmy więc w tym wpisie jak prawidłowo dobrać pompę ciepła która zmuszona będzie do pracy w mroźniejszym górskim klimacie.

Dokonane obliczenia / dobór pompy ciepła

Moc

Moc

Ciepło

Ciepło

Energia elektryczna

Energia elektryczna

Koszty

Koszty

Wydajność

Wydajność

Dane klimatyczne

Dane klimatyczne

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Pompa ciepła do domu w górach

Posiadając dom w górach prawdopodobnie nie będziemy dysponować przyłączem do sieci gazowej który pozwalałby na montaż ogrzewania gazowego za pomocą kotła. Zmuszeni będziemy wobec tego do wyboru ogrzewania za pomocą pieca węglowego, kotła na pellet lub za pomocą pompy ciepła. Sprawdźmy więc w tym wpisie jak prawidłowo dobrać pompę ciepła która zmuszona będzie do pracy w mroźniejszym górskim klimacie. Czy taka pompa będzie wstanie zimne bądź mroźne dni i noce ogrzać nasz dom ?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
3 lat temu

Ja mieszkam w Zakopanym i mam zamontowaną od 3 lat pompę ciepła marki Mitsubishi, jak do tej pory spisuję się bez zarzutu

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  Paweł

Jak duży dom, jakie koszty ogrzewania domu w skali roku ?

2
0
Podziel się swoją opiniąx