Co tańsze żywica czy płytki na balkonie lub tarasie
Co tańsze żywica czy płytki na balkonie lub tarasie ?
20 maja 2018
Klimatyzacja w bloku
Klimatyzacja w bloku
22 maja 2018

Systemy ogrzewania i chłodzenia sufitowego ( funkcjonowanie )

Systemy ogrzewania i chłodzenia sufitowego ( funkcjonowanie ) proponowane przez markę Zehnder w ramach promiennikowego panelu sufitowego świetnie sprawdzą się w obiektach mieszkalnych, komercyjnych, a także budynkach użyteczności publicznej. Systemy te są energooszczędne, a także dbają o właściwy klimat w pomieszczeniach, można z powodzeniem wkomponować je w każdą przestrzeń.

Ogrzewanie przy użyciu paneli promiennikowych Zehnder

Panele promiennikowe Zehnder potrafią naśladować efekt cieplny światła słonecznego. Ogrzewane są one przy użyciu gorącej wody, następnie oddają one energię do pomieszczeń, do których są przyłączone. Fale elektromagnetyczne trafiają do pomieszczeń bez utraty energii. Wpływa to na generowanie dużej ilości ciepła, ale tylko w zetknięciu z ciałem ludzkim lub przedmiotami. Można zapewnić dzięki temu idealny komfort cieplny w pomieszczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że ogrzewając przy użyciu tego rozwiązania dom uzyskujemy niższą temperaturę niż jest ona faktycznie odczuwana. Pozwala to na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, ze względu na mniejszą różnicę między temperaturą wewnętrzną i zewnętrzną. Porównując panele promiennikowe z tradycyjnym ogrzewaniem, widać różnicę, jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne.

Chłodzenie przy użyciu paneli promiennikowych Zehnder

Przez sufit chłodzący prowadzona jest zimna woda pozwalająca na wykorzystanie paneli promiennikowych do chłodzenia pomieszczeń. Ludzie i przedmioty generujące ciepło wysyłają je właśnie do góry, czyli do sufitu chłodzącego. Ciepło przechwytywane jest przez panele promiennikowe i wtłaczane do pomieszczeń z powrotem, już w wersji schłodzonej. Temperatura powietrza w pomieszczeniach, w których znajdują się panele promiennikowe jest wyższa od temperatury odczuwalnej. Różnica między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz budynku zmniejsza zapotrzebowanie na moc chłodniczą, pozwala to na wprowadzenie sporych oszczędności.


Potrzebujesz pomocy przy doborze systemu ogrzewania i chłodzenia sufitowego za pomocą promienników – napisz do nas

Kontakt

Zobacz więcej naszych wpisów poświęconych marce Zehnder

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder – Budowa i Remont

Zehnder to bardzo dobrze znany producent systemów grzewczych, jak i chłodniczych, jakie można stosować w domu. Urządzenia od tego producenta zapewniają wyjątkowy komfort w każdym pomieszczeniu. Dbają również o to, aby można było w nich przebywać z wielką przyjemnością.

Zobacz: remont.biz.pl/category/zehnder/

Cennik Zehnder

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx