Szczęśliwego nowego roku 2022
31 grudnia 2021
Fatalne wieści dla osób z kredytem hipotecznym, po decyzji RPP wzrosną miesięczne raty
Fatalne wieści dla osób z kredytem hipotecznym, po decyzji RPP wzrosną miesięczne raty
4 stycznia 2022
Pokaż wszystkie
Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022

Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022

Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022.

Dla osób pragnących dokonać w roku 2022 modernizacji swoich instalacji grzewczych przewidziano dwie nowości z programu Czyste Powietrze a mianowicie po pierwsze zostanie wprowadzona trzecia grupa beneficjentów o najniższych dochodach a po drugie nastąpi koniec dotacji do kotłów węglowych. To kolejna już zmiana w rządowym programie, wcześniejsza lipcowa zmiana wprowadziła większe kwoty oraz umożliwiła uzyskanie kredytu na realizację min. zakupu i montażu pompy ciepła bądź fotowoltaiki.

dofinansowanie- dom - czyste powietrze

2 nowości w programie Czyste Powietrze od 2022

- Nowa grupa beneficjentów o najniższych dochodach

Do tej pory w programie Czyste Powietrze funkcjonowały dwie gruby beneficjentów oraz dwa poziomy wysokości dotacji, o wysokości progów dochodowych oraz powiązanych z nimi wysokości dotacji pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie na ten temat – https://remont.biz.pl/czyste-powietrze/od-1-lipca-2021-roku-zmiany-w-programie-czyste-powietrze-bedzie-latwiej-o-wieksze-pieniadze-pojawia-sie-tez-kredyty/.

W 2022 wprowadzona zostanie trzecia grupa beneficjentów o najniższych dochodach, tutaj również jak w poprzednich grupach to dochód na jednego członka w gospodarstwie będzie definiował wielkość dotacji. Do grupy tej będzie można zaliczyć gospodarstwa domowe

których dochód na jednego członka w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł oraz 1260 zł

w przypadku gospodarstw jednoosobowych będą mogły otrzymać nawet do 90% wsparcia. Maksymalnie kwota dotacji wyniesie 69 000 zł dla tej grupy beneficjentów.

- Koniec dotacji na kotły węglowe

Dotacja z programu Czyste Powietrze na zakup i montaż kotła na węgiel nie będzie już możliwa w 2022 roku.

Zapraszamy do śledzenia naszych publikacji na https://news.google.com/ - https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMP2nlgsw8MytAw?ceid=PL:pl&oc=3

Więcej informacji na temat darmowych dotacji z programu czyste powietrze znajda Państwo również na portalu sobir.pl/

Nowości w programie Czyste powietrze na rok 2022

Dla osób pragnących dokonać w roku 2022 modernizacji swoich instalacji grzewczych przewidziano dwie nowości z programu Czyste Powietrze a mianowicie po pierwsze zostanie wprowadzona trzecia grupa beneficjentów o najniższych dochodach a po drugie nastąpi koniec dotacji do kotłów węglowych. To kolejna już zmiana w rządowym programie, wcześniejsza lipcowa zmiana wprowadziła większe kwoty oraz umożliwiła uzyskanie kredytu na realizację min. zakupu i montażu pompy ciepła bądź fotowoltaiki.

 

 

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 lat temu

Kogo będzie stać na jakąkolwiek modernizację przy tak szalejącej inflacji ?

Izydor
Izydor
2 lat temu
Reply to  Janek

Spokojnie, pis już szykuje kartki rodem z PRL na kotły i piece

Zyba
Zyba
2 lat temu
Reply to  Izydor

Niech jeszcze później wprowadzą talon na paliwo lub prąd potrzebny do ogrzania domu

Last edited 2 lat temu by Zyba
3
0
Podziel się swoją opiniąx