grafiti-2
Impregnat zabezpieczający przed graffiti
25 kwietnia 2019
cenniki i katalogi
Pompa ciepła cennik
26 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie
Żywica poliuretanowa na taras i balkon

Żywica poliuretanowa na taras i balkon

Żywica poliuretanowa na taras i balkon

Podstawowym zadaniem żywicy poliuretanowej jest uszczelnianie podłoża wykonanego z płytek lub całkowite ich zastąpienie. Może więc pełnić funkcję hydroizolacji, jak i warstwy dekoracyjnej.

Układanie żywicy na płytkach

Jest to możliwe tylko wtedy, gdy płytki są w dobrym stanie. Nie mogą być popękane, a posadzka pod nimi nie może posiadać głuchych miejsc.

Układanie żywicy na betonie

Jeżeli chcesz pozbyć się płytek, pamiętaj o idealnym przygotowaniu podłoża, zanim zajmiesz się wylewaniem żywicy epoksydowej. W związku z tym, że materiał ma stosunkowo niewielką grubość, czyli 1,5 - 3,00 mm, wszelkie nierówności będą widoczne na posadzce.

zywica na balkon

Żywica zamiast płytek

Na taras i balkon można stosować się żywicę samorozlewną, czyli nie posiada ona śladów wałka ani pędzla. Dzięki temu można uzyskać gładką i bezspoinową powierzchnię, co wpływa na jej szczelność.

Zobacz
Żywica poliuretanowa jest materiałem odpornym na ścieranie, łatwym w utrzymaniu czystości, a także bezproblemowym w utrzymaniu. Nie wymaga prac konserwacyjnych. Jeżeli znudzi nam się taka posadzka, nie ma konieczności jej zrywania, aby nałożyć na nią nowy materiał. Wystarczy zastosować odpowiedni materiał gruntujący i ponownie zastosować warstwę zamykającą.

Jaka posadzka sprawdzi się najlepiej na tarasie i balkonie? Wykonana z żywicy poliuretanowa. Materiał ten daje bardzo dużo możliwości, można nałożyć go na będące w dobrym stanie płytki, ale również na standardowe podłoże betonowe. Musi być ono jednak odpowiednio przygotowane, zadbane i pozbawione jakichkolwiek uszczerbków.Na tarasie i balkonie stosuje się przede wszystkim żywicę samorozlewną, która nie posiada śladów po wałku czy pędzlu. Nie ma również spoin, a tym samym jej szczelność jest niezwykle wysoka.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx