Żywica poliuretanowa na balkon i taras wersja premium
Żywica poliuretanowa na balkon i taras – wersja premium
7 czerwca 2019
Żywica na betonowe schody zewnętrzne - A
Żywica na betonowe schody zewnętrzne
9 czerwca 2019

Chłodzenie pompą ciepła powietrze woda

Za pewnie jak większość z osób które budują dom lub modernizują kotłownię gdy mówisz pompa ciepła myślisz ogrzewanie, a czy wiesz że pompą ciepła można też chłodzić ?

Pompa ciepła podczas produkcji ciepła oddaje za pomocą jednostki zewnętrznej chłodne powietrze na zewnątrz, wystarczy więc tylko „obrócić” obieg w urządzeniu ( zmieniając kierunek tłoczenia sprężarki zmieniamy zarazem kierunek przepływu czynnika chłodniczego w układzie a co za tym idzie kierunek przepływu ciepła ) by zamiast grzać wewnątrz pompa ciepła chłodziła nasze wnętrza wyrzucając ciepłe powietrze na zewnątrz.

Schemat działania w trybie zimowym - ogrzewanie

Schemat działania w trybie zimowym - ogrzewanie

Schemat działania w trybie letnim - chłodzenie

Schemat działania w trybie letnim - chłodzenie

Jak rozprowadzić wyprodukowany za pomocą pompy ciepła chłód w domu ?

Do wyboru mamy dwa najpopularniejsze rozwiązania

Wpływ działania trybu chłodzenia na żywotność pompy ciepła ?

Działanie pompy ciepła w trybie chłodzenia ma niewątpliwie pozytywny wpływ na żywotność pompy ciepłą z tej prostej przyczyny iż pracujące urządzenie wymusza przepływ oleju przez sprężarkę a co za tym idzie smaruje i konserwuje ten newralgiczny element układu.
pompa ciepła

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego to właśnie te urządzenia są tak chętnie instalowane w zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach

Zobacz

Chłodzenie pompą ciepła powietrze woda to idealne rozwiązanie które zapewni nam przyjemny chłód w upalne lato bez potrzeby instalacji klimatyzacji co niewątpliwie przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów budowy domu. Istniejącej instalacji pompy ciepła nie trzeba w żaden sposób modernizować wystarczy jedynie obrócić obieg czynnika chłodniczego w układzie pompy ciepła by móc korzystać z pompy ciepła w taki sposób jak z klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx