Przenieś sypialnię w całkiem inny wymiar
9 listopada 2014
Nowoczesne wnętrze z industrialnymi akcentami
13 listopada 2014

Łazienka cała w popielach – klasycznie czy nowocześnie ?

Nowoczesna odsłona łazienki

Nowoczesne aranżacje wnętrz to również dbałość o każdy szczegół, o każde pomieszczenie. Jeszcze do niedawna, uwaga dekoratorów amatorów skupiała się wyłącznie na salonie, sypialniach i na kuchni. Te pomieszczenia były najważniejsze i to one były postrzegane jako centrum domowego życia. Łazienka, mimo tego, że tak ważna schodziła często na dalszy plan (zwykle jej remont wiązał się ze sporymi kosztami) i aranżacje mieszkań nie uwzględniały zmian w łazience. Ostatnio się to zmieniło. Coraz więcej osób chce mieć ładną, nowoczesną łazienkę. Coraz częściej stylowe wnętrza łazienek kojarzą się z ciemnymi, eleganckimi kolorami. Dawne białe, niebieskie czy różowe łazienki odchodzą w zapomnienie.

Nowoczesne aranżacje wnętrz łazienkowych rzadko kiedy uwzględniają takie kolory, bo klasa i szyk kojarzą się przede wszystkim z matowymi i błyszczącymi czerniami, fioletami i czerwieniami, które są uzupełniane bardziej spokojnymi, jasnymi kolorami.

Klasyka w łazience też jest modna

Mało kto natomiast kiedy myśli: aranżacja wnętrz łazienki wpada na pomysł, by zrezygnować z tej nowoczesnej klasyki i wrócić nieco do standardów. Ciekawym, choć mocno zapomnianym, jest kolor popielaty. Dla większości wydaje on się mało charakterystyczny, zbyt prosty i za mało wyrafinowany. Tym bardziej jeśli cała łazienka ma być w tym jednym, podobno smutnym, kolorze. Nic bardziej mylnego. Stylowe wnętrza łazienki urządzone w różnych odcieniach popielatego mogą przyciągać wzrok i budzić zainteresowanie. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wzory czy inną fakturę płytek. Szarości te można dodatkowo przełamać kolorowymi dodatkami, które delikatne i spokojne tło świetnie wyeksponuje. Dzięki temu, to właśnie te dodatki będą sprawiać, że nasza łazienka będzie przypominać stylowe wnętrza z magazynów. Nie trzeba od razu wymyślać skomplikowanych wzorów i szablonów. Czasem wystarczy kilka odcieni tego samego koloru (w tym wypadku popieli), by wnętrza domu, a konkretnie łazienki wyglądały elegancko i ze smakiem. Najczęściej wystarczy tutaj odrobina pomysłu i kreatywności.

 

Łazienka popielata

Projekt łazienki zrealizowany dla naszego klienta


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
terra wita
terra wita
9 lat temu

Mam podobną łazienkę u siebie 🙂

http://www.universaltech.net
http://www.universaltech.net
7 lat temu

Nie znam się do końca na tym temacie ale miło się czyta.

anka
anka
7 lat temu

Doskonałe ujęcie zagadnienia, wiele wnoszące do tematu.

3
0
Podziel się swoją opiniąx