grafiti-2
Impregnat zabezpieczający przed graffiti
25 kwietnia 2019
cenniki i katalogi
Pompa ciepła cennik
26 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie
Żywica poliuretanowa na taras i balkon

Żywica poliuretanowa na taras i balkon

Żywica poliuretanowa na taras i balkon

Podstawowym zadaniem żywicy poliuretanowej jest uszczelnianie podłoża wykonanego z płytek lub całkowite ich zastąpienie. Może więc pełnić funkcję hydroizolacji, jak i warstwy dekoracyjnej.

Układanie żywicy na płytkach

Jest to możliwe tylko wtedy, gdy płytki są w dobrym stanie. Nie mogą być popękane, a posadzka pod nimi nie może posiadać głuchych miejsc.

Układanie żywicy na betonie

Jeżeli chcesz pozbyć się płytek, pamiętaj o idealnym przygotowaniu podłoża, zanim zajmiesz się wylewaniem żywicy epoksydowej. W związku z tym, że materiał ma stosunkowo niewielką grubość, czyli 1,5 - 3,00 mm, wszelkie nierówności będą widoczne na posadzce.

zywica na balkon

Żywica zamiast płytek

Na taras i balkon można stosować się żywicę samorozlewną, czyli nie posiada ona śladów wałka ani pędzla. Dzięki temu można uzyskać gładką i bezspoinową powierzchnię, co wpływa na jej szczelność.

Zobacz
Żywica poliuretanowa jest materiałem odpornym na ścieranie, łatwym w utrzymaniu czystości, a także bezproblemowym w utrzymaniu. Nie wymaga prac konserwacyjnych. Jeżeli znudzi nam się taka posadzka, nie ma konieczności jej zrywania, aby nałożyć na nią nowy materiał. Wystarczy zastosować odpowiedni materiał gruntujący i ponownie zastosować warstwę zamykającą.

Jaka posadzka sprawdzi się najlepiej na tarasie i balkonie? Wykonana z żywicy poliuretanowa. Materiał ten daje bardzo dużo możliwości, można nałożyć go na będące w dobrym stanie płytki, ale również na standardowe podłoże betonowe. Musi być ono jednak odpowiednio przygotowane, zadbane i pozbawione jakichkolwiek uszczerbków.Na tarasie i balkonie stosuje się przede wszystkim żywicę samorozlewną, która nie posiada śladów po wałku czy pędzlu. Nie ma również spoin, a tym samym jej szczelność jest niezwykle wysoka.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *