Schody wewnętrzne – jakie warto wybrać ?
17 lipca 2017
Problemy z wentylacją – jak usunąć przyczynę złego samopoczucia ?
Problemy z wentylacją – jak usunąć przyczynę złego samopoczucia ?
19 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Gruntowy wymiennik ciepła – instalować czy nie

Gruntowy wymiennik ciepła – instalować czy nie

Gruntowy wymiennik ciepła – instalować czy nie ?

GWC, czyli gruntowy wymiennik ciepła może stać się częścią systemu rekuperacji. Dostarcza do systemu powietrze po wstępnej obróbce. Zimą jest to powietrze cieplejsze, a latem chłodniejsze od powietrza zewnętrznego. Dzięki temu, że będziesz korzystał z GWC, możesz zwiększyć skuteczność systemu rekuperacji oraz podnieść komfort klimatyczny w swoim domu.

Rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła to rozwiązanie idealne i dostosowane do potrzeb każdego domu. Wspiera ogrzewanie poprzez czerpanie z zewnątrz zimnego powietrza i zamienianie je na ciepłe. Pamiętaj jednak, że taki system sprawdzi się w Twoim domu, jeżeli jest on odpowiednio zaizolowany, posiada możliwość odcięcia dopływu energii słonecznej do budynku przez okna, np. poprzez rolety zewnętrzne i nie jest wyposażony w nawiewniki okienne i inne rozszczelnienia okien. Jeżeli tylko Twój dom będzie właściwie przygotowany, na pewno odczujesz komfort z korzystania z GWC.

Działanie Gruntowego Wymiennika Ciepła 

Gruntowe wymienniki ciepła pobierają energię z ziemi. Umieszczane są na głębokości 2 m. Tam właśnie panują stałe temperatury o każdej porze roku. Krążące w przewodach medium transportuje energię do rekuperatora, gdzie oddaje ją do powietrza nawiewanego do budynku. W zależności od pory roku, powietrze jest albo schładzane albo ogrzewane. System wentylacyjny może dzięki temu pracować, jak należy.



Co zyskasz posiadając Gruntowy Wymiennik Ciepła ?

  • utrzymanie komfortowej temperatury w domu latem – w pomieszczeniach będzie chłodno, ale tylko wtedy, gdy wcześniej nie dopuści się do ich przegrzania. GWC zapewni nawiew świeżego powietrza o temperaturze około 21 – 25 stopni Celsjusza przy upałach na zewnątrz rzędu 28-32 stopni Celsjusza,
  • wstępne podgrzewanie powietrza zimą – można w ten sposób zwiększyć oszczędności domu na ogrzewaniu podczas sporych mrozów. Przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej wynoszącej np. – 25 stopni Celsjusza, powietrze wprowadzone do rekuperatora osiągnąć może nawet temperaturę -10 stopni Celsjusza, a nawet wyższą: -5 stopni Celsjusza.

Zobacz naszą ofertę gruntowych wymienników ciepła

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła Zehnder – Remont

Gruntowe wymienniki ciepła marki Zehnder stanowią zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej, gdy na zewnątrz panują nieco niższe temperatury.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1655-gruntowe-wymienniki-ciepla-zehnder




Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx