Salus Controls Katalog produktów 2017
Salus Controls Katalog produktów 2017
5 września 2017
Wentylacja nawiewno-wywiewna – idealny system do domu
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna – idealny system do domu
7 września 2017
Pokaż wszystkie
Klej do parkietu – jaki wybrać ?

Klej do parkietu – jaki wybrać ?

Klej do parkietu – jaki wybrać ?

Wiele osób nie wyobraża sobie innej podłogi w swoim domu, jak tylko drewnianej. Prezentuje się ona klasycznie i ociepla wnętrze. Aby jednak mogła spełniać swoje zadanie i wykazywać się trwałością przez wiele długich lat, warto zastosować najlepszy klej do parkietu. Na jaki można się zdecydować?

Wybór klejów do parkietu jest naprawdę bardzo duży. Trzeba wszystko dobrze sprawdzić i przemyśleć, aby skorzystać z produktu dobrej jakości, od profesjonalnego producenta. Pod uwagę nie należy brać jedynie samych właściwości kleju, ale przede wszystkim grubość desek, gatunek drewna, a także warunki panujące w pomieszczeniu, w którym parkiet będzie się znajdował. Warto także skonsultować się z fachowcem, który na pewno będzie w stanie nam doradzić, który klej będzie dla nas najlepszy.

Rodzaje klejów do parkietu

  • Klej rozpuszczalnikowy

Jest to najstarszy znany rodzaj kleju do parkietu, zawierający duże ilości rozpuszczalnika organicznego. Jest to produkt, którego powinniśmy się wystrzegać, ponieważ jest szkodliwy dla zdrowia oraz środowiska.

  • Klej dyspersyjny

Są to kleje jednoskładnikowe, w których rozpuszczalnikiem jest woda, wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia. Dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Są przyjazne środowisku w znacznie większym stopniu niż kleje rozpuszczalnikowe. Nie należy jednak stosować ich do podłóg wykonanych z pęczniejącego drewna, nie sprawdzą się również w przypadku drewna bukowego, a także do pełnych desek. Poza tym, można wykorzystać je do mozaiki, parkietu litego, a także parkietu dwuwarstwowego.

  • Klej poliuretanowy

Jest to najczęściej wykorzystywany klej do parkietu. Popularność zdobył dzięki swojej wytrzymałości, szybkiemu wiązaniu i możliwości zastosowania tam, gdzie będzie ogrzewanie podłogowe. Klej ten można wykorzystać zarówno do parkietów tradycyjnych, jak i warstwowych.

Wyróżniamy:

  • klej poliuretanowy jednoskładnikowy – sprawdza się w przypadku drewna pęczniejącego.
  • klej poliuretanowy dwuskładnikowy – jest to klej uniwersalny nadający się do montażu różnych rodzajów drewnianych podłóg. Przed jego zastosowaniem należy wymieszać go z utwardzaczem. Klej ten świetnie sprawdza się w przypadku powierzchni lakierowanych, nie ma żadnych problemów z usuwaniem zabrudzeń pojawiających się podczas klejenia.
  • klej poliuretanowy modyfikowany silikonem – jest to najnowsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o kleje do parkietów. Stanowi połączenie klejów poliuretanowych jednoskładnikowy i dwuskładnikowych. Przed jego zastosowaniem nie trzeba wykonywać żadnych prac przygotowawczych. Zapewniają niższe zużycie, oraz jest to klej przyjazny środowisku. Wiąże się dość długo, co daje możliwość wykonania poprawek, gdy zajdzie taka potrzeba. Wielką zaletą tego kleju jest to, że nie pozostawia żadnych nieestetycznych śladów na drewnie. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek zabrudzenia, można je łatwo usunąć.

Zobacz polecany przez nas klej do parkietu

SikaBond ® – T45 pół-elastyczny klej do klejenia posadzek drewnianych

SikaBond ® – T45 pół-elastyczny klej do klejenia posadzek drewnianych

Do parkietu, mozaiki, desek z drewna litego i warstwowych, paneli oraz płyt warstwowych, wiórowych, dyli parkietowych, bruku parkietowego, parkietów gotowych

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/kleje-do-parkietu/15712-sikabond-t45-pol-elastyczny-klej-do-klejenia-posadzek-drewnianych-.html

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
6 lat temu

Kleiłem podłogę na tym kleju, można ten produkt śmiało polecić

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Też kładłem pod podłogę na ten kleju polecam

Iza
Iza
6 lat temu

Najlepszy do klejenia podłogi drewnianej jest klej poliuretanowy

3
0
Podziel się swoją opiniąx