Podatek od nieruchomości Ile zapłacimy, gdy mamy dom jednorodzinny lub mieszkanie – prezentujemy obowiązujące stawki podatku od nieruchomości w roku 2021
Podatek od nieruchomości: Ile zapłacimy, gdy mamy dom jednorodzinny lub mieszkanie – prezentujemy obowiązujące stawki podatku od nieruchomości w roku 2021.
22 maja 2021
Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv
Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv
26 maja 2021
Pokaż wszystkie
Urządzamy ogród - jak zadbać o kwiaty

Urządzamy ogród - jak zadbać o kwiaty

Urządzamy ogród - jak zadbać o kwiaty?

Kwiaty są najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu. Ich rozkład i ułożenie nie powinny być jednak przypadkowe. Poznaj kilka pomysłów na ciekawe wyeksponowanie roślin, aby stały się elementem zachwycającej aranżacji.

Urządzamy ogród - jak zadbać o kwiaty

Kwiaty w ogrodzie - co warto wiedzieć?

Aranżacja ogrodu powinna być oparta na kilku podstawowych kwestiach. Cebulki roślin należy dokładnie umieścić pod ziemią, przygotowując uprzednio otwory na głębokości kilku centymetrów. W przypadku tych wysiewanych z nasion również warto wykonać wgłębienia, aby uniknąć ich przemieszczenia się. Aby kwiaty miały możliwość rozwoju, wymagają też odpowiedniego nasłonecznienia.

Jeśli zależy nam na ładnym wyeksponowaniu roślin, musimy najpierw zadbać o uporządkowanie i właściwe zorganizowanie przestrzeni. Gleba pod uprawę kwiatów powinna być odpowiednio przygotowana. Gdy jednak jest uboga w substancje odżywcze i mikroelementy, warto dołożyć do niej uniwersalną ziemię ogrodową lub specjalną, dedykowaną konkretnym gatunkom mieszankę.

Wśród podłoży przygotowanych pod konkretne kwiaty znaleźć można ziemie dedykowane hortensjom, różom, czy storczykom. Wybierając je, możemy mieć pewność, że zapewnimy roślinom optymalne środowisko.

Rośliny warto pogrupować w niewielkie rabaty. Można je wydzielić z pomocą płotków i obrzeży lub też postawić na praktyczne kwietniki. Te wykonane z drewna świetnie pasują do tradycyjnych altan, z kolei kwietniki takie jak te https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/dodatki-dekoracyjne/kwietniki doskonale nadają się do uatrakcyjnienia ścieżki prowadzącej na taras.

Kwiaty ogrodowe - co jeszcze może się przydać?

Wśród przedmiotów, które pomogą ozdobić ogrodową przestrzeń, znajdują się także takie rzeczy, jak stylowe donice. Te w odcieniach szarości świetnie dopełniają ścieżki i kamienne ogrodzenia, z kolei utrzymane w brązach propozycje doskonale dopasowują się do zielonego krajobrazu. Jeśli mamy sporo roślin, można z powodzeniem ułożyć je na stojących kwietnikach. Dzięki tym w kształcie drabin mamy możliwość ciekawego ustawienia kwiatów pnących tworząc efektowną gradację.

Aby jednak cieszyć się wymarzonymi kwiatami, trzeba także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W tym celu warto zainwestować w zraszacze, dzięki którym można zapewnić roślinom optymalne środowisko do wzrostu.

Urządzamy ogród - jak zadbać o kwiaty

Wśród swoich zasobów dobrze jest też zgromadzić narzędzia ogrodowe takie jak łopata, czy grabie, które są przydatne podczas sadzenia, czy późniejszej pielęgnacji. Dobrą praktyką jest też zaopatrzenie się w dedykowane konkretnym odmianom nawozy, które przyczyniają się do poprawy jakości gleby, wzmocnienia rośliny oraz ochrony przed szkodnikami.

Urządzamy ogród – jak zadbać o kwiaty?

Kwiaty są najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu. Ich rozkład i ułożenie nie powinny być jednak przypadkowe. Poznaj kilka pomysłów na ciekawe wyeksponowanie roślin, aby stały się elementem zachwycającej aranżacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bożenia
Bożenia
2 lat temu

Pochwalcie się zdjęciami własnych ogrodów 🙂

Giza
Giza
2 lat temu

Jaka jest najlepsza ziemia do kwiatów ?

Tymoteusz
Tymoteusz
2 lat temu
Reply to  Giza

Z własnego kompostownika 🙂

Iza
Iza
2 lat temu
Reply to  Giza

Ja kupuję ziemię z nawozem w lokalnym sklepie ogrodniczym

Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu

Jaki nawóz dajecie pod róże ?

Ela
Ela
2 lat temu

Jak zrobić własny kompostownik ?

Ulka
Ulka
2 lat temu

Jakie kwiaty na późną jesień do ogrodu ?

7
0
Podziel się swoją opiniąx