LG Standard - klimatyzator ścienny
LG Standard – klimatyzator ścienny
12 maja 2020
Ile ciepła z budynku ucieka przez wentylację czyli ile tracę na ogrzewaniu przez tradycyjną wentylację - K2
Ile ciepła z budynku ucieka przez wentylację czyli ile tracę na ogrzewaniu przez tradycyjną wentylację
16 maja 2020
Pokaż wszystkie
Jonizacja powietrza - czym jest i dlaczego jest taka ważna - K1

Jonizacja powietrza - czym jest i dlaczego jest taka ważna - K1

Jonizacja powietrza - czym jest i dlaczego jest taka ważna ?

Człowiek wdycha codziennie około 10 do 12 m3 powietrza, dlatego bardzo ważne jest jakim powietrzem oddychamy. Rożnicę tą doskonale odczujemy oddychając przy wodospadzie w górach bądź nad morzem w porównaniu do oddychania w mieście. Dlaczego więc nad morzem czy w górach oddycha nam się dobrze a w mieście się dusimy. Odpowiedzią na to pytanie jest zawartość ujemnych jonów tlenu czyli tzw. jonizacja powietrza oraz jej wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Jonizacja powietrza - czym jest i dlaczego jest taka ważna

Cząstki ujemnych jonów powietrza powstają naturalnie w przyrodzie p. podczas bicia się fal o skały, strzelania piorunów itp. w wyniku działania wysokiej energii na cząstkę. Dla normalnego i prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebne jest, aby w powietrzu znajdowały się ujemne jony.

Jaka jest koncentracja jonów ujemnych w środowisku które nas otacza ( cm3 ):

- Wodospad: 100 000 – 400 000

- Góry, wybrzeża, lasy: 50 000 – 100 000

- Pola, łąki: 4 000 – 50 000

- Miasta: 100 – 2 500

- Biura, pokoje mieszkalne: 20 – 100

Niski poziom jonów ujemnych w powietrzu a wpływ na zdrowie.

Niski poziom jonów ujemnych w wdychanym powietrzu może prowadzić do min. zaburzeń metabolicznych np. tkanki nerwowej oraz mięśniowej oraz w nieco mniejszym stopniu tkanki skórnej.

Na jakie choroby jonizacja może pomóc ?

Jonizacja powietrza pomaga między innymi w dolegliwościach: astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenia zatok, wszelkiego rodzaju alergie, zapalenia krtani, choroby związane z nadciśnieniem, migreny, bezsenność.

Jak w domu lub biurze podnieść poziom jonów ujemnych w powietrzu

Powietrze w naszym najbliższym otoczeniu możemy jonizować za pomocą rożnego rodzajów jonizatorów powietrza ( np. oczyszczaczy powietrza z funkcja jonizacji, klimatyzatorów z funkcja jonizacji )

Jonizacja powietrza - czym jest i dlaczego jest taka ważna

W jaki sposób w urządzeniach są wytwarzane jony ujemne ?

Powietrze przechodzące przez komorę jonizatora jest ładowane ładunkiem ujemnym, który jak magnes przyciąga do siebie wszelkie zanieczyszczenia takie jak pyłki, alergeny itd. znajdujące się w powietrzu. Następnie cząstki stałe z ładunkiem ujemnym osiadają na dodatnio naładowanych elektrodach, a ujemnie naładowane powietrze wraca z powrotem na zewnątrz jonizatora.

W ten oto prosty sposób powietrze jest nie tylko oczyszczane, ale i otrzymuje dawkę jonów ujemnych, których tak brak w miastach. Powietrze w pomieszczeniach staje się świeże i czyste jak po deszczu lub burzy mając przy tym zbawienny wpływ na nasz stan zdrowia.

Zobacz jak w praktyce wygląda jonizacja powietrza na przykładzie rozwiązań proponowanych przez firmę LG

W jakich pomieszczeniach powinniśmy w szczególności korzystać z jonizatorów powietrza.

Użycie jonizatora powietrza jest szczególnie ważne w pomieszczeniach z urządzeniem elektronicznymi takimi jak komputer, telewizor itp. Wszystkie te urządzenia te emitują jony dodatnie które powodują że alergeny, roztocza, grzyby i pleśń utrzymuje się w powietrzu.

Pamiętaj również że zalecane jest używanie jonizatorów powietrza nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też w biurach, sklepach, szpitalach, klasach, przedszkolach, salonach komputerowych itd. czyli wszędzie tam gdzie przebywają i pracują ludzie.

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

Zobacz flagowy model klimatyzatora LG który w praktyce wykorzystuje technologię jonizacji powietrza zapewniając jednocześnie przyjemny chłód oraz zdrowe czyste powietrze.
Zobacz

Jonizacja powietrza – czym jest i dlaczego jest taka ważna ?

Człowiek wdycha codziennie około 10 do 12 m3 powietrza, dlatego bardzo ważne jest jakim powietrzem oddychamy. Rożnicę tą doskonale odczujemy oddychając przy wodospadzie w górach bądź nad morzem w porównaniu do oddychania w mieście. Dlaczego więc nad morzem czy w górach oddycha nam się dobrze a w mieście się dusimy. Odpowiedzią na to pytanie jest zawartość ujemnych jonów tlenu czyli tzw. jonizacja powietrza oraz jej wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
11 miesięcy temu

Co myślicie o jonizatorach powietrza kupionych na alliexpress ?

Iza
Iza
3 miesięcy temu
Reply to  Danuta

Takie same tylko że drożej sprzedają na allegro 🙂

Jadwiga
Jadwiga
11 miesięcy temu

Czy warto przeprowadzić jonizację w mieszkaniu, które posiada rekuperację decentralną ?

3
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x