rekuperacja
Co to jest rekuperacja
25 czerwca 2017
Urządzanie salonu – tych błędów musisz się wystrzegać
27 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Farba na balkon na posadzkę

Farba na balkon na posadzkę

Farba na balkon – na co należy zwrócić uwagę ?

Balkon to miejsce relaksu i wypoczynku. Niezależnie do czego ma służyć, powinno być to miejsce zadbane i estetycznie wyglądające. Taki efekt pomogą nam uzyskać odpowiednio dobrane farby na posadzkę.

Farba na balkon musi mieć odpowiednie właściwości. Balkon narażony jest na promieniowanie UV oraz inne czynniki zewnętrzne, takie jak opady atmosferyczne czy zmiany temperatury. W związku z tym, użyta do pomalowania balkonu farba musi być odporna na te czynniki.

Odnawianie balkonu – jaka farba

Balkony szczególnie nieestetycznie wyglądają po sezonie zimowym, podczas którego były narażone na ciężkie warunki związane z mrozem i opadami śniegu. Zaraz na wiosnę, gdy pogoda się ustabilizuje, warto przystąpić do niezbędnych prac renowacyjnych. Należy użyć właściwą farbę elewacyjną, która nada balkonowi właściwy wygląd. Najlepsza będzie akrylowa farba elewacyjna. Wytwarza ona powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jest także odporna na zmiany temperatury, opady atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

Jaki kolor najlepszy na balkon ?

Kolor na balkon nie powinien kontrastować zbyt mocno z odcieniem elewacji zastosowanym na całym budynku. Ważne jest, aby balkon stał się integralną częścią całego domu. Nie należy tworzyć z niego przestrzeni zbyt mocno wyróżniającej się, ponieważ można wtedy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

Zobacz przy okazji polecaną przez nas farbę którą można zastosować zamiast płytek na balkon – kliknij tutaj
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
6 lat temu

Taka farba jest wielokrotnie tańsza niż żywica

1
0
Podziel się swoją opiniąx