Dofinansowanie do pomp ciepła
Jak porównać koszty wytwarzania ciepła ?
15 sierpnia 2017
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać ?
21 sierpnia 2017

De Dietrich Kaliko – termodynamiczny podgrzewacz wody z funkcją pompy ciepła

Firma De Dietrich przygotowała serię Kaliko, czyli nowych termodynamicznych podgrzewaczy wody, które można zastosować w każdym domu, zasada ich działania jest bardzo nowatorska, zastosowano w tych urządzeniach najnowsze rozwiązania technologiczne.

De Dietrich TWH 300 EH KALIKO podgrzewacz pompa ciepła

De Dietrich TWH 300 EH KALIKO podgrzewacz pompa ciepła

Proponowane rozwiązanie pobiera energię z powietrza w pomieszczeniu, zewnętrznego lub z wentylacji mechanicznej, pozwala to zaoszczędzić nawet do 70% energii użytkowej potrzebnej do zasilania podgrzewacza c.w.u. , dużą zaletą rozwiązania jest to, że system Kaliko można dostosować do istniejącej lub nowej instalacji.

Trwałość i innowacyjność

Urządzenia z serii Kaliko będą mogły pracować przez dłuższy czas, dzięki profesjonalnym rozwiązaniom, jakie zostały w nich zastosowane, w podgrzewaczach wody zastosowano obco prądową anodę tytanową, co zwiększa trwałość zasobnika. Na zewnątrz urządzenia został umieszczony aluminiowy skraplacz, co zwiększa bezpieczeństwo sanitarne i pozwala uniknąć osadzania się kamienia kotłowego, dzięki temu, że zasobnik został wykonany ze stali emaliowanej, zapewnia doskonałą jakość magazynowania wody, ponadto na jego ściankach nie gromadzi się osad z kamienia.

Oszczędności w przygotowaniu ciepłej wody

Termodynamiczny podgrzewacz wody wykorzystuje darmową energię z powietrza do produkcji ciepłej wody użytkowej, jest możliwość przygotowania wody w czasie krótszym niż 8 godzin, zużycie energii jest bardzo małe, co zwiększa oszczędności w zakresie rachunków za prąd. Urządzenie jest w stanie pracować w dużym zakresie temperatury roboczej: od -15 stopni Celsjusza do +42 stopni Celsjusza. , wszystko to sprawia, że z podgrzewacza można będzie korzystać bez żadnych problemów przez cały rok.

Ciepła woda pod dostatkiem

Wybierając 270-litrowy zbiornik można pokryć zapotrzebowanie 6-osobowej rodziny na ciepłą wodę użytkową, woda podgrzewana jest do temperatury 65 stopni Celsjusza, jest możliwość podłączenia podgrzewacza do kotła, w celu zwiększenia efektywności wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO

Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO

Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO

Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO

Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO

Dane techniczne De Dietrich TWH KALIKO


De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Ceny urządzeń sprawdzisz w aktualnym cenniku De Dietrich

Cennik De Dietrich

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sami
Sami
5 lat temu

Na pewno to ciekawy system, który pozwala na ekologiczne i świadome wytwarzanie ciepłej wody w domowych warunkach:)

Diana
Diana
5 lat temu

Mam taką pompę w domu, oszczędności w kosztach przygotowania wody naprawdę zauważalne

Adam
Adam
5 lat temu

Taka pompa to na pewno lepszy wybór niż panele słoneczne

Lucek
Lucek
5 lat temu

Paneli słonecznych już nikt nie zakłada, teraz tylko pompy ciepłą

pati
pati
5 lat temu

Fantastyczny sprzęt, obniżone koszty otrzymania ciepłej wody, popieranie energii z powietrza. Genialne!

harold
harold
5 lat temu

Mam, polecam 🙂

Jerzy
Jerzy
5 lat temu

Również mam, i tak samo polecam

Tomasz
Tomasz
5 lat temu

Najlepsze urządzenia tego typu na rynku

Kasia
Kasia
5 lat temu

Taka pompa to świetny wybór, jedno z najlepszych tego typu. Polecam

zarebek
zarebek
4 lat temu

Kupiłem zestaw – tę pompę razem z piecem. Pompa szybko podgrzewa wodę do około 65 stopni, mega prosta obsługa 😀

10
0
Podziel się swoją opiniąx