Zakup systemu rekuperacji – na co zwrócić uwagę ?
Możliwości rozbudowy systemu rekuperacji
2 lipca 2017
Panele 3D w pomieszczeniach w Twoim domu
4 lipca 2017

Tanie wykończenie posadzki w garażu, czyli farba zamiast płytek

Zwykle nie przywiązujemy dużej wagi do pomieszczeń, które spełniają funkcję użytkową. Oszczędza się na ich wykończeniu stosując gorzej jakości i mniej estetycznie wyglądające materiały. Warto jednak garażowi poświęcić nieco więcej uwagi, przede wszystkim dlatego, że korzystasz z niego codziennie parkując tam auto. Dobierając właściwą metodę, niewielkim kosztem można wykończyć wnętrze w atrakcyjny sposób.

Podłoga w garażu musi przede wszystkim być odporna na ścieranie oraz na uszkodzenia mechaniczne. Materiał potrzebny do jej stworzenia powinien opierać się działaniu zanieczyszczeń. Ziemia, piasek, kamyki, śnieg z solą, woda – to wszystko, co przywozimy na oponach auta, będzie zostawało na podłodze. Warto zastosować wysokiej jakości materiał, aby posadzka mogła nam służyć jak najdłużej.

Farba zamiast płytek na podłogę ?

Częstym materiałem wykorzystywanym do stworzenia podłogi w garażu są płytki ceramiczne. Zwykle jest to terakota lub gres, taka podłoga jest łatwa w utrzymaniu czystości, ale koszt jej stworzenia jest stosunkowo duży. Wyłożenie garażu płytkami, np. gresem technicznym to koszt średnio od 80 do 150 zł za 1 metr kwadratowy. Dużo tańszym rozwiązaniem jest wybranie farby do posadzek betonowych, a koszt wykończenia takiej posadzki to zaledwie kilka bądź kilkanaście złotych, ( zobacz jaki jest koszt pomalowania posadzki - tutaj ) farba taka dostępna jest ona w różnych kolorach. W związku z tym, każdy będzie mógł wybrać dla siebie odpowiedni kolor.

Farby do betonu odznaczają się dużą wydajnością, trzeba jednak przed jej nałożeniem odpowiednio przygotować podłoże. Przede wszystkim powinno ono zostać dokładnie osuszone i oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Jeżeli beton jest zniszczony, warto wcześniej go wyrównać zgodnie ze sztuką budowlaną.

Zobacz najczęściej wybierane farby do malowania / pomalowania posadzki

Aksilbet posadzka

Aksilbet posadzka

Aksilbet posadzka jest akrylowo-poliuretanową, wodorozcieńczalną farbą.
Zobacz
lakier eko-dur

Eko-dur

Dwuskładnikowa, epoksydowa, wodorozcieńczalna farba ochronno-dekoracyjna
Zobacz

W jakich jeszcze pomieszczeniach mogę takiej farby użyć zamiast żywicy

Farby posiadają aktualne atesty, w związku z tym mogą zostać użyte do posadzki w takich pomieszczeniach jak: piekarnia, przetwórnia owoców, masarnia, sklep lub zakład spoźywczy

Czy farbą do posadzki mogę pomalować ściany ?

Farbę do betonu można także wykorzystać do pomalowania ścian w garażu. Można wybrać ten sam kolor co na podłogę, dzięki temu, całe pomieszczenie będzie bardzo spójne. Dzięki temu, że na ściany zostanie nałożona ta sama farba co na posadzkę, można będzie wzmocnić ich konstrukcję. Będą one odporne na ścieranie i wszelkie zabrudzenia, to zabezpieczy także ściany przed gwałtownymi zamianami temperatur, niższą temperaturą zimą czy podwyższoną wilgotnością.

Zobacz również jaki jest koszt pomalowania posadzki betonowej

Porównanie najczęściej wybieranych farb do malowania podłogi / posadzki
Zobacz

Tanie wykończenie posadzki w garażu, czyli farba zamiast płytek

Zastanawiasz się, jak tanio wykończyć posadzkę w garażu, kotłowni, piwnicy ? Zamień płytki na farbę do posadzek betonowych. Podłoga jest dzięki niej odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Koszt jej wykonania to zaledwie kilku, maksymalnie kilkanaście złotych. Farba dostępna jest w różnych kolorach, co zapewnia swobodę aranżacyjną. Farby do betonu są niezwykle wydajne, dlatego nie trzeba ich kupować dużo, aby pokryć całą powierzchnię. Wystarczy właściwie przygotować podłoże, a posadzka będzie trwała, a przy tym będzie wyglądała w bardzo atrakcyjny sposób.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
6 lat temu

Można taką posadzkę pokryć też żywicą epoksydową

1
0
Podziel się swoją opiniąx