Agregat wody lodowej – działanie i zastosowanie
Agregat wody lodowej – działanie i zastosowanie
17 maja 2018
Ilości powietrza wentylacyjnego - krotność wymiany
Ilości powietrza wentylacyjnego – krotność wymiany
19 maja 2018
Pokaż wszystkie
Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić ?

Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić ?

Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić ?

Klimatyzacja powoli staje się podstawowym wyposażeniem domów i mieszkań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jej właściwe działanie zależy od naszych starań. Jak czyścić klimatyzację i jak często trzeba to robić?

Klimatyzacja wymaga konserwacji oraz czyszczenia, jeżeli będzie się to robiło regularnie, urządzenie będzie działało sprawnie i nie będzie szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jak czyścić klimatyzację ?

Podstawą jest wymiana filtrów jednorazowych znajdujących się w klimatyzacji raz na 3 miesiące. Filtry umiejscowione są pod panelem czołowym, a więc z dostępem do nich nie będziemy mieli problemu, wystarczy otworzyć panel i wymienić filtry na nowe. Jeżeli klimatyzacja jest wyposażona w filtry wielokrotnego użytku, należy je regularnie czyścić. Wykorzystać do tego można odkurzacz lub szmatki zwilżone wodą, takie filtry należy czyścić raz w miesiącu. Nowoczesne klimatyzatory sygnalizują przy użyciu specjalny diod, że przyszedł czas na zadbanie o filtry.

Nie tylko o filtry trzeba dbać, należy także myć wodą bez detergentów panel zewnętrzny klimatyzatora, dbać należy także o tacę skroplin. W tym celu należy użyć ciepłej wody i środków bakteriobójczych. Jeżeli zabrudzenia nagromadziły się przy wlocie i wylocie powietrza, należy oczyścić je suchą ściereczką, jeżeli użyłoby się do tego celu wody z detergentem, mogłoby to spowodować problemy z w działaniu klimatyzacji.

Raz na jakiś czas należy zlecić fachowcowi wyczyszczenie wnętrza klimatyzacji oraz jej podzespołów, jest to konieczne, jeżeli korzystasz z klimatyzacji z jednostką zewnętrzną. Zabiegi pielęgnacyjne oraz czyszczenie klimatyzacji w tym wypadku jest dużo bardziej wymagające, konieczne jest nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale także sprawdzenie całej instalacji.

Serwis klimatyzacji

Przeglądy i serwis klimatyzacji powinna wykonać profesjonalna firma z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą, należy umawiać się na wizytę ze specjalistą przynajmniej raz do roku. Jeżeli korzystasz z klimatyzacji tylko latem, wystarczy serwis po zakończeniu sezonu. Jeżeli jednak klimatyzacja jest wykorzystywana także do ogrzewania pomieszczeń, czyli korzystasz z niej przez cały rok, warto serwisować ją co pół roku.

Serwisant nie tylko oczyścić urządzenie z zanieczyszczeń, ale także sprawdzi szczelność instalacji i stan poszczególnych elementów. Zajmie się m.in. dezynfekcją parownika, serwisant może wyczyścić naszą klimatyzację na sucho lub na mokro.


Do kupienia w naszym sklepie

Środki do czyszczenia – Remont

Środki do czyszczenia – Remont

Klimatyzacja jest komfortem, o który jednak trzeba dbać. Dzięki temu do pomieszczenia faktycznie będzie dostarczane świeże i czyste powietrze. Producenci przygotowali szereg środków czystości

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1984-srodki-do-czyszczenia

Zobacz również

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx