Świat dziecka stworzony z układanki – aranżacja pokoju dla dziecka
14 grudnia 2014
Łazienka z naturalnego kamienia
16 grudnia 2014
Pokaż wszystkie

drewniane balustrady

Drewniane balustrady na schody – łączymy drewno ze stalą

Drewno jest ponadczasowym materiałem, z którego można tworzyć wiele elementów. Między innymi balustrady na schody. Tym lepiej wyglądają, jeśli występują w połączeniu ze stalowymi elementami. Dzięki temu, można złamać klasyczną konwencję, jaką są drewniane balustrady.

Dzięki dodatkowi rur ze stali nierdzewnej, możliwe jest uzyskanie nowoczesnej balustrady, która świetnie będzie się wkomponowywała w obecny styl wystroju wnętrz. W dodatku, balustrada wykonana jest z takiego samego rodzaju i koloru drewna co schody. Dzięki temu, wszystko stanowi spójną całość i ładnie się ze sobą komponuje.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzanie elementów zakrzywionych w balustradach, dzięki czemu nie są one tradycyjnymi podpórkami, dzięki którym łatwiej wychodzi się po schodach, ale stanowią również element dekoracyjny. Tak jest w przypadku tej balustrady, które posiada stalowe wygięcie w formie łuku oraz nieregularnie ułożone rurki, które w pewnych momentach nie docierają od jednego końca do drugiego. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania balustrada po prostu wygląda ciekawiej i ożywia schody.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx