Hale przemysłowe i pomieszczenia produkcyjne – wybór posadzek Sikafloor
Hale przemysłowe i pomieszczenia produkcyjne – wybór posadzek Sikafloor
10 sierpnia 2017
Dofinansowanie do pomp ciepła
Jak porównać koszty wytwarzania ciepła ?
15 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie
Klimator – tańsza wersja „prawdziwej" klimatyzacji

Klimator – tańsza wersja „prawdziwej" klimatyzacji

Klimator – tańsza wersja „prawdziwej” klimatyzacji

Upały każdego lata w Polsce dają się we znaki. Chłodzenie domów jest wtedy dużym wyczynem. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację. Wielu uważa, że wiąże się to z dużymi kosztami. Czy jest możliwość stworzenia takiego systemu tanim kosztem?

Niektórzy mogą uważać, że instalowanie klimatyzacji w domu jest pewnego rodzaju przesadą. Jednak tak naprawdę nie ma lepszego sposobu na utrzymanie temperatury, o jakiej marzymy, w swoim domu. Oczywiście, taka inwestycja wiąże się z kosztami dotyczącymi zakupu sprzętu, montażu, jak i dalszej eksploatacji.

Radą dla osób, które nie mają pieniędzy na instalowanie systemu klimatyzacji lub po prostu nie chcą go wprowadzać do swojego domu, jest dokładne przemyślenie projektu swojego domu. Duże okna wystawiane na część mocno nasłonecznioną są piękne i na pewno sprawdzą się świetnie zimą, gdy pozwolą na dodatkowe docieplenie domu. Jednak latem będą prawdziwą zmorą, szczególnie podczas dużych upałów. Trudno będzie poradzić sobie z odseparowaniem promieni słonecznych od wnętrza domu. W takiej sytuacji jedynym wyjściem na schłodzenie wnętrza będzie klimatyzacja.

Klimatyzatory kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto zastanowić się, czym różnią się tańsze modele od droższych i czy nie wyrzucimy pieniędzy w błoto, jeżeli będziemy chcieli zaoszczędzić.Klimator – tańsza wersja „prawdziwej” klimatyzacji

Klimatory możemy kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub wyposażenia wnętrz. Są to systemy, które przynoszą wyraźną ulgę podczas upałów, dostarczając przyjemny chłód. Głównym elementem systemu jest wentylator, który wprawia w ruch powietrze. W zasięgu działania urządzenia, można poczuć się bardzo komfortowo. Częścią klimatyzatora jest także zbiornik, który co pewien czas należy napełniać wodą, by odparowując odbierała ciepło od przepływającego przez urządzenie powietrza. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu nieco spada. Zamiast wody, można zastosować wkłady lodowe, co pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty. Zazwyczaj takie domowe klimatyzacje nie odznaczają się dużą mocą. Kłopotliwe w zarządzaniu takim systemem może okazać się również napełnianie zbiornika wodą lub lodem. Jednak takie rozwiązania są naprawdę tanie. Trzeba za nie zapłacić maksymalnie 300 zł. Zasilane są one niewielką ilością energii elektrycznej, więc rachunki za prąd również drastycznie nie wzrosną. Taki zakup można uznać za rozsądny, ale tylko wtedy, gdy nie można sobie pozwolić na większy wydatek.+


Jeżeli mino wszystko postanowiłeś zainstalować jednak prawdziwy klimatyzator, zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń klimatyzacyjnych

Klimatyzacja – Remont

Klimatyzacja – Remont

Żyjemy w czasach, gdy każdy chce dbać o komfort i wprowadzać go do pomieszczeń, w których przebywa. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzatora.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1119-klimatyzacja
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sami
Sami
6 lat temu

Sama mam podobny klimator i uważam go za bardzo dobrą i tańszą! alternatywę dla klimatyzatora. Ogólnie upały w lecie mogą być bardzo różne, a klimatyzator to jedna duży wydatek jak na rzecz, która ma służyć tylko kilka tygodni (czasem dni) w roku.

1
0
Podziel się swoją opiniąx