przydomowa oczyszczalnia ścieków
Jak zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków ?
9 sierpnia 2018
De dietrich - technika domowa odnawialne źródła energii
De Dietrich – technika domowa – odnawialne źródła energii
13 sierpnia 2018

Pompy ciepła powietrze-woda od Daikin

Co potrafią pompy ciepła powietrze-woda od marki Daikin? Chłodzą i ogrzewają domy, a do swojego działania wykorzystują odnawialne źródła energii, ponadto zastosowano tam również rozwiązania hybrydowe.

Pompa ciepła powietrze-woda marki Daikin stanowi świetne rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków. Jest w stanie w pełni spełnić oczekiwania użytkownika, pod względem ogrzewania oraz chłodzenia. Pompy ciepła można łatwo zainstalować, a także w znakomity sposób zastępują stare instalacje ogrzewania elektrycznego. Elastyczne jednostki wchodzące w skład systemów są w stanie dopasować się do każdego układu pomieszczeń, a dzięki klasie efektywności energetycznej A++ dopasowują się idealnie do budynków ekologicznych.

Czerpanie ze źródeł odnawialnych

80% zasilania pompy ciepła powietrze-woda czerpią z powietrza, a jedynie 20% to energia elektryczna, w efektywny sposób chłodzą i ogrzewają pomieszczenia.

Inwerterowe sterowanie

Marka Daikin stworzyła energooszczędną technologię sterowania inwerterowego, która w efektywny sposób steruje prędkością silników elektrycznych, a także redukuje zużycie energii nawet o 30%. Eliminowane jest zużycie dodatkowej energii poprzez uruchamianie i zatrzymywanie silnika. Układ inwertera tak dostosowuje prędkość silnika, że pracuje on bez przerwy i bardziej efektywny w długiej perspektywie czasowej.

Ciekawe wzornictwo jednostek

  • Jednostki naścienne proponowane przez markę Daikin są cenione na całym świecie, ze względu na swoje wzornictwo. Charakteryzują się gustownym i eleganckim wykończeniem, dzięki czemu wyglądają jak stylowy system sterowania klimatem.
  • Jednostki przypodłogowe natomiast pozwalają na skuteczne chłodzenie pomieszczeń, a w dodatku dostarczają do pomieszczeń ciepło podobnie, jak grzejniki. Opływowe linie i gładka powierzchnia sprawiają, że bez problemów te jednostki można dopasować do każdego nowoczesnego wnętrza.
  • W ofercie Daikin znajdują się także jednostki kanałowe, które bez trudu można będzie dopasować do każdego wnętrza. Wystarczy umieścić je w dyskretnym miejscu pod sufitem podwieszanym, na zewnątrz widoczne będą tylko kratki nawiewników.

Zobacz nasze recenzje pomp ciepła marki Daikin

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx