Klimator – tańsza wersja „prawdziwej" klimatyzacji
Klimator – tańsza wersja „prawdziwej” klimatyzacji
11 sierpnia 2017
Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO
De Dietrich Kaliko – termodynamiczny podgrzewacz wody z funkcją pompy ciepła
17 sierpnia 2017

Jak porównać koszty wytwarzania ciepła ?

Do porównania kosztów wytwarzania ciepła należy wykorzystać aktualne ceny paliw i energii elektrycznej. Należy wziąć także pod uwagę sprawność źródeł ciepła.

Sprawność kotła grzewczego czy pompy ciepła ma bardzo duży wpływ na koszty wytwarzania ciepła. Sprawność jest przy tym silnie zależna od konstrukcji urządzenia oraz warunków pracy takich jak m.in. temperatura wody czy temperatura zewnętrzna.

Można wziąć na przykład pod lupę koszt wytwarzania ciepła z wykorzystaniem podgrzewacza ciepłej wody użytkowej, który posiada 300-litrowy zbiornik. Najtaniej uda się przygotować ciepłą wodę użytkową stosując instalacje solarne. Będzie to koszt zaledwie 12 groszy, doskonałym tego typu rozwiązania jest https://remont.biz.pl/sklep/promocyjne-zestawy-solarne/21978-zestaw-solarny-hewalex-3ks2100tac300.html. Najwięcej zapłacimy, jeżeli wykorzystamy do zasilenia bojlera energię elektryczną. Będzie to koszt 7,81 zł na dzień. Stosunkowo tanim rozwiązaniem jest również gaz płynny działający w kotle kondensacyjny. Będziemy musieli wtedy zapłacić 2,40 zł.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx