Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2019
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2019
24 grudnia 2019
Stiebel Eltron LWZ 8 CS Premium
Stiebel Eltron LWZ 8 CS Premium
28 grudnia 2019

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe ?

Coraz więcej ludzi podczas planowania budowy lub podczas jej trwania przykłada wagę do tak ważnego aspektu jakim jest zdrowie czego przykładem jest ogromne, rosnące z roku na rok zainteresowanie pompami ciepła. Jeżeli zdecydujemy się na tą formę ogrzewania to idealnym sposobem na przekazanie ciepła do pomieszczenia będzie ogrzewanie podłogowe. Nasuwa się tym samym pytanie czy podłogówka będzie zdrowa ?

Co przemawia za tym że ogrzewanie podłogowe jest zdrowe ?

Optymalny rozkład temperatury

Dla zdrowego człowieka najbardziej odpowiednią jest temperatura wyższa w okolicach stóp a niższa w okolicy głowy, dzięki czemu będziemy mieli lepsze samopoczucie oraz będziemy rzadziej chorowali. Należy pamiętać że na naszych stopach jest umieszczonych wiele receptorów które odpowiadają za pracę całego naszego organizmu ( Na prawej stopie znajdują się receptory: podwzgórza, przysadki, przełyku, tarczycy, prawego oka, płuc, klatki piersiowej, serca, odźwiernika,grasicy, prawego ucha, prawego ramienia, nadnerczy, nerek, trzustki, okrężnicy poprzecznej, jelita cienkiego, okrężnicy zstępującej, pęcherza moczowego, wyrostka robaczkowego,prawej pachwiny. Na lewej stopie znajdują się receptory: podwzgórza, przysadki, przełyku, tarczycy, lewego oka, płuc, klatki piersiowej, serca, lewego ucha, grasicy, lewego ramienia, nadnerczy, nerek, trzustki, okrężnicy poprzecznej, jelita cienkiego, okrężnicy zstępującej, pęcherza moczowego, zwieracza odbytu, esicy, lewej pachwiny )

Optymalny poziom wilgotności

Ogrzewanie podłogowe nie powoduje w porównaniu do ogrzewania grzejnikowego nadmiernej utraty wilgotności powietrza co z kolei przekłada się minimalizację objaw które mogą pojawić się przy zbyt suchym powietrzu takich jak suchość w gardle, suche oczy, problemy z układem oddechowym jak i różnego rodzaju problemy skórne. Objawy te są szczególnie uciążliwe dla astmatyków i alergików.

Idealne rozwiązanie dla astmatyków i alergików.

Ogrzewanie podłogowe dzięki niższej temperaturze nie powoduje w przeciwieństwie do ogrzewania za pomocą tradycyjnych grzejników ruchu powietrza w pomieszczenia a tym samym unoszenia drobin kurzu, roztoczy lub grzybów w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy uniknąć kaszlu, drapania w gardle, duszności co ma szczególną wagę jeżeli jesteśmy uczuleni lub posiadamy alergię.

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe ?

Coraz więcej ludzi podczas planowania budowy lub podczas jej trwania przykłada wagę do tak ważnego aspektu jakim jest zdrowie czego przykładem jest ogromne, rosnące z roku na rok zainteresowanie pompami ciepła. Jeżeli zdecydujemy się na tą formę ogrzewania to idealnym sposobem na przekazanie ciepła do pomieszczenia będzie ogrzewanie podłogowe. Nasuwa się za tym samym pytanie czy podłogówka będzie zdrowa ?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elka
Elka
2 lat temu

Tak, ponieważ w stopie są receptory które odpowiadają za zdrowie

1
0
Podziel się swoją opiniąx