Kredyt na zakup mieszkania, a kredyt na budowę domu.
Sposoby na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie
30 czerwca 2017
farba zamiast płytek 
Tanie wykończenie posadzki w garażu, czyli farba zamiast płytek
3 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?

Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?

Możliwości rozbudowy systemu rekuperacji

Dzięki temu, że inwestor zdecyduje się na montaż rekuperacji wewnątrz pomieszczeń, może zadbać o jakość powietrza i komfort przebywania w domu, dzięki rozwiązaniach podanych poniżej można skutecznie podnieść wydajność całego systemu rekuperacji.

1. Gruntowy wymiennik ciepła

Spełnia dwie funkcje:

  • wstępnie podgrzewa powietrze zimą
  • schładza powietrze latem.

Wszystkie te procesy odbywają się zanim powietrze trafi do rekuperatora. Stanowi więc pewną ochronę antyzamrożeniową. Ponadto, podnosi komfort klimatyczny latem, dodatkowo schładzając pomieszczenie. Dodatkowo znacząco obniża koszty eksploatacji całego systemu  

2. Jednostka chłodząca

Pozwala na schładzanie powietrza nawiewowego w systemie wentylacji nawiewowo-wywiewnej. Regulacja i sterowanie odbywa się przy pomocy panelu dotykowego wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. Urządzenie montuje się na rekuperatorze.3. Urządzenie oczyszczające i jonizujące powietrze

Wykorzystywane są zaawansowane procesy technologiczne związane z promieniowaniem jonizacji katalitycznej. Montuje się go na kanale nawiewnym systemu wentylacji mechanicznej. Pozwala na oczyszczanie powietrza z kurzu, roztoczy, wirusów i bakterii. Pozwala również zadbać o czystość w samych kanałach wentylacyjnych. Powietrze nawiewowe wzbogacane jest również o jony ujemne. Z powietrza usuwane są zapachy.

4. Wymiennik entalpiczny

Poziom wilgoci w pomieszczeniu można zminimalizować poprzez wyciąganie z pomieszczeń zużytego powietrza i nawiewanie na to miejsce świeżego powietrza zewnętrznego. Jeśli wilgotność będzie zbyt duża, osoby wrażliwe będą czuły dyskomfort na skórze i w gardle. Dotyczy to  jedynie okresu kilku zimowych tygodni, szczególnie wtedy, gdy temperatury są długotrwałe i niskie. Szczególnie wrażliwe są małe dzieci, osoby starsze i osoby chore.

O nawilżenie powietrza można zadbać na kilka sposób:

  • powieszenie na grzejnikach mokrego ręcznika
  • zamontowanie nawilżacza powietrza
  • zakup rekuperatora z przeciwprądowym wymiennikiem entalpicznym. Jest to system, który nie wytwarza wilgoci samodzielnie, ale odzyskuje ją z powietrza wewnętrznego. Wymiennik taki przekazuje około 60% wilgoci z powietrza usuwanego z budynku
  • zakup rekuperatora obrotowego – odzyskiwanie wilgoci z powietrza wywiewanego

Zobacz oferowane przez nas rozwiązania rekuperacji

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacjaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx