Wyszukiwarka KRS - czy można znaleźć tam dane o długach firm
Wyszukiwarka KRS – czy można znaleźć tam dane o długach firm?
3 listopada 2021
Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
4 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego

Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego

Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego?

Na dzisiejszym (2021-11-03) posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zapadła decyzja o dość znacznej podwyżce stóp procentowych. RPP podniosła stopy procentowe o 0,75 pkt i jest jak do tej pory największa jednorazowa podwyżka stóp procentowych od sierpnia 2000 roku. Sprawdźmy więc o ile wzrośnie przykładowa rata kredytu hipotecznego (mieszkaniowego)?

pieniądze, kredyt, dom, budowa

Jak dzisiejszy wzrost stóp procentowych przełoży się na wysokość rat oraz zdolność kredytową?

Wzrost stóp procentowych z automatu przekłada się na wyższe raty kredytów mieszkaniowych dzieje się tak dlatego iż oprocentowanie kredytu hipotecznego rośnie wraz ze stawką WIBOR. Obecne podwyżki spowodują iż osoba z pożyczką mieszkaniową na kwotę 400 000 zł ( kres kredytowania 25 lat ) zapłaci miesięcznie ratę kredytu hipotecznego wyższą o około 150 zł.

Podwyżka stóp procentowych oznacza również iż znacznie spadnie zdolność kredytowa osób ubiegających się o kredyt na budowę domu bądź zakup mieszkania, ponieważ większą cześć pożyczki trzeba będzie przeznaczyć na obsługę kredytu.

Rada Polityki Pieniężnej podnosi mocno stopy procentowe – o ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego?

Na dzisiejszym (2021-11-03) posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zapadła decyzja o dość znacznej podwyżce stóp procentowych. RPP podniosła stopy procentowe o 0,75 pkt i jest jak do tej pory największa jednorazowa podwyżka stóp procentowych od sierpnia 2000 roku. Sprawdźmy więc o ile wzrośnie przykładowa rata kredytu hipotecznego (mieszkaniowego)?

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stach
Stach
1 miesiąc temu

Moim zdaniem będzie duży stop, praktycznie już się rozpoczął „Wrzesień był drugim miesiącem z rzędu, w którym spadła liczba rozpoczętych budów mieszkań – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.” A to dane z przed podwyzki stóp, po podwyżce ludziom spadnie strasznie zdolność kredytowa co przełoży się na jeszcze większe spadki nowo budowanych domów.

Budowlaniec
Budowlaniec
21 dni temu

Szukam zleceń na budowę domu – okolice Warszawy

2
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x