Jaki okap kuchenny wybrać - K1
Jaki okap kuchenny wybrać ?
20 sierpnia 2020
Projekt wnętrza domu
Projekt wnętrza domu
25 sierpnia 2020
Pokaż wszystkie
Czy piec na olej opałowy to dobra inwestycja - K2

Czy piec na olej opałowy to dobra inwestycja - K2

Czy piec na olej opałowy to dobra inwestycja?

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych jest piec na olej opałowy, ponieważ zapewnia niezwykły komfort, a także nie zanieczyszcza środowiska. Koszty jego eksploatacji są jednak dość spore w porównaniu do gazu ziemnego, ale mimo to ma inne bardzo korzystne zalety. Najważniejszą z nich oprócz tych wyżej wymienionych jest łatwość w obsłudze, ponieważ jest on w pełni zautomatyzowany. Ogrzewanie domu kotłem na olej jest całkowicie bezpieczne, dlatego też praktycznie każdy może się na nie zdecydować.

Piec na olej opałowy to świetna alternatywa, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie wygodę. Budując dom każdy stara się dobrać, jak najlepszą metodę ogrzewania, która zagwarantuje nie tylko dobre źródło ciepła, ale i również bezawaryjność. Jak już wcześniej wspomniano, ogrzewanie domu kotłem nie należy do najtańszych, jednak gwarantuje świetną pracę urządzenia, którą ceni się najbardziej. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia, która odgrywa naprawdę bardzo ważną rolę.

Piec na olej opały to nie tylko same korzyści

To, co najbardziej zniechęca potencjalnych klientów do zakupu kotła olejowego to przede wszystkim jego wysoka cena. Niestety nie każdy może sobie na niego pozwolić, dlatego też większość osób często stawia na coś znacznie tańszego. Kolejną jego wadą jest to, że zajmuje znacznie więcej miejsca, ponieważ dołączony jest do niego specjalny zbiornik na olej. Tak, więc pomieszczenie musi być dość spore, aby można było w nim wygospodarować przestrzeń na te urządzenia.

Warto tutaj także wspomnieć o tym, że kotłownia musi być odpowiednio dostosowana do kotła na olej, dlatego też podczas jej budowy, należy o to zadbać. Montaż pieca i wszystkich instalacji nie jest łatwym zadaniem, tak więc musi się tym zająć specjalista, co będzie trochę kosztowało. Jest to bardzo ważne i nie należy tego lekceważyć, ponieważ bezpieczeństwo jest w tym przypadku priorytetem.

Piec - kocioł olejowy

Zobacz naszą strefę poświęconą ogrzewaniu olejowemu i sprawdź co warto wiedzieć przed wybraniem tego systemu grzewczego.

Zobacz

Czy piec na olej opałowy to dobra inwestycja?

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych jest piec na olej opałowy, ponieważ zapewnia niezwykły komfort, a także nie zanieczyszcza środowiska. Koszty jego eksploatacji są jednak dość spore w porównaniu do gazu ziemnego, ale mimo to ma inne bardzo korzystne zalety. Najważniejszą z nich oprócz tych wyżej wymienionych jest łatwość w obsłudze, ponieważ jest on w pełni zautomatyzowany. Ogrzewanie domu kotłem na olej jest całkowicie bezpieczne, dlatego też praktycznie każdy może się na nie zdecydować.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Ogrzewanie olejowe jest relatywnie drogie, więc to tylko ostateczność tam gdzie nie ma gazu

Viki
Viki
2 lat temu
Reply to  Agnieszka

Tam gdzie nie ma gazu to lepszym rozwiązaniem będzie pompa ciepła

Grazka
Grazka
2 lat temu

Jaka jest obecnie cena oleju opałowego ?

3
0
Podziel się swoją opiniąx