Pompy ciepła powietrze-woda od Daikin
Pompy ciepła powietrze-woda od Daikin
12 sierpnia 2018
Zehnder Zenia
Zehnder Zenia – nowoczesna wersja grzejnika
14 sierpnia 2018

Poszanowanie zasobów naturalnych

De Dietrich – technika domowa odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii mają to do siebie, że nigdy się nie kończą, ponieważ odnawiają się w bardzo krótkim czasie. Są powszechnie wykorzystywane w mikroinstalacjach, które są w stanie zamienić np. promienie słoneczne w energię elektryczną.

 Wśród najpopularniejszych odnawialnych źródeł energii można wymienić:

  • energię promieniowania słonecznego,
  • energię prądów i pływów wodnych,
  • energię geotermalną,
  • energię wiatru,
  • energię wytwarzaną podczas spalania biomasy i biogazu.

Podstawowe informacje o energii słonecznej

Najpopularniejszym rodzajem energii odnawialnej jest zdecydowanie promieniowanie słoneczne. Można je wykorzystać na dwa sposoby:

  • kolektory słoneczne zmieniające energię słoneczną na energię cieplną, a także będące wsparciem dla systemu ogrzewania,
  • panele fotowoltaiczne, które mają zdolność do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną.

Możliwe jest połączenie kolektorów słonecznych z panelami fotowoltaicznymi, co przełoży się na stworzenie hybrydowego systemu.

Podstawowe informacje o energii wiatru

Możliwe jest stworzenie przydomowych elektrowni wiatrowych, które w zależności od prędkości wiatru będą w stanie uzyskiwać określoną moc instalacji. Istotne jest, aby takie elektrownie zostały umieszczone we właściwym miejscu, aby turbiny wiatrowe miały dostęp do odpowiedniej ilości wiatru.

Podstawowe informacje o energii geotermalnej

Specjalna pompa pobiera energię z gruntu lub wód podziemnych. Jest to najtańsze rozwiązanie, na jakie można się zdecydować, jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii. Korzystanie z tej pompy ciepła nie jest uzależnione od warunków pogodowych i od klimatu.

Podstawowe informacje o biomasie i biogazie

Biomasa to pozostałości po odpadach i produktach leśnych, rolnych i powiązanych z różnymi gałęziami przemysłu. Są to produkty, które ulegają biodegradacji. Aby można było z tych produktów czerpać energię, należy kupić specjalny piec, który działa w sposób bezobsługowy, ma automatyczny podajnik paliwa, a także funkcje czyszczenia i odpopielania.

Pełen przegląd odnawialnych źródeł w katalogu producenta:

De dietrich - technika domowa odnawialne źródła energii

De Dietrich – technika domowa odnawialne źródła energii – kliknij by otworzyć


Zobacz również:

De Dietrich – Budowa i Remont

De Dietrich – Budowa i Remont

De Dietrich to francuskie przedsiębiorstwo przemysłowe, które powstało w 1684 roku. Jest to niezwykle zasłużona rodzinna firma, która po II wojnie światowej zaczęła produkować urządzenia wykorzystywane do ogrzewania domów i budynków użytkowych

Zobacz: remont.biz.pl/category/de-dietrich/

De Dietrich – oferta produktowa w naszym sklepie

De Dietrich – Remont

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/2010-de-dietrich

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx