Piec - kocioł olejowy De Dietrich

Kotły-olejowe-de-dietrich-aranzacja-01 NK

De Dietrich: nowej generacji kotły olejowe

Kocioł lub piec olejowy to urządzenia bardzo często wykorzystywanymi do ogrzewania domów. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowych lub dostawcy oleju opałowego proponują naprawdę korzystne ceny. Korzystając z tego rozwiązania, można zapewnić sobie dobry komfort cieplny, a także dostęp do ciepłej wody użytkowej, tak samo jak w przypadku kotłów gazowych. Oferta firmy De Dietrich obejmuje kotły olejowe nowej generacji, których paliwem jest olej opałowy lekki charakteryzujący się niską zawartością siarki.

Rodzaje kotłów olejowych De Dietrich

W ofercie marki De Dietrich znajdziesz kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne. Wybór modeli jest mniejszy niż w przypadku kotłów gazowych. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz rozwiązania idealnie dopasowanego do swoich potrzeb. Osobną grupę stanowią kotły kondensacyjne, które pozwalają na odzyskiwanie ciepła ze skraplanej pary wodnej. Wybór tych urządzeń jest naprawdę niewielki, dlatego obecnie nie cieszą się zbyt dużą popularnością.
Największą popularnością cieszą się kotły stojące jednofunkcyjne, które współpracują z wolno stojącym zasobnikiem c.w.u.

Jakie funkcje mogą posiadać kotły olejowe ?

  • Przygotowywanie ciepłej wody użytkowej.

  • Ogrzewanie domu.

  • Odzysk ciepła ze skraplanej pary wodnej.

kocioł-olejowy-2

Ogrzewanie domu kotłami olejowymi

Kotły olejowe zapewniają komfort i wygodę podczas ogrzewania domu. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które często wyjeżdżają. Zagwarantują odpowiednią temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Kotłem można sterować przy użyciu aplikacji internetowych, co ułatwia sprawdzanie, czy w domu jest wszystko w porządku.

Zaletą kotłów olejowych jest przede wszystkim wygoda w utrzymywaniu temperatury w domu na odpowiednim poziomie, bez zanieczyszczania środowiska i generowania popiołu.

W ofercie marki De Dietrich znajdziesz kocioł lub piec olejowy nowej generacji w różnych wersjach. Najwięcej modeli to urządzenia jednofunkcyjne. Dostępne są także wersje dwufunkcyjne. Systemy ogrzewania olejem opałowym stworzone zostały z myślą o osobach, które nie są w stanie korzystać z gazu w swoim budynku. Kocioł lub piec olejowy pozwala ogrzewać dom, przygotowywać ciepłą wodę użytkową, a w wersji kondensacyjnej dodatkowo zapewniają odzysk ciepła ze skraplanej pary wodnej. Marka De Dietrich dokłada starań, aby stworzyć urządzenia odznaczające się najwyższą jakością i świetnym działaniem.