Urządzanie salonu – tych błędów musisz się wystrzegać
27 czerwca 2017
Kredyt na zakup mieszkania, a kredyt na budowę domu.
Sposoby na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie
30 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Tani remont kuchni – czy to możliwe ?

Tani remont kuchni – czy to możliwe ?

Tani remont kuchni – czy to możliwe ?

Remont kuchni może przysporzyć wiele problemów. I oczywiście kosztów. Jeżeli jednak wszystko właściwie zaplanujesz, nie zrujnujesz się finansowo. Przy odrobinie pomysłowości i kreatywności uda się odświeżyć wnętrze za rozsądne pieniądze. Wystarczy wybrać dobrej jakości, ale tanie meble, niedrogie płytki i ekonomicznego wykonawcę.

Tani remont kuchni wymaga konkretnego rozplanowania. Na samym początku należy określić budżet, jakim dysponujemy. Należy przy tym uwzględnić 20% więcej rezerwowych finansów – podczas remontu zawsze zdarzają się niespodziewane wydatki. Na podstawie zgromadzony budżet można określić zakres prac remontowych. Warto samodzielnie wykonać projekt inwestycji, który uwzględni wszelkie prace i koszty. Należy również przemyśleć, czy niektórych prac nie będziemy w stanie wykonać samodzielnie. Dzięki własnemu zaangażowaniu będziemy w stanie ograniczyć koszty remontu pomieszczenia kuchennego.

Odnawianie ścian i podłóg

Dobrym sposobem na ograniczenie kosztów jest zdecydowanie się na mniejszą ilość płytek ściennych. Nowoczesnych kuchni nie wypełnia się już po brzegi płytkami. Możemy ułożyć je jedynie przy meblach i sprzętach AGD. Interesująco prezentują się także ściany pokryte płytkami do wysokości 120 – 140 cm.

Przed położeniem na podłodze nowego materiału, konieczne jest skucie wcześniejszej terakoty i wyrównanie powierzchni. Te prace możemy wykonać samodzielnie. W ofertach handlowych znajdziemy specjalne zaprawy samopoziomujące. Przy odrobinie wprawy wylejemy je samodzielnie. Jeżeli chodzi o nakładanie materiału na powierzchnię, to warto przemyśleć, że cała kuchnia musi zostać pokryta płytkami. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, można na przykład zdecydować się na wyłożenie części powierzchni panelami.

Zakup mebli

Meble na wymiar stają się standardem, jeżeli chodzi o wyposażenie kuchni. Niestety, ale ich koszt jest nadal bardzo wysoki. Za 4 m kwadratowe mebli na wymiar trzeba będzie zapłacić minimum 5 tysięcy złotych. Natomiast, dobrej jakości gotowe meble można już kupić za 2000 zł.

Dodatki do kuchni

Świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza kuchni jest zdecydowanie się na modne dodatki. Warto je wprowadzić do wnętrza szczególnie wtedy, gdy zakres remontu jest mocno ograniczony ze względu na mały budżet. Odmienisz swoje wnętrze w ten prosty sposób.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx