Ile kosztuje remont łazienki w 2021 roku
Ile kosztuje remont łazienki w 2021 roku ?
18 czerwca 2021
Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim
Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?
22 czerwca 2021
Pokaż wszystkie
Od 1 lipca 2021 roku zmiany w programie Czyste Powietrze - będzie łatwiej o większe pieniądze, pojawią się też kredyty

Od 1 lipca 2021 roku zmiany w programie Czyste Powietrze - będzie łatwiej o większe pieniądze, pojawią się też kredyty

Od 1 lipca 2021 roku zmiany w programie Czyste Powietrze - będzie łatwiej o większe pieniądze, pojawią się też kredyty.

Od 1 lipca 2021 roku następują dość istotne zmiany w programie Czyste powietrze, jak wcześniej pisaliśmy na naszym blogu program ten ma na celu wsparcie Polaków w obszarze wymiany źródła ciepła ( np. przejście z ogrzewania węglowego na ekologiczne źródło ciepła jakim jest pompa ciepła ) oraz termomodernizacji istniejących budynków.

dofinansowanie- dom - czyste powietrze

Podwyższenie progów kryterium dochodowego w programie czyste powietrze.

Zmiana w programie czyste powietrze jak zapowiedział rząd i NFOŚiGW ma dotyczyć podwyższenia progów dochodowych dzięki którym będzie można ubiegać się o bezzwrotną dotację aż do 37 tys. zł. Jak informuje fundusz próg dochodowy dla gospodarstw jednoosobowych zostanie podwyższony o 229 zł czyli z obecnie obowiązującej kwoty 1960 zł na osobę do kwoty 2189 zł na osobę. W przypadku gospodarstw wieloosobowych podwyżka wyniesie 164 zł na osobę, czyli z obecnych 1400 zł na 1664 zł.

Podwyżka progu dochodowego jest powodowana rosnącą inflacją co bezpośrednio przekłada się na wzrost kosztów inwestycji w obszarze wymiany źródła ciepła bądź termomodernizacji.

Pieniądze z banku w programie Czyste powietrze.

Kolejną dość istotną zmianą jest wprowadzenie tzw. ścieżki bankowej, jak poinformował Wiceprezes NFOŚiGW P. Paweł Mirowski; Podpisaliśmy umowy z siedmioma bankami, dwa z nich przodują, jeśli chodzi o przygotowanie nowego instrumentu finansowego, jakim będzie kredyt "Czyste powietrze".

Zmiana ta ma obejmować kilka istotnych zmian z punktu widzenia osób starających się o kredyt na wymianę źródła ciepła bądź planujących termomodernizację istniejących budynków. Po pierwsze data rozpoczęcia inwestycji nie może być wcześniejsza niż dzień złożenia wniosku. Po drugie kredytu wspieranego przez NFOŚiGW nie będzie można przeznaczyć na już zrealizowane inwestycje oraz po trzecie maksymalny okres kredytowania ma wynieść maksymalnie 18 miesięcy.

pieniądze - bank - budowa

N sam koniec P. Paweł Mirowski przypomniał, że w ścieżce bankowej udzielane dotacje są przeznaczone na częściową spłatę kredytu bankowego. Z obowiązku dziennikarskiego należy nadmienić iż wszystkie kredyty w ramach "Czystego powietrza" będą gwarantowane przez BGK czyli Bank Gospodarstwa Krajowego.

Co jeszcze zmieni się w programie czyste powietrze od 01.07.21 r.?

Od 01.07.21. r. bezie można się ubiegać o dofinansowanie do zakupu i montażu kotłów na pellet drzewny o podwyższonym standardzie ( kotły na pellet o o obniżonej emisyjności cząstek stałych, mniejszej lub równej 20 mg na m3). Na podstawowym poziomie dofinansowania ten próg wyniesie do 45 proc. kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 9 tys. zł. W przypadku podwyższonej dotacji będzie to odpowiednio do 60 proc. i maksymalnie do 12 tys. zł – poinformował P. Paweł Mirowski z NFOŚiGW.

Od 1 lipca 2021 roku zmiany w programie Czyste Powietrze – będzie łatwiej o większe pieniądze, pojawią się też kredyty.

Od 1 lipca 2021 roku następują dość istotne zmiany w programie Czyste powietrze, jak wcześniej pisaliśmy na naszym blogu program ten ma na celu wsparcie Polaków w obszarze wymiany źródła ciepła ( np. przejście z ogrzewania węglowego na ekologiczne źródło ciepła jakim jest pompa ciepła ) oraz termomodernizacji istniejących budynków.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu

Podnieśli próg dochodowy który i tak nie jest odzwierciedleniem realnego wzrostu cen w odniesieniu do poprzedniego roku

Boguś
Boguś
2 lat temu

Rozdawnictwo na całego, kto będzie za to płacił ?

Duduś
Duduś
2 lat temu
Reply to  Boguś

Jak to kto ? Ja, Ty, my

Justi
Justi
2 lat temu
Reply to  Boguś

Zwykły „kowalaski” załaci, przecież „rząd” nie ma własnych pieniędzy

Ela
Ela
2 lat temu

Najpierw dadzą dopłaty a potem podniosą ceny np. prądu

Iwo
Iwo
2 lat temu
Reply to  Ela

Przecież to musi im się wyrównać, chyba wszyscy zapomnieli iż rząd nie ma własnych pieniędzy a te które rozdaje pochodzą od zwykłych ludzi

6
0
Podziel się swoją opiniąx