Najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania ogrzewania podłogowego - 1a
Najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania ogrzewania podłogowego
23 kwietnia 2019
Żywica poliuretanowa na taras i balkon
Żywica poliuretanowa na taras i balkon
26 kwietnia 2019

Impregnat zabezpieczający przed graffiti

grafiti-2

Graffiti stanowi od wielu lat nieodłączny element miejskiego krajobrazu. Jedni uważają malowidła naścienne za sztukę, inni za akt wandalizmu. Jedno jest pewne. Usuwanie niechcianych malowideł ze ścian jest kosztowne i trudne. W momencie tworzenia elewacji, można jednak budynek pokryć specjalnym środkiem zabezpieczającym przed graffiti. Jakie jest jego działanie?

Szeroki wybór preparatów

W ofercie wielu producentów można znaleźć preparaty, które znaczący sposób zmniejszają ryzyko trwałego uszkodzenia powierzchni ścian w przestrzeni miejskiej przez kolorowe spraye. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że nie ma jednego uniwersalnego środka sprawdzającego się w przypadku wszystkich powierzchni, a także takiego, który w 100% będzie w stanie ochronić ścianę przed zniszczeniem.

Powłoka zabezpieczająca typu traconego

Jest to rozwiązanie najlepiej radzące sobie z graffiti. Jest stosunkowo tanie i odznacza się wysoką skutecznością. Preparat wytwarzany jest w formie wodnych emulsji, wosków, lub mikrowosków. Podstawowym działaniem środka jest niedopuszczenie do połączenia się farby nanoszonej przez graficiarza z powierzchnią chronionej ściany. Farba będzie znajdowała się tylko na powierzchni ochronnej. Przy użyciu ciepłej wody pod ciśnieniem uda się ją usunąć ze ściany.

Trzeba pamiętać, że podczas zmywania powierzchni pokrytej farbą, usuwana jest także powłoka zabezpieczająca. Każdorazowo po tego typu zabiegach, ponownie należy nałożyć środek ochronny. Nakładanie nowej warstwy powłoki traconej przeprowadza się zwykle techniką malarską, za pomocą pędzla lub wałka.

Antygraffiti - impregnat przeciwko graffiti

Zobacz oferowany przez nas środek do zabezpieczenia elewacji przed graffiti

Zobacz

Impregnat zabezpieczający przed graffiti – Wandalizm jest problemem dużych miast. Bardzo często kilka dni po powstaniu budynku, już pojawiają się na nim niewybredne napisy i obraźliwe malowidła. Na szczęście obecnie właściciele mają broń do walki z graficiarzami. Gdy na budynku zostanie wykonana elewacja, można pokryć ją specjalną połową zabezpieczającą typu traconego. Tworzona jest dzięki temu warstwa ochronna, pozwalająca na usunięcie farby z powierzchni ściany przy użyciu ciepłej wody pod ciśnieniem. Farba nie wnika w strukturę ściany, a tym samym elewacja nie ulega trwałemu zniszczeniu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx