Agregat wody lodowej – działanie i zastosowanie
Agregat wody lodowej – działanie i zastosowanie
17 maja 2018
Ilości powietrza wentylacyjnego - krotność wymiany
Ilości powietrza wentylacyjnego – krotność wymiany
19 maja 2018
Pokaż wszystkie
Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić ?

Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić ?

Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić ?

Klimatyzacja powoli staje się podstawowym wyposażeniem domów i mieszkań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jej właściwe działanie zależy od naszych starań. Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić?

Klimatyzacja wymaga konserwacji oraz czyszczenia, jeżeli będzie się to robiło regularnie, urządzenie będzie działało sprawnie i nie będzie szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jak czyścić klimatyzację ?

Podstawą jest wymiana filtrów jednorazowych znajdujących się w klimatyzacji raz na 3 miesiące. Filtry umiejscowione są pod panelem czołowym, a więc z dostępem do nich nie będziemy mieli problemu, wystarczy otworzyć panel i wymienić filtry na nowe. Jeżeli klimatyzacja jest wyposażona w filtry wielokrotnego użytku, należy je regularnie czyścić. Wykorzystać do tego można odkurzacz lub szmatki zwilżone wodą, takie filtry należy czyścić raz w miesiącu. Nowoczesne klimatyzatory sygnalizują przy użyciu specjalny diod, że przyszedł czas na zadbanie o filtry.

Nie tylko o filtry trzeba dbać, należy także myć wodą bez detergentów panel zewnętrzny klimatyzatora, dbać należy także o tacę skroplin. W tym celu należy użyć ciepłej wody i środków bakteriobójczych. Jeżeli zabrudzenia nagromadziły się przy wlocie i wylocie powietrza, należy oczyścić je suchą ściereczką, jeżeli użyłoby się do tego celu wody z detergentem, mogłoby to spowodować problemy z w działaniu klimatyzacji.

Raz na jakiś czas należy zlecić fachowcowi wyczyszczenie wnętrza klimatyzacji oraz jej podzespołów, jest to konieczne, jeżeli korzystasz z klimatyzacji z jednostką zewnętrzną. Zabiegi pielęgnacyjne oraz czyszczenie klimatyzacji w tym wypadku jest dużo bardziej wymagające, konieczne jest nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale także sprawdzenie całej instalacji.

Serwis klimatyzacji

Przeglądy i serwis klimatyzacji powinna wykonać profesjonalna firma z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą, należy umawiać się na wizytę ze specjalistą przynajmniej raz do roku. Jeżeli korzystasz z klimatyzacji tylko latem, wystarczy serwis po zakończeniu sezonu. Jeżeli jednak klimatyzacja jest wykorzystywana także do ogrzewania pomieszczeń, czyli korzystasz z niej przez cały rok, warto serwisować ją co pół roku.

Serwisant nie tylko oczyścić urządzenie z zanieczyszczeń, ale także sprawdzi szczelność instalacji i stan poszczególnych elementów. Zajmie się m.in. dezynfekcją parownika, serwisant może wyczyścić naszą klimatyzację na sucho lub na mokro.


Do kupienia w naszym sklepie

Środki do czyszczenia – Remont

Środki do czyszczenia – Remont

Klimatyzacja jest komfortem, o który jednak trzeba dbać. Dzięki temu do pomieszczenia faktycznie będzie dostarczane świeże i czyste powietrze. Producenci przygotowali szereg środków czystości

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1984-srodki-do-czyszczenia

Zobacz również

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx