Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym
Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym ?
16 września 2019
LG THERMA V – Wysokotemperaturowa pompa ciepła
LG THERMA V – Wysokotemperaturowa pompa ciepła
24 września 2019

Pompa ciepła Mitsubishi Ecodan

Pompa ciepła to zarówno wysoka niezawodność grzania, jak i również procesu chłodzenia. Pompy ciepła Ecodan potrzebują tylko naprawdę powszechnie dostępnego źródła energii jakim jest prąd z sieci energetycznej jak i wytworzony za pomocą instalacji fotowoltaicznej. Jest to ogromna zaleta w odniesieniu do licznych rozwiązań, które wymagają do wykonywania pracy węgla, drewna, gaz ziemny bądź olej opałowy. Urządzenie wykorzystuje ciepło, które jest zmagazynowane w dostępnym powietrzu, a co za tym idzie dostarczana zostaje do urządzenia czysta energia generując przy tym ogromne oszczędności na ogrzewaniu domu lub mieszkania.

Zarówno energooszczędna  praca występującego systemu oraz możliwości uzyskania istotnych dofinansowań na przedstawianą instalację  pompy ciepła okazuje się być  gwarancją zwrotu takiej to inwestycji. W związku z czym dość niski koszt eksploatacji sprawia że to właśnie pompa ciepła w stosunku do innych paliw używanych do ogrzewania czyni z niej najtańszy sposób ogrzewania domu lub mieszkania. Pamiętajmy, że regularne serwisy i przeglądy przekładają się dodatkowo na jeszcze większą oszczędność eksploatacji.

Decydując się na tego rodzaju kompaktową instalację nie należy zapominać, że składają się one zarówno z urządzenia zewnętrznego, jak i również modułu wewnętrznego połączonego z wbudowanym zasobnikiem (CWU) lub ewentualnie zasobnikiem instalowanym dodatkowo. Ciekawostką okazuje się taką pompę ciepła można oprócz grzanie, przygotowania ciepłej wody użytkowej można wykorzystać do chłodzenia naszego domu lub mieszkania

Pompy ciepła raz ustawione i skonfigurowane przez instalatora nie wymagają podczas ich pracy nadzoru inwestora czyniąc tym samym z niej idealny system typu włącz i zapomnij, to komputer w zależności od warunków kontroluje ich pracę. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapomnieć że ma się w domu kotłownie ( pomieszczenie jest wręcz zbędne, gdyż pompa ciepła jest urządzeniem czystym - nie generuje kurzu, popiołu, związków lotnych, gazów itp., dzięki temu można zaoszczędzić już na etapie budowy domu eliminując to pomieszczenie lub zmieniając jego przeznaczenie)

Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - eco inwenter

Eco Inverter – optymalne rozwiązanie w domach niskoenergetycznych

Moduł zewnętrzny Eco Inverter został zaprojektowany specjalnie z myślą o domach niskoenergetycznych i zapewnia w nich optymalne parametry temperaturowe za atrakcyjną cenę. Gwarantowany zakres zastosowania modułu zewnętrznego wynosi od –15 do +35 °C. Duży wymiennik ciepła i optymalizacja poprzez sterowanie inwerterowe umożliwiają osiągnięcie temperatur zasilania do 55 °C. W połączeniu z wbudowanym zasobnikiem CWU bez problemu można przygotowywać do 300 l CWU, czyli tyle, ile potrzebują cztery osoby mieszkające w domu jednorodzinnym. Niewielkie wymiary pozwalają na oszczędność przestrzeni. Duża zaleta, zwłaszcza w przypadku małych działek budowlanych.
Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - power inventer

Power Inverter — optymalna wydajność grzewcza przy bardzo energooszczędnej pracy

Seria Power Inverter została skonstruowana specjalnie z myślą o użytku w temperaturach do –20 °C. Temperatura zasilania tych urządzeń wynosi maksymalnie 60 °C przy temperaturze zewnętrznej do –3 °C i maks. 55 °C przy –10 °C. Gwarantuje to wysoki komfort cieplny. Typowymi obszarami zastosowania urządzeń Power Inverter są nowe budynki, a także istniejące budynki o dobrej izolacji cieplnej i dużych powierzchniach grzejnych, jak ogrzewanie podłogowe.
Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - zubudan new generation

Inwerter Zubadan — optymalne rozwiązanie do modernizacji

Opatentowana technologia Inwerter Zubadan stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze-woda. Pokazuje ona swoje zalety zwłaszcza wtedy, gdy typowe pompy ciepła powietrze-woda zawodzą: przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Technologia Zubadan sprawia, że pompy ciepła Ecodan działają z pełną wydajnością grzewczą nawet przy –15 °C. Generalnie są w stanie pracować w trybie ogrzewania przy temperaturze zewnętrznej do –28 °C. Technologia Inwerter Zubadan umożliwia zastosowanie pomp ciepła Ecodan także tam, gdzie muszą pasować typowe systemy powietrze-woda jest to szczególnie przydatne podczas modernizacji ogrzewania.
Zysk mocy Zubadan

Moduł wewnętrzny

Pompy ciepła Ecodan to instalacje składające się z modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego. Moduł wewnętrzny umieszczony jest wewnątrz budynku. Moduły wewnętrzne są dostępne w wersjach „Grzanie“ i „grzanie / chłodzenie“. W zestawach pompy ciepła stosowane są rożne typy modułów wewnętrznych.

Nowe moduły wewnętrzne opracowano specjalnie do zastosowania z modelami Power Inverter PUHZ-SW160 i PUHZ- -SW200 oraz Zubadan Inverter PUHZ-SHW230. Hydro moduł zawiera dyzy wymiennik ciepła (typ E), który zaprojektowano z myślą o zastosowaniu z jednostkami zewnętrznymi o mocy 16–23 kW. Standardowa wersja nowego regulatora pompy ciepła FTC5 jest przygotowana min. do zastosowania jednostek w kaskadach. Zintegrowana rejestracja ilości ciepła umożliwia prosty monitoring energii. W tym celu moduły wewnętrzne zostały wyposażone w czujnik przepływu.

Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - Moduł wewnetrzny
Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - Rewersyjny moduł zasobnika

Rewersyjny moduł zasobnika

W przypadku rewersyjnego modułu z zasobnikiem stosowane są w zależności od mocy jednostki zewnętrznej dwa rożne wymienniki ciepła. Innowacja polega na zastosowaniu nowego modułu wewnętrznego Ecodan do podgrzewania wody użytkowej. Podgrzewanie wody użytkowej następuje przez zewnętrzny wymiennik płytowy, który jest umieszczony w obudowie modułu wewnętrznego. Ten rodzaj podgrzewania wody użytkowej zapewnia zwiększenie efektywności do 17,5 % w porównaniu z dotychczasowym systemem (przy podgrzewaniu wody z 40 °C do 55 °C). Zintegrowany separator kamienia o małej objętości 0,86 litra i dużej powierzchni 16,4 m2 (wełna ze stali szlachetnej) trwale i niemal bezobsługowa zabezpiecza separator przed osadzaniem się kamienia.

W strefie cokołu rewersyjny moduł wewnętrzny jest wyposażony w tace skroplin, która umożliwia kontrolowany odpływ pojawiającego się kondensatu.

Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - System split
Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - System Monoblok
Mitsubishi Ecodan - pompa ciepła - System split i monoblok

Ile kosztuje pompa ciepła Mitsubishi Ecodan Zubadan

Cena netto pompy ciepła Mitsubishi Ecodan Zubadan podana została według cennika producenta na rok 2018

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

Pompa ciepła Mitsubishi Ecodan Zubadan

Na zapytaniePLN

Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric

Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric

Certyfikat ten gwarantuje wszystkim Klientom otrzymanie fachowego doradztwa technicznego, pełna gwarancje producenta na zakupione produkty oraz dostęp do sieci serwisu technicznego.

Zobacz

Dokumentacja, cenniki, foldery pompy ciepła Mitsubishi Ecodan

Oznaczenia na pompach ciepła Mitsubishi Ecodan

Moduł wewnetrzny bez wbudowanego zasobnika CWU

Moduł wewnetrzny bez wbudowanego zasobnika CWU

Moduł wewnetrzny z wbudowanym zasobnikiem CWU

Moduł wewnetrzny z wbudowanym zasobnikiem CWU

Wykaz dostępnych modeli pomp ciepła Mitsubishi Ecodan - Zubadan

Eco Inverter Split, 4,5 kW, 230 V SUHZ-SW45VAH, Power Inverter Split, 7,5 kW, 230 V PUHZ-SW75VAA, Power Inverter Split, 7,5 kW, 400 V PUHZ-SW75YAA, Power Inverter Split, 10 kW, 230 V PUHZ-SW100VAA, Power Inverter Split, 10 kW, 400 V PUHZ-SW100YAA, Power Inverter Split, 12 kW, 400 V PUHZ-SW120YHA, Power Inverter Split, 16 kW, 400 V PUHZ-SW160YKA, Power Inverter Split, 20 kW, 400 V PUHZ-SW200YKA, Zubadan Inverter Split, 8 kW, 230 V PUHZ-SHW80VAA, Zubadan Inverter Split, 8 kW, 400 V PUHZ-SHW80YAA, Zubadan Inverter Split, 11,2 kW, 230 V PUHZ-SHW112VAA, Zubadan Inverter Split, 11,2 kW, 400 V PUHZ-SHW112YAA, Zubadan Inverter Split, 14 kW, 400 V PUHZ-SHW140YHA, Zubadan Inverter Split, 23 kW, 400 V PUHZ-SHW230YKA, Cylinder indeks do 75, Split, 2 kW, 230 V EHST20D-VM2C, Cylinder indeks od 80 do 140, Split, 2 kW, 230 V EHST20C-VM2C, Cylinder indeks od 80 do 140, Split, 9 kW, 400 V EHST20C-YM9C, Cylinder indeks do 75, Split, z mozliwoscia chłodzenia, 2 kW, 230 V ERST20D-VM2C, Cylinder indeks od 80 do 140, Split, z mozliwoscia chłodzenia, 2 kW, 230 V ERST20C-VM2C, Hydrobox indeks do 75, Split, 2 kW, 230 V EHSD-VM2C
Hydrobox indeks od 80 do 140, Split, 2 kW, 230 V EHSC-VM2C, Hydrobox indeks od 80 do 140, Split, 6 kW, 230 V EHSC-VM6C, Hydrobox indeks od 80 do 140, Split, 9 kW, 400 V EHSC-YM9C, Hydrobox indeks od 160 do 230, Split, 9 kW, 400 V EHSE-YM9EC, Hydrobox indeks do 75, Split, z mozliwoscia chłodzenia, 2 kW, 230 V ERSD-VM2C, Hydrobox indeks od 80 do 140, Split, z mozliwoscia chłodzenia, 2 kW, 230 V ERSC-VM2C, Hydrobox indeks od 140 do 230, Split, z mozliwoscia chłodzenia, 9 kW, 400 V ERSE-YM9EC, Power Inverter monoblok, 6,5 kW, 230 V PUHZ-W60VAA, Power Inverter monoblok, 8,5 kW, 230 V PUHZ-W85VAA, Power Inverter monoblok, 8,5 kW, 400 V PUHZ-W85YAA, Power Inverter monoblok, 11,2 kW, 400 V PUHZ-W112YAA, Zubadan Inverter monoblok, 11,2 kW, 400 V PUHZ-HW112YHA, Zubadan Inverter monoblok, 14 kW, 230 V PUHZ-HW140VHA2, Zubadan Inverter monoblok, 14 kW, 400 V PUHZ-HW140YHA2, Cylinder monoblok, 2 kW, 230 V EHPT20X-VM2C, Cylinder monoblok, 6 kW, 230 V EHPT20X-VM6C, Cylinder monoblok, 9 kW, 400 V EHPT20X-YM9C, Hydrobox monoblok, 2 kW, 230 V EHPX-VM2C, Hydrobox monoblok, 9 kW, 400 V EHPX-YM9C

Oferta z kompleksowym montażem pompy ciepła i wykonaniem kotłowni.

Pompa ciepła Mitsubishi Ecodan to obecnie najczęściej kupowana pompa ciepła w naszym kraju, ukazując maksymalny komfort należy zdawać sobie sprawę, że każda pompa  ciepła pracuje w sposób tani, niezawodny oraz ekologiczny , a co za tym idzie stanowi dodatkowo wygodne oraz dostępne źródło taniego i ekologicznego ciepła przyczyniając sie tym samym do walki ze smogiem. Natomiast w razie potrzeby również źródło bardzo ciepłej  wody użytkowej eliminując z naszych domów różnego rodzaju podgrzewacze gazowe i elektryczne. Kolejnym, dość opcjonalnym udogodnieniem okazuje się być zdalne nadzorowanie naszej instalacji za pomocą użycia sprawdzonej aplikacji. Pompa ciepła Ecodan Zubadan to obecnie najtańszy sposób ogrzania domu lub mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
3 lat temu

Chyba najlepsze pompy ciepła dostępne na naszym rynku

1
0
Podziel się swoją opiniąx