Pompy ciepła powietrze-woda od Daikin
Pompy ciepła powietrze-woda od Daikin
12 sierpnia 2018
Zehnder Zenia
Zehnder Zenia – nowoczesna wersja grzejnika
14 sierpnia 2018

Poszanowanie zasobów naturalnych

De Dietrich – technika domowa odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii mają to do siebie, że nigdy się nie kończą, ponieważ odnawiają się w bardzo krótkim czasie. Są powszechnie wykorzystywane w mikroinstalacjach, które są w stanie zamienić np. promienie słoneczne w energię elektryczną.

 Wśród najpopularniejszych odnawialnych źródeł energii można wymienić:

  • energię promieniowania słonecznego,
  • energię prądów i pływów wodnych,
  • energię geotermalną,
  • energię wiatru,
  • energię wytwarzaną podczas spalania biomasy i biogazu.

Podstawowe informacje o energii słonecznej

Najpopularniejszym rodzajem energii odnawialnej jest zdecydowanie promieniowanie słoneczne. Można je wykorzystać na dwa sposoby:

  • kolektory słoneczne zmieniające energię słoneczną na energię cieplną, a także będące wsparciem dla systemu ogrzewania,
  • panele fotowoltaiczne, które mają zdolność do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną.

Możliwe jest połączenie kolektorów słonecznych z panelami fotowoltaicznymi, co przełoży się na stworzenie hybrydowego systemu.

Podstawowe informacje o energii wiatru

Możliwe jest stworzenie przydomowych elektrowni wiatrowych, które w zależności od prędkości wiatru będą w stanie uzyskiwać określoną moc instalacji. Istotne jest, aby takie elektrownie zostały umieszczone we właściwym miejscu, aby turbiny wiatrowe miały dostęp do odpowiedniej ilości wiatru.

Podstawowe informacje o energii geotermalnej

Specjalna pompa pobiera energię z gruntu lub wód podziemnych. Jest to najtańsze rozwiązanie, na jakie można się zdecydować, jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii. Korzystanie z tej pompy ciepła nie jest uzależnione od warunków pogodowych i od klimatu.

Podstawowe informacje o biomasie i biogazie

Biomasa to pozostałości po odpadach i produktach leśnych, rolnych i powiązanych z różnymi gałęziami przemysłu. Są to produkty, które ulegają biodegradacji. Aby można było z tych produktów czerpać energię, należy kupić specjalny piec, który działa w sposób bezobsługowy, ma automatyczny podajnik paliwa, a także funkcje czyszczenia i odpopielania.

Pełen przegląd odnawialnych źródeł w katalogu producenta:

De dietrich - technika domowa odnawialne źródła energii

De Dietrich – technika domowa odnawialne źródła energii – kliknij by otworzyć


Zobacz również:

De Dietrich – Budowa i Remont

De Dietrich – Budowa i Remont

De Dietrich to francuskie przedsiębiorstwo przemysłowe, które powstało w 1684 roku. Jest to niezwykle zasłużona rodzinna firma, która po II wojnie światowej zaczęła produkować urządzenia wykorzystywane do ogrzewania domów i budynków użytkowych

Zobacz: remont.biz.pl/category/de-dietrich/

De Dietrich – oferta produktowa w naszym sklepie

De Dietrich – Remont

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/2010-de-dietrich

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx