przydomowa oczyszczalnia ścieków
Jak zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków ?
9 sierpnia 2018
De dietrich - technika domowa odnawialne źródła energii
De Dietrich – technika domowa – odnawialne źródła energii
13 sierpnia 2018

Pompy ciepła powietrze-woda od Daikin

Co potrafią pompy ciepła powietrze-woda od marki Daikin? Chłodzą i ogrzewają domy, a do swojego działania wykorzystują odnawialne źródła energii, ponadto zastosowano tam również rozwiązania hybrydowe.

Pompa ciepła powietrze-woda marki Daikin stanowi świetne rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków. Jest w stanie w pełni spełnić oczekiwania użytkownika, pod względem ogrzewania oraz chłodzenia. Pompy ciepła można łatwo zainstalować, a także w znakomity sposób zastępują stare instalacje ogrzewania elektrycznego. Elastyczne jednostki wchodzące w skład systemów są w stanie dopasować się do każdego układu pomieszczeń, a dzięki klasie efektywności energetycznej A++ dopasowują się idealnie do budynków ekologicznych.

Czerpanie ze źródeł odnawialnych

80% zasilania pompy ciepła powietrze-woda czerpią z powietrza, a jedynie 20% to energia elektryczna, w efektywny sposób chłodzą i ogrzewają pomieszczenia.

Inwerterowe sterowanie

Marka Daikin stworzyła energooszczędną technologię sterowania inwerterowego, która w efektywny sposób steruje prędkością silników elektrycznych, a także redukuje zużycie energii nawet o 30%. Eliminowane jest zużycie dodatkowej energii poprzez uruchamianie i zatrzymywanie silnika. Układ inwertera tak dostosowuje prędkość silnika, że pracuje on bez przerwy i bardziej efektywny w długiej perspektywie czasowej.

Ciekawe wzornictwo jednostek

  • Jednostki naścienne proponowane przez markę Daikin są cenione na całym świecie, ze względu na swoje wzornictwo. Charakteryzują się gustownym i eleganckim wykończeniem, dzięki czemu wyglądają jak stylowy system sterowania klimatem.
  • Jednostki przypodłogowe natomiast pozwalają na skuteczne chłodzenie pomieszczeń, a w dodatku dostarczają do pomieszczeń ciepło podobnie, jak grzejniki. Opływowe linie i gładka powierzchnia sprawiają, że bez problemów te jednostki można dopasować do każdego nowoczesnego wnętrza.
  • W ofercie Daikin znajdują się także jednostki kanałowe, które bez trudu można będzie dopasować do każdego wnętrza. Wystarczy umieścić je w dyskretnym miejscu pod sufitem podwieszanym, na zewnątrz widoczne będą tylko kratki nawiewników.

Zobacz nasze recenzje pomp ciepła marki Daikin

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx