Klej do parkietu – jaki wybrać ?
Klej do parkietu – jaki wybrać ?
6 września 2017
Jak zabezpieczyć kostkę brukową, czyli impregnowanie kostki brukowej
Jak zabezpieczyć kostkę brukową, czyli impregnowanie kostki brukowej
8 września 2017
Pokaż wszystkie
Wentylacja nawiewno-wywiewna – idealny system do domu

Wentylacja nawiewno-wywiewna – idealny system do domu

Wentylacja nawiewno-wywiewna – idealny system do domu

Wentylacja mechaniczna jest nowoczesnym systemem, który generuje ruch powietrza zapewniający usuwanie z pomieszczeń zużytego powietrza i nawiewanie świeżego.

Decydując się na wprowadzenie do domu wentylacji mechanicznej, można sterować ruchem powietrza, a także jego intensywnością.

Rodzaje wentylacji mechanicznej

Można zdecydować się na wentylację:

wywiewną

Z pomieszczeń usuwane jest tylko zużyte powietrze. Świeże powietrze dostarczane jest do wnętrza nawiewnikami okiennymi lub ściennymi, ten rodzaj wentylacji wykorzystywany jest w łazienkach oraz w kuchniach (okap kuchenny)

nawiewno-wywiewną

Gwarantuje usuwanie zużytego powietrza oraz dostarczanie świeżego, jest to system, który najczęściej wybierany jest przez mieszkańców nowych, jednorodzinnych domów.W domach zwykle spotykana jest wentylacja nawiewno-wywiewna. Gwarantuje usuwanie zużytego powietrza nie tylko z kuchni i łazienki, ale także z innych pomieszczeń. Ponadto, dostarcza do pokoi świeże powietrze, którym bez żadnych problemów można oddychać. Aby taka wentylacja mogła działać, potrzebny jest rozbudowany system kanałów połączonych z centralą wentylacyjną.Nowoczesnym systemem wzbogacającym wentylację mechaniczną jest wymiennik ciepła, który ma za zadanie odzyskać ciepło z zużytego powietrza usuwanego z domu, pozwala to zmniejszyć koszty ogrzewania.Oczywiście, od razu należy podkreślić, że nawiewane do pomieszczeń powietrze jest oczyszczone z zanieczyszczeń dzięki filtrom znajdującym się w kanałach.

Wentylacja nawiewno-wywiewna – sposoby instalacji

Najlepiej decyzję o zastosowaniu tego rodzaju wentylacji podjąć już na etapie budowy domu. Znacznie uprości to wszystkie prace i pozwoli na wprowadzenie systemu bez większych problemów, szczególnie ten rodzaj wentylacji polecany jest do domów parterowych, w których prowadzenie kanałów jest proste i mało skomplikowane, można ustawić je w układzie promieniowym. Każde pomieszczenie łączone jest z centralą wentylacyjną przy użyciu osobnego kanału, dzięki temu nie ma żadnych problemów z regulowaniem przepływu powietrza.

Decydując się na ten rodzaj wentylacji, trzeba przygotować się na nie małe koszty. Trzeba zainwestować w dobrej jakości rekuperator , kanały wentylacyjne, a także szczelne ramy okienne, które są podstawą sprawnego działania systemu, domu musi być szczelny, aby wentylacja mechaniczna działała tak jak powinna.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Jest to bardzo dobry sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ciepłe powietrze separowane jest z tego zużytego, usuwanego z pomieszczenia. Wykorzystuje się do tego wymiennik ciepła, nawiewane świeże powietrze może zostać wtedy ogrzane, należy zaznaczyć, że obydwa strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą.
rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i zobacz dlaczego to właśnie ten system jest już obowiązkowo instalowany w każdym domu i mieszkaniu

Zobacz

Wentylacja nawiewno-wywiewna – idealny system do domu i mieszkania, nie dość że usuwa zużyte powietrze to potrafi jeszcze nawiewać świeże. Wentylację taką można zainstalować z rekuperatorem dzięki temu system będzie odzyskiwał ciepło co przyczyni się w dużym stopniu do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
5 lat temu

Wentylacja mechaniczna ma sens tylko wtedy gdy jest z odzyskiem ciepła tak zwaną rekuperacją

1
0
Podziel się swoją opiniąx