Grzejnik niskotemperaturowy E2
Cosmo E 2 grzejnik niskotemperaturowy do pompy ciepła
15 grudnia 2019
Stiebel Eltron HPA-O 8 CS Plus compact Set - pompa ciepła typu monoblok
Stiebel Eltron HPA-O 8 CS Plus compact Set – pompa ciepła typu monoblok
17 grudnia 2019

Odpowietrzanie instalacji ogrzewania podłogowego czyli jak odpowietrzyć podłogówkę

Każda instalacja grzewcza musi po zakończeniu prac instalacyjnych zostać odpowietrzona po pierwszym rozruchu. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja powinna pracować co najmniej kilka lat bez konieczności jej odpowietrzania. Co w sytuacji jednak gdy nasza podłogówka notorycznie jest zapowietrzona ? Poznaj najczęściej błędy wykonawcze oraz sposoby jak poradzić sobie z zapowietrzeniem instalacji ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie podłogowe NK

Przyczyny zapowietrzenia ogrzewania podłogowego

- za szybkie napełnienie wykonanej instalacji ( im większa instalacja tym powinniśmy ją napełniać wolniej)

- niedokładne pierwsze odpowietrzenie układu grzewczego

- użycie niewłaściwych rur w naszej instalacji dzięki czemu powietrze wnika do instalacji ( rury z tworzywa sztucznego bez właściwej wkładki anty-dyfuzyjnej

- nie dokładny montaż elementów skręcanych przez które może wnikać powietrze ( złączki, śrubunki itp. )

- niewłaściwe ustawienie temperatury obiegu ( powietrze może też wydzielać się z wody pod wpływem temperatury )

Jak rozpoznać zapowietrzoną instalację ogrzewania podłogowego ?

Pierwszym objawem zapowietrzenia podłogówki będzie nierówna jej prac czyli nie równe grzanie pomieszczeń, kolejnym z symptomów będą słyszalne różne dziwne dzięki dobiegające z naszej instalacji takie jak: bulgotanie, stuki lub trzaski.

Czas potrzebny na odpowietrzenie ogrzewania podłogowego

Niestety nie da się podać dokładnego przedziału czasowego jaki jest potrzebny na odpowietrzenie ogrzewania podłogowego, podczas tej operacji należy uzbroić się po prostu w cierpliwość.

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Odpowietrzanie instalacji ogrzewania podłogowego czyli jak odpowietrzyć podłogówkę.

Każda instalacja grzewcza musi po zakończeniu prac instalacyjnych zostać odpowietrzona po pierwszym rozruchu. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja powinna pracować co najmniej kilka lat bez konieczności jej odpowietrzania. Co w sytuacji jednak gdy nasza podłogówka notorycznie jest zapowietrzona ? Poznaj najczęściej błędy wykonawcze oraz sposoby jak poradzić sobie z zapowietrzeniem instalacji ogrzewania podłogowego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx