Szczęśliwego nowego roku 2022
31 grudnia 2021
Fatalne wieści dla osób z kredytem hipotecznym, po decyzji RPP wzrosną miesięczne raty
Fatalne wieści dla osób z kredytem hipotecznym, po decyzji RPP wzrosną miesięczne raty
4 stycznia 2022
Pokaż wszystkie
Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022

Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022

Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022.

Dla osób pragnących dokonać w roku 2022 modernizacji swoich instalacji grzewczych przewidziano dwie nowości z programu Czyste Powietrze a mianowicie po pierwsze zostanie wprowadzona trzecia grupa beneficjentów o najniższych dochodach a po drugie nastąpi koniec dotacji do kotłów węglowych. To kolejna już zmiana w rządowym programie, wcześniejsza lipcowa zmiana wprowadziła większe kwoty oraz umożliwiła uzyskanie kredytu na realizację min. zakupu i montażu pompy ciepła bądź fotowoltaiki.

dofinansowanie- dom - czyste powietrze

2 nowości w programie Czyste Powietrze od 2022

- Nowa grupa beneficjentów o najniższych dochodach

Do tej pory w programie Czyste Powietrze funkcjonowały dwie gruby beneficjentów oraz dwa poziomy wysokości dotacji, o wysokości progów dochodowych oraz powiązanych z nimi wysokości dotacji pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie na ten temat – https://remont.biz.pl/czyste-powietrze/od-1-lipca-2021-roku-zmiany-w-programie-czyste-powietrze-bedzie-latwiej-o-wieksze-pieniadze-pojawia-sie-tez-kredyty/.

W 2022 wprowadzona zostanie trzecia grupa beneficjentów o najniższych dochodach, tutaj również jak w poprzednich grupach to dochód na jednego członka w gospodarstwie będzie definiował wielkość dotacji. Do grupy tej będzie można zaliczyć gospodarstwa domowe

których dochód na jednego członka w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł oraz 1260 zł

w przypadku gospodarstw jednoosobowych będą mogły otrzymać nawet do 90% wsparcia. Maksymalnie kwota dotacji wyniesie 69 000 zł dla tej grupy beneficjentów.

- Koniec dotacji na kotły węglowe

Dotacja z programu Czyste Powietrze na zakup i montaż kotła na węgiel nie będzie już możliwa w 2022 roku.

Zapraszamy do śledzenia naszych publikacji na https://news.google.com/ - https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMP2nlgsw8MytAw?ceid=PL:pl&oc=3

Więcej informacji na temat darmowych dotacji z programu czyste powietrze znajda Państwo również na portalu sobir.pl/

Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022

Dla osób pragnących dokonać w roku 2022 modernizacji swoich instalacji grzewczych przewidziano dwie nowości z programu Czyste Powietrze a mianowicie po pierwsze zostanie wprowadzona trzecia grupa beneficjentów o najniższych dochodach a po drugie nastąpi koniec dotacji do kotłów węglowych. To kolejna już zmiana w rządowym programie, wcześniejsza lipcowa zmiana wprowadziła większe kwoty oraz umożliwiła uzyskanie kredytu na realizację min. zakupu i montażu pompy ciepła bądź fotowoltaiki.

 

 

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
4 miesięcy temu

Kogo będzie stać na jakąkolwiek modernizację przy tak szalejącej inflacji ?

Izydor
Izydor
4 miesięcy temu
Reply to  Janek

Spokojnie, pis już szykuje kartki rodem z PRL na kotły i piece

Zyba
Zyba
4 miesięcy temu
Reply to  Izydor

Niech jeszcze później wprowadzą talon na paliwo lub prąd potrzebny do ogrzania domu

Last edited 4 miesięcy temu by Zyba
3
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x