Tani remont kuchni – czy to możliwe ?
Tani remont kuchni – czy to możliwe ?
29 czerwca 2017
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?
Możliwości rozbudowy systemu rekuperacji
2 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Kredyt na zakup mieszkania, a kredyt na budowę domu.

Ile kosztuje rekuperacja

Sposoby na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie

Rachunki za ogrzewanie potrafią znaczącą obciążyć rodzinny budżet. Warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o tym, co zrobić, aby je zmniejszyć. Niektóre sposoby wymagają czasu i pieniędzy, a niektóre to drobiazgi, które może wprowadzić każdy.

Uszczelnienie okien i drzwi

Jakość okien i drzwi, szczególnie w domach starych, pozostawia wiele do życzenia. Zapewniają one darmową wentylację, ale niekoniecznie wpływają na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Warto więc ograniczyć dopływ zimnego powietrza z zewnątrz.

Temperatura dostosowana do potrzeb

Przegrzewanie pomieszczeń nie wpływa korzystnie na zdrowie. Jest także powodem powstawania wysokich kosztów ogrzewania. Aby dostosować temperaturę do swoich potrzeb, warto właściwie wyregulować grzejniki i zainwestować w sterowniki źródła ciepła. Będzie się miało wtedy temperaturę w każdym pomieszczeniu pod kontrolą.

Przegląd instalacji grzewczej

Przed każdym sezonem grzewczym warto sprawdzić stan techniczny instalacji. Powstałe w czasie eksploatacji instalacji zabrudzenia i osady potrafią w znacznym stopniu utrudnić przekazywania ciepła oraz obniżyć sprawność kotła, jednocześnie zwiększając zużycie paliwa.

Prawidłowe wietrzenie pomieszczeń

Warto nauczyć się prawidłowych nawyków, jeżeli chodzi o wietrzenie pomieszczeń. Przede wszystkim, należy pamiętać, że wietrzenie pomieszczeń powinno odbywać się krótko, przy oknie otwartym na oścież. Trzeba pamiętać, aby wcześniej zakręcić zawory w grzejnikach. Po zamknięciu okna temperatura szybko wróci szybko do normy, dzięki ciepłu zakamuflowanemu w ścianach i stropie.

Właściwe ustawienie mebli

Zastawianie grzejników meblami czy zasłanianie ich firankami i zasłonami na pewno nie spowoduje, że w pomieszczeniu będzie ciepło. Warto pamiętać o tym, że odległość stołów, kanap oraz innych mebli od grzejników powinna wynosić minimum 10 cm.

Modernizacja ogrzewania

Budując dom lub go remontując warto rozważyć zmodernizowanie posiadanego systemu ogrzewania. Obecnie dostępnych jest wiele możliwości, które sprawiają, że dostarczenie ciepła do domu jest proste i tanie.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx