Schody wewnętrzne – jakie warto wybrać ?
17 lipca 2017
Problemy z wentylacją – jak usunąć przyczynę złego samopoczucia ?
Problemy z wentylacją – jak usunąć przyczynę złego samopoczucia ?
19 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Gruntowy wymiennik ciepła – instalować czy nie

Gruntowy wymiennik ciepła – instalować czy nie

Gruntowy wymiennik ciepła – instalować czy nie ?

GWC, czyli gruntowy wymiennik ciepła może stać się częścią systemu rekuperacji. Dostarcza do systemu powietrze po wstępnej obróbce. Zimą jest to powietrze cieplejsze, a latem chłodniejsze od powietrza zewnętrznego. Dzięki temu, że będziesz korzystał z GWC, możesz zwiększyć skuteczność systemu rekuperacji oraz podnieść komfort klimatyczny w swoim domu.

Rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła to rozwiązanie idealne i dostosowane do potrzeb każdego domu. Wspiera ogrzewanie poprzez czerpanie z zewnątrz zimnego powietrza i zamienianie je na ciepłe. Pamiętaj jednak, że taki system sprawdzi się w Twoim domu, jeżeli jest on odpowiednio zaizolowany, posiada możliwość odcięcia dopływu energii słonecznej do budynku przez okna, np. poprzez rolety zewnętrzne i nie jest wyposażony w nawiewniki okienne i inne rozszczelnienia okien. Jeżeli tylko Twój dom będzie właściwie przygotowany, na pewno odczujesz komfort z korzystania z GWC.

Działanie Gruntowego Wymiennika Ciepła 

Gruntowe wymienniki ciepła pobierają energię z ziemi. Umieszczane są na głębokości 2 m. Tam właśnie panują stałe temperatury o każdej porze roku. Krążące w przewodach medium transportuje energię do rekuperatora, gdzie oddaje ją do powietrza nawiewanego do budynku. W zależności od pory roku, powietrze jest albo schładzane albo ogrzewane. System wentylacyjny może dzięki temu pracować, jak należy.Co zyskasz posiadając Gruntowy Wymiennik Ciepła ?

  • utrzymanie komfortowej temperatury w domu latem – w pomieszczeniach będzie chłodno, ale tylko wtedy, gdy wcześniej nie dopuści się do ich przegrzania. GWC zapewni nawiew świeżego powietrza o temperaturze około 21 – 25 stopni Celsjusza przy upałach na zewnątrz rzędu 28-32 stopni Celsjusza,
  • wstępne podgrzewanie powietrza zimą – można w ten sposób zwiększyć oszczędności domu na ogrzewaniu podczas sporych mrozów. Przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej wynoszącej np. – 25 stopni Celsjusza, powietrze wprowadzone do rekuperatora osiągnąć może nawet temperaturę -10 stopni Celsjusza, a nawet wyższą: -5 stopni Celsjusza.

Zobacz naszą ofertę gruntowych wymienników ciepła

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła marki Zehnder stanowią zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej, gdy na zewnątrz panują nieco niższe temperatury.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1655-gruntowe-wymienniki-ciepla-zehnder
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx