Cennik montażu stolarki drzwiowej
Cennik montażu stolarki drzwiowej
14 września 2019
Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym
Jaki opór cieplny stawiają materiały na wykończenie podłogi przy ogrzewaniu podłogowym ?
16 września 2019

Co wybrać na ogrzewanie podłogowe

Posiadając w swoim domu ogrzewanie podłogowe stajemy przed wyborem wykończenia takiej podłogi. Do dyspozycji mamy wiele materiałów takich jak płytki ceramiczne i gresowe, naturalny kamień np. marmur, poprzez panele winylowe i laminowane a na deskach drewnianych kończąc. Zobacz co wybrali inwestorzy którzy zamówili u nas wykonanie projektu ogrzewania podłogowego

Jak zbieraliśmy dane do ankiet ?

Dane zostały zebrane na podstawie ankiet telefonicznych które przeprowadziliśmy wśród inwestorów

Jak długo trwało zbieranie danych ?

Dane zbieraliśmy przez ostatni rok

Jakie postawiliśmy pytania ?

Co zostało położone na posadzce / podłodze z ogrzewaniem podłogowym.

 • Płytki gresowe

  59%
 • Deska podłogowa

  23%
 • Panele podłogowe

  14%
 • Kamień naturalny

  4%
ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Co wybrać na ogrzewanie podłogowe to jedno z pytań przed którymi stają osoby posiadające w swoim domu ogrzewanie podłogowe, materiałów do wyboru jest sporo począwszy od płytek ceramicznych ( gresowych ) poprzez deski podłogowe lub panele laminowane / winylowe a na kamieniu np. marmur skończywszy. Ważne by taki materiał odznaczaj się odpornością na podwyższona temperaturę ( 30 stopni celsjusza ) oraz posiadały niski obór cieplny tak by nie tracić energii grzewczej przekazywanej przez podłogówkę. Więc jeżeli zastanawiasz się co położyć ( co dać ) na ogrzewanie podłogowe zapoznaj się z naszą ankieta wśród użytkowników podłogówki. Ankieta może być pomocna podczas budowy domu lub remontu mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Neuszma
Neuszma
3 lat temu

Płytki gresowe idealnie nadają się na wykończenie ogrzewania podłogowe ze względu na dobre przewodzenie ciepła i nie odkształcanie się pod wpływem ciągłych zmian temperatury. Dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania ich w czystości i szeroki wybór we wszystkich kolorach i rozmiarach.

1
0
Podziel się swoją opiniąx