Żywica poliuretanowa na balkon i taras wersja premium
Żywica poliuretanowa na balkon i taras – wersja premium
7 czerwca 2019
Żywica na betonowe schody zewnętrzne - A
Żywica na betonowe schody zewnętrzne
9 czerwca 2019

Chłodzenie pompą ciepła powietrze woda

Za pewnie jak większość z osób które budują dom lub modernizują kotłownię gdy mówisz pompa ciepła myślisz ogrzewanie, a czy wiesz że pompą ciepła można też chłodzić ?

Pompa ciepła podczas produkcji ciepła oddaje za pomocą jednostki zewnętrznej chłodne powietrze na zewnątrz, wystarczy więc tylko „obrócić” obieg w urządzeniu ( zmieniając kierunek tłoczenia sprężarki zmieniamy zarazem kierunek przepływu czynnika chłodniczego w układzie a co za tym idzie kierunek przepływu ciepła ) by zamiast grzać wewnątrz pompa ciepła chłodziła nasze wnętrza wyrzucając ciepłe powietrze na zewnątrz.

Schemat działania w trybie zimowym - ogrzewanie

Schemat działania w trybie zimowym - ogrzewanie

Schemat działania w trybie letnim - chłodzenie

Schemat działania w trybie letnim - chłodzenie

Jak rozprowadzić wyprodukowany za pomocą pompy ciepła chłód w domu ?

Do wyboru mamy dwa najpopularniejsze rozwiązania

Wpływ działania trybu chłodzenia na żywotność pompy ciepła ?

Działanie pompy ciepła w trybie chłodzenia ma niewątpliwie pozytywny wpływ na żywotność pompy ciepłą z tej prostej przyczyny iż pracujące urządzenie wymusza przepływ oleju przez sprężarkę a co za tym idzie smaruje i konserwuje ten newralgiczny element układu.
pompa ciepła

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego to właśnie te urządzenia są tak chętnie instalowane w zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach

Zobacz

Chłodzenie pompą ciepła powietrze woda to idealne rozwiązanie które zapewni nam przyjemny chłód w upalne lato bez potrzeby instalacji klimatyzacji co niewątpliwie przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów budowy domu. Istniejącej instalacji pompy ciepła nie trzeba w żaden sposób modernizować wystarczy jedynie obrócić obieg czynnika chłodniczego w układzie pompy ciepła by móc korzystać z pompy ciepła w taki sposób jak z klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx