Farba na balkon na posadzkę
Farba na balkon – na co należy zwrócić uwagę?
26 czerwca 2017
Tani remont kuchni – czy to możliwe ?
Tani remont kuchni – czy to możliwe ?
29 czerwca 2017

Urządzanie salonu – tych błędów musisz się wystrzegać

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tam spędza się najwięcej czasu, odpoczywając i przyjmując gości. Niestety, ale urządzenie tej przestrzeni niekiedy przysparza sporo problemów. Jakich błędów należy unikać przy aranżacji salonu?

Kanapa, stół z krzesłami, stolik kawowy i fotel – są to meble, które każdy chciałby mieć w swoim salonie. Nie należy jednak wpychać ich na siłę, jeżeli nie ma na to miejsca. Na umieszczenie tych wszystkich elementów mogą pozwolić sobie jedynie posiadacze bardzo dużego pomieszczenia, w którym wszystko można rozlokować. Jeżeli jesteś posiadaczem małego mieszkania, nie zagracaj salonu. Nie znajdziesz w nim miejsca dla siebie.

  • Proporcje to podstawa

Przy urządzaniu salonu istotne jest także to, aby zachować proporcje. Jeden meble nie może zdominować całego wnętrza. Choć duża kanapa może być wygodna, to może wywołać efekt pomniejszenia i tak już małego wnętrza.

  • Zadbaj o oświetlenie

Właściwe oświetlenie potrafi zdziałać cuda. Istotne jest, aby w salonie umiejętnie umieścić punkty świetlne. Najczęściej umieszczana jest tu jedna lampa sufitowa i dodatkowe oświetlenie boczne, ale to już niekoniecznie. Jest to jednak duży błąd, że stawiamy jedynie na jedno źródło światła. Warto wprowadzić takie dodatkowe, na przykład w postaci lamp stojących.

  • Konsekwencja

Urządzając wnętrze w określonym stylu warto wykazywać się konsekwencją. Zbyt wiele faktów i kolorów w jednym pomieszczeniu wprowadzi do niego chaos i sprawi, że nie będzie można dobrze czuć się w takim wnętrzu.

  • Dobór kolorów

Odpowiedni dobór kolorów do wnętrza salonowego ma bardzo duże znaczenie. Istotne jest, aby do małych pomieszczeń nie dobierać ciemnych kolorów, a raczej decydować się na te jasne, które powiększają optycznie wnętrze. Jeżeli chcemy wprowadzić intensywny kolor do pomieszczenia, lepiej umieścić go na jednej ścianie, a pozostałe pomalować przy użyciu stonowanej barwy.

  • Niepraktyczne materiały

Biały dywan jest przepiękny, ale nie sprawdzi się w domu, w którym są małe dzieci. Skórzane meble nie sprawdzą się, jeżeli w domu są psy, a francuska roleta będzie prawdziwym utrapieniem przy kocie. Oczywiście nie ma rzeczy niebrudzących się, ale można wybrać takie, które będą jak najmniej uciążliwe podczas korzystania. Wtedy salon stanie się dla nas miejscem bardzo przyjaznym.

Zobacz przy okazji jak udekorować mieszkanie za pomocą paneli dekoracyjnych

Panele ścienne 3D – dekoracyjne i gipsowe – Remont

Panele ścienne 3D – dekoracyjne i gipsowe – Remont

Kraina dekoracji ściennych, w naszym sklepie znajdziesz rewelacyjne panele dekoracyjne 3D. Nasze ścienne panele gipsowe sprawią iż wnętrze Twojego domu zmieni się nie do poznania

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/25-panele-scienne-3d
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx