Wyszukiwarka KRS - czy można znaleźć tam dane o długach firm
Wyszukiwarka KRS – czy można znaleźć tam dane o długach firm?
3 listopada 2021
Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
4 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego

Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego

Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego?

Na dzisiejszym (2021-11-03) posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zapadła decyzja o dość znacznej podwyżce stóp procentowych. RPP podniosła stopy procentowe o 0,75 pkt i jest jak do tej pory największa jednorazowa podwyżka stóp procentowych od sierpnia 2000 roku. Sprawdźmy więc o ile wzrośnie przykładowa rata kredytu hipotecznego (mieszkaniowego)?

pieniądze, kredyt, dom, budowa

Jak dzisiejszy wzrost stóp procentowych przełoży się na wysokość rat oraz zdolność kredytową?

Wzrost stóp procentowych z automatu przekłada się na wyższe raty kredytów mieszkaniowych dzieje się tak dlatego iż oprocentowanie kredytu hipotecznego rośnie wraz ze stawką WIBOR. Obecne podwyżki spowodują iż osoba z pożyczką mieszkaniową na kwotę 400 000 zł ( kres kredytowania 25 lat ) zapłaci miesięcznie ratę kredytu hipotecznego wyższą o około 150 zł.

Podwyżka stóp procentowych oznacza również iż znacznie spadnie zdolność kredytowa osób ubiegających się o kredyt na budowę domu bądź zakup mieszkania, ponieważ większą cześć pożyczki trzeba będzie przeznaczyć na obsługę kredytu.

Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego?

Na dzisiejszym (2021-11-03) posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zapadła decyzja o dość znacznej podwyżce stóp procentowych. RPP podniosła stopy procentowe o 0,75 pkt i jest jak do tej pory największa jednorazowa podwyżka stóp procentowych od sierpnia 2000 roku. Sprawdźmy więc o ile wzrośnie przykładowa rata kredytu hipotecznego (mieszkaniowego)?

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stach
Stach
2 lat temu

Moim zdaniem będzie duży stop, praktycznie już się rozpoczął „Wrzesień był drugim miesiącem z rzędu, w którym spadła liczba rozpoczętych budów mieszkań – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.” A to dane z przed podwyzki stóp, po podwyżce ludziom spadnie strasznie zdolność kredytowa co przełoży się na jeszcze większe spadki nowo budowanych domów.

Budowlaniec
Budowlaniec
2 lat temu

Szukam zleceń na budowę domu – okolice Warszawy

Ula
Ula
2 lat temu
Reply to  Budowlaniec

Zmień branżę, w tym roku w budowlance to tylko jakieś fuchy z doskoku będą

3
0
Podziel się swoją opiniąx