Co wybrać na ogrzewanie podłogowe
Co wybrać na ogrzewanie podłogowe
15 września 2019
Pompa ciepła Mitsubishi Ecodan
Pompa ciepła Mitsubishi Ecodan
19 września 2019
Pokaż wszystkie
Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym

Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym

Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym ?

Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi lub posadzki przy ogrzewaniu podłogowym, ile taka okładzina pochłonie ciepła emitowanego przez ogrzewanie podłogowe. Dane te będą się różnić w zależności od użytego materiału wykończeniowego, najmniejszy opór cieplny a tym samym najmniejsze straty na ogrzewaniu osiągniemy używając okładzin z kamienia i płytek ceramicznych / gresowych, trochę większy opór cieplny posiadają panele ( winylowe i laminowany ) największy natomiast opór cieplny posiada deska podłogowa.

MateriałOpór cieplny m2*K/W
Marmur 10 mm 0,005
Marmur 25 mm0,012
Płytki ceramiczne 13 mm 0,012
Panel Winylowy 10 mm0,020
Deska fomirowana 10 mm0,030
Panel laminowany 8 mm0,100
Panel laminowany 10 mm0,125
Deska fornirowana 14 mm0,135
Maksymalny dopuszczalny opór cieplny dla materiałów na ogrzewanie podłogowe to 0,150

Pamiętaj !!!

Im mniejszy obór cieplny tym mniej energii emitowanej przez podłogówkę stracimy a tym samym poniesiemy mniejsze koszty na ogrzewaniu naszego domu lub mieszkania.

ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym, ile taka okładzina pochłonie ciepła emitowanego przez ogrzewanie podłogowe. Dane te będą się różnić w zależności od użytego materiału wykończeniowego, najmniejszy opór cieplny a tym samym najmniejsze straty na ogrzewaniu osiągniemy używając okładzin z kamienia i płytek ceramicznych / gresowych, trochę większy opór cieplny posiadają panele ( winylowe i laminowany ) największy natomiast opór cieplny posiada deska podłogowa.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ogrzewanie
Ogrzewanie
3 lat temu

Witam mam pytanie czy mozna na stare płytki układać winyl? I czy stracę dużo ciepła bo mam ogrzewanie podlogowe

Konrad
Konrad
3 lat temu

Zastanawia mnie, z jakimi konkretnie stratami trzeba się liczyć, porównując płytki i panele? Może zwiększa to koszty symbolicznie?
Nawet jeśli taki panel pochłania ciepło bardziej, też je odda, tylko po dłuższym czasie, prawda? Przecież ta energia cieplna nie może zniknąć?

Łukaszek
Łukaszek
3 lat temu
Reply to  Konrad

Dzięki za pomocne informacje 🙂

POzdro
POzdro
3 lat temu

Zastosowałem eko płytę ponieważ wcześniej w mieszkaniach się sprawdziła i obecnie przy ogrzewaniu podłogowym po próbach różnica odczuwalna między surową posadzką lub płytkami w łazienkach jest duża ale jak to się będzie mieć do kosztów jeśli całkowity opór jest w granicy 0,16-0,20 ? Poza podłogówką są grzejniki a pod całym parterem mam piwnicę również z zamontowanymi grzejnikami.

Stefan
Stefan
2 lat temu

Dzięki za super artykuł 🙂

6
0
Podziel się swoją opiniąx