Nowoczesne lampy do wewnątrz
Nowoczesne lampy do wewnątrz
17 sierpnia 2019
Cennik instalacji ogrzewanie elektryczne
Cennik instalacji – ogrzewanie elektryczne
20 sierpnia 2019

Tanie ogrzewanie, czyli czym tanio ogrzewać dom?

Decydując się na nowy dom wiele osób stawia sobie liczne zapytania, jednym z głównych pytań są zagadnienia związane z ogrzewaniem. Jak zatem zrobić to tanio, a jednocześnie tak aby było naprawdę ciepło? Najpopularniejszy przedział metrażu nowych domów to od 80 do 120 m2. 

Koszt-inwestycji-oraz-koszty-późniejszego-ogrzewania-pompą-ciepła-w-porównaniu-z-kotłem-gazowym-3 NK

Bez wątpienia wybór rodzaju ogrzewania domu okazuje się być kluczową kwestią. Jest to bardzo ważne, ponieważ decyduje to o kolejnych wydatkach związanych z eksploatacją budynku. Jednak ważnym jest, że o stworzeniu kotłowni należy pomyśleć w momencie projektu budowlanego. Ewentualnie w czasie rozpoczęcia wszelkich prac budowlanych.

Miejmy na uwadze, że do najbardziej popularnych sposobów ogrzewania można kolejno zaliczyć ogrzewanie prądem, za pomocą kotła gazowego, jak i również paliwem stałym. Należy nadmienić że coraz większe zainteresuje znajduje także ekologiczne ogrzewanie za pomocą pompy ciepła.

Jednak miejmy na uwadze, że dość tani kocioł zasypowy nie okazuje się być najtańszym rozwiązaniem. Liczne statystyki wskazują, że właśnie takie urządzenie zakupiłaby większość ludzi stających przed problemem zakupu. Podsumowując to właśnie ogrzewanie paliwem stałym okazuje się być dość uciążliwe. Z drugiej strony cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do kluczowych wad należą kolejno: konieczność kontroli takiej to komory spalania, a także generowanie zanieczyszczeń. Nie należy zapominać dodatkowo o emisji szkodliwych spalin, jak i również konieczność posiadania tak zwanego składowiska na taki to opał.

Koszty ogrzewania domu - porównanie różnych rozwiązań grzewczych

Przygotowaliśmy zestawienie kosztów ogrzewania domu lub mieszkania za pomocą różnych źródeł ciepła. W celu ułatwienia analizy danych przyjęliśmy powierzchnie domu na poziomie 100 m2.
Zobacz

Tanie ogrzewanie, czyli czym tanio ogrzewać dom? To jedno z pierwszych i chyba najważniejszych pytań przed którym staje inwestor planujący lub zaczynający budowę nowego domu. Pompa ciepła, piec lub kocioł gazowy, kocioł węglowy lub ogrzewanie elektryczne wybór rozwiązań grzewczych, zobacz które będzie najlepsze i najtańsze. Należy pamiętać że jeżeli chodzi o efektywność tego ogrzewania to warto rozważyć rozwiązanie, jakim okazuje się być ogrzewanie podłogowe.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx