Prodmax - katalog wentylacji mechanicznej ( rekuperacji ) 2019-A
Prodmax – katalog wentylacji mechanicznej ( rekuperacji ) – 2019
8 maja 2019
Kanały izolowane
Kanały izolowane
14 maja 2019

Ile kosztuje wodne ogrzewanie podłogowe?

Inwestycja związana z wprowadzeniem do domu wodnego ogrzewania podłogowego jest duża, ale w długofalowej perspektywie niezwykle opłacalna. Na jakie wydatki trzeba się przygotować?

Inwestycja związana z wprowadzeniem do domu wodnego ogrzewania podłogowego jest związana z następującymi wydatkami:

Podaliśmy ceny bez ewentualnych rabatów

Cena materiałów instalacyjnych na podłogówkę

60-90PLN

Cena za 1 m2

styropian podłogowy, folia aluminiowa przeznaczona pod podłogówkę, rury rozprowadzające wodę, kształtki, rozdzielacze, automatyka

Robocizna hydraulika przy podłogówce

30-50PLN

Uśredniona cena za 1 m2

Uśredniając cena za 1 metr kwadratowy wodnego ogrzewania podłogowego po uwzględnieniu rabatów może kosztować od 80 do 180 zł biorąc pod uwagę powyżej podane sumy oraz koszty dodatkowe.

Cena nie uwzględnia wykonania wylewki.
projekt ogrzewania podłogowego

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego

Przed przystąpieniem do prac związanych z instalacją ogrzewania podłogowego warto poznać realne koszty instalacji wykonując projekt takiej instalacji

Projekt instalacji jest darmowy - szczegóły na stronie z projektem
Zobacz

Zastanawiasz się, ile kosztuje wodne ogrzewanie podłogowe zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i eksploatacyjnym?  Jest to jedna z podstawowych informacji, na jakie należy zwrócić uwagę, gdy chcesz wprowadzić do swojego domu wodne ogrzewanie podłogowe. W końcu, jeżeli inwestycja będzie zbyt kosztowna, nie będzie Cię po prostu na nią stać. Każdy chce wprowadzić do swojego domu system, który działa bezawaryjnie, a w dodatku jest stosunkowo tani w utrzymaniu. Może również zastanawiasz się też czy cena instalacji podana przez hydraulika nie jest zawyżona oraz czy nie próbuję cię naciągnąć na dodatkowe koszty wykonania instalacji ogrzewania podłogowego , dzięki naszym wyliczeniom będziesz wstanie swojego instalatora sprawdzić.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
3 lat temu

U nas w Krakowie płaciliśmy 130 zł za m2

1
0
Podziel się swoją opiniąx